Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Krapkowice to nie tylko buty.

SPORT

Krapkowice to nie tylko buty.

Źródło: bieg.krapkowice.pl

Krapkowicki Bieg Uliczny.

Ma najdłuższą historię na Opolszczyźnie i na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń biegowych. Pierwszy został zorganizowany w 1983 roku.

Krapkowice to nie tylko buty
Gdybym zapytała z czym kojarzą się Krapkowice, zapewne każdy odpowiedziałby – z butami. Z tego miasto jest najbardziej znane. Ale jego wizytówką są także organizowane wydarzenia.

Sportowe święto
Dla mieszkańców Krapkowic 1 maja to sportowe święto i bardzo wyjątkowy czas. Bo tu biegają wszyscy, bez względu na wiek i kondycję. Dystans biegu głównego – 10 km może pokonać niemal każdy, nawet jeśli na co dzień nie trenuje. Celem jest aktywne zaangażowanie w sport całego społeczeństwa. W biegu biorą udział również osoby spoza regionu, a nawet z zagranicy. Każdy jest mile widziany i każdy da się ponieść atmosferze, która tu panuje. Wszyscy wspólnie spędzamy ten dzień na sportowo.

Źródło: bieg.krapkowice.pl

39 lat minęło…
39 lat historii Krapkowickiego Biegu Ulicznego tworzy każdy jego uczestnik. Ci, którzy startowali w biegu dla dzieci i młodzieży dzisiaj przekraczają linię mety biegu głównego jako dorośli biegacze. Ja też. Pierwszy raz wzięłam udział w biegu, kiedy miałam 7 lat. Mojej nauczycielce wychowania fizycznego, która jest jednocześnie organizatorką biegu, zawsze zależało na tym, aby dzieci biegały i uczyły się kultury fizycznej. Kilkanaście lat później spełniam swoje marzenie. Biorę udział w biegu dla dorosłych. Trasa jest dogodna i dobrze przygotowana. Momentami wymagająca. Ale najlepiej biega się u siebie. Mnóstwo znajomych twarzy w jednym miejscu. Kto nie biegnie, to kibicuje. A kto, jak nie znajomi, najlepiej zagrzewa do walki ze swoimi słabościami. Mieszkańcy kibicują na każdym odcinku trasy. Jedni wychodzą na balkon, inni wiwatują i obserwują z okien. To dodaje siły i ogromnej motywacji. Nawet nie wiem kiedy minęło 10 km. Od pierwszego do ostatniego zawodnika emocji nie brakuje.

Czym skorupka za młodu
To przechodzi z pokolenia na pokolenie. Nauczyciele wychowania fizycznego nadal starają się przekazać sportowe wartości dzieciom. Przy współpracy z rodzicami. Mam nadzieję, że za kilka lat pobiegnę razem z moimi dziećmi. Kategorie wiekowe pozwalają na start już najmłodszym dzieciom. Dystanse uzależnione są od kategorii wiekowych. Dorośli startują po wszystkich wcześniejszych biegach. Swoich sił próbują miłośnicy marszu Nordic Walking.

Źródło: bieg.krapkowice.pl

Nowa trasa
W tym roku po raz drugi uczestnicy pokonają nową trasę, która posiada atest PZLA. Prowadzi między innymi przez drogę wojewódzką i most do centrum Krapkowic. Później wraca mostem północnym do mety.

Zobacz trasę biegu.

Po biegu
Kiedy biegowe emocje już opadną… kolejnych atrakcji nie brakuje. Po wysiłku fizycznym trzeba zjeść. Nawodnić się. A dzieci mają jeszcze mnóstwo siły na zabawę.

3, 2, 1… start!
Bieg odbędzie się 1 maja 2023 roku w Krapkowicach.
Biuro zawodów – Hala Widowiskowo-Sportowa im. Władysława Piechoty w Krapkowicach.
START i META – ulica Kilińskiego 3 (obok Hali Widowiskowo-Sportowej).

Do zobaczenia na trasie!

Zapisz się na 39. Krapkowicki Bieg Uliczny

Będę pisać z Krapkowic, czyli z serca Opolszczyzny. Etatowy grafik. Studentka pierwszego roku kierunku "Media i komunikacja w biznesie" na Uniwersytecie WSB w Opolu. Moją specjalnością jest beton. Tworzę biżuterię z betonu w swojej pracowni.

Więcej w SPORT

Do góry
Skip to content