Połącz się z nami

Magazyn Opolski

„Bieguny leżą tam, gdzie je sobie sami wyznaczymy.”

WYDARZENIA

„Bieguny leżą tam, gdzie je sobie sami wyznaczymy.”

Chcę opowiedzieć o grupie, która zjednoczyła ludzi z całego kraju w celu „zebrania kilometrów” na pomoc dzieciom i młodzieży z problemami psychicznymi oraz wsparcia Fundacji Marka Kamińskiego. Jedną z takich grup jest „Transantarctica365”. Znajdziecie ją na Facebook’u. Grupa łączy ruch ze społecznym dobrem. Każdy z nas wie, jak istotne jest wsparcie dla dzieci i młodzieży, które borykają się z problemami psychicznymi.

Dla nich wyzwaniem jest codzienność.

Źródło: https://marszmocy.com/

Kilometry pomocy. Kilometry radości. Jak to działa?

Grupa skupia ludzi, którzy cenią aktywność. Lubią biegać, jeździć na rowerze lub chodzić na spacery. Zadaniem każdego członka grupy jest zbieranie danych na temat swoich aktywności fizycznych. Takie dane, jak na przykład pokonany dystans zostają przesłane do sponsorów grupy. Sponsorzy z kolei przeliczają zdobyte przez uczestników kilometry na pieniądze, które są przekazywane na cele społeczne i charytatywne. Taka grupa motywuje do regularnego ruchu, dodatkowo daje poczucie spełnienia i satysfakcji z wykonanej pracy. A wyzwania jeszcze bardziej mobilizują do działania. Dodatkowo, dzięki tej grupie można poznać nowych ludzi, którzy podzielają pasję do zdrowego stylu życia.

„Radość, że coś się zrobiło albo w czymś wzięło udział, jest zawsze lepsza niż stanie z boku. Nie należy bać się śmieszności i porażki, tego, że okaże się słabszy, że przegram w szachy. Jeśli wygram – to świetnie, jak przegram – trudno, nic się nie stało, przynajmniej czas minął ciekawie.”

Marek KamińskiMoje życie polarnika

Źródło: https://www.facebook.com/groups/5355466077887590/

„Nie przygotowuj drogi dla dziecka. Przygotuj dziecko do drogi”

Problem zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży jest coraz poważniejszy. Dominują u nich: depresja, lęki i inne zaburzenia. Dlatego tak ważne jest, aby otrzymywały pomoc psychologiczną i psychiatryczną, która pozwoli im zrozumieć i przezwyciężyć swoje problemy. Dużym problemem jest również stygmatyzacja, która często utrudnia dostęp do pomocy, a także trudności związane z kosztami leczenia. Istnieją jednak organizacje i fundacje, które skupiają się na pomocy dzieciom i młodzieży z problemami psychicznymi. Jednym z przykładów jest Fundacja Marka Kamińskiego. Działania Fundacji pomagają zwrócić uwagę na problem zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży oraz przyczyniają się do zwiększenia dostępności do pomocy psychologicznej i psychiatrycznej. To bardzo ważne, aby młodzi ludzie mieli dostęp do odpowiedniej opieki, która pozwoli im lepiej funkcjonować w życiu codziennym i w przyszłości. Fundacja organizuje również różnego rodzaju kampanie społeczne, mające na celu zwiększenie świadomości na temat problemów psychicznych. Projekt „TransAntarctica365″ jest ściśle powiązany z misją i celami Fundacji Marka Kamińskiego. Ma zainspirować do realizacji swoich marzeń i rozwinąć siłę psychiczną niezbędną do pokonywania przeszkód we własnym życiu. Warto zauważyć, że każdy z nas może pomóc w walce z problemami psychicznymi dzieci i młodzieży. Możemy zwiększyć świadomość społeczną na ten temat, promować akcje charytatywne i edukacyjne, a także wspierać organizacje i fundacje, które zajmują się pomocą w tym obszarze.

Wyzwanie, które trwa cały rok.

Obecnie grupa „Transantarctica365” liczy już około 300 uczestników, których z każdym dniem przybywa. W ten sposób ludzie pokazują, że pomaganie i społeczna odpowiedzialność to coś ważnego, dla każdego z nas. Dzięki aktywności grupy, wiele osób zaczyna biegać, poznawać nowych ludzi i łączyć się ze sobą także wirtualnie. To piękny przykład na to, że każdy z nas może dołożyć swoją drobną cegiełkę do potężnego muru solidarności i pomocy. Ale grupa „Transantarctica365” i Fundacja Marka Kamińskiego nie kończą na tym swojej działalności. Ich celem jest przede wszystkim dotarcie do jak największej liczby osób i zainspirowanie ich do podejmowania wyzwań oraz działań dla dobra innych. W ramach projektu zorganizowano wiele wykładów i spotkań. Jednym z ważniejszych jest Marsz Mocy, a najbliższa edycja zaplanowana jest już na 3 czerwca tego roku.

Spotykamy się na parkingu w Pokrzywnej o godzinie 9:00 i maszerujemy do Górskiego Domu Turysty „Pod Biskupią Kopą”.

„Marzenia mogą dać nam szczęście. Jeśli jednak jesteśmy szczęśliwi, dając szczęście innym, to szczęście będzie miało podwójną siłę!”

Marek KamińskiPower4Start. Sztuka osiągania celów

  • Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy wybrać swój pakiet startowy tutaj
  • Zbiórkę można wesprzeć indywidualnie tutaj

Źródło: https://marekkaminski.com/

Będę pisać z Krapkowic, czyli z serca Opolszczyzny. Etatowy grafik. Studentka pierwszego roku kierunku "Media i komunikacja w biznesie" na Uniwersytecie WSB w Opolu. Moją specjalnością jest beton. Tworzę biżuterię z betonu w swojej pracowni.

Więcej w WYDARZENIA

Do góry
Skip to content