Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Biznes opiera się na wzajemnej życzliwości i sympatii- Kultura w biznesie cz.1 Refleksje o pracy

BIZNES

Biznes opiera się na wzajemnej życzliwości i sympatii- Kultura w biznesie cz.1 Refleksje o pracy

Trwa czas koronawirusa. Mam wrażenie, że nikt nie wie jak się zachować. Obecna sytuacja idealnie pokazuje jak człowiek błądzi. Redukcje etatów bo nie wiadomo co będzie. Dlaczego ludzie zdolni do trwałych relacji w prywatnym życiu potrafią tworzyć biznes? To już jest inny temat. Warto zaznaczyć,że żyjemy w epoce egoizmu. Ludzie myślą tylko o sobie. Często kończą swoje na myśleniu, które nie wychodzi poza pewną rolę.

Ja w swoim życiu w przeróżych sytuacjach bywałam spychana na najniższe stanowiska. Nie należę do osób zawistnych, może po prostu nie nadaję się na etat przy ilości moich pasji. Tym razem chce zauważyć na czym polega wzajemna relacja biznesowa. Trwała relacja biznesowa daje partnerowi biznesowi poczucie bezpieczeństwa. Jako przykład podam fuzję.Hurtownia plus sklep- To idealny przykład życzliwości biznesowej. Ty płacisz mi za towar. Wzajemnie wiec zarabiamy.

Dlaczego prowadzenie biznesu jest trudne? Inni ludzie muszą cię szanować i szanować twoje umiejętności co niestety w tych czasach jest niemożliwe. Przykre w biznesie jest to, że w większości opiera się na sympatii z drugiej strony. Możemy temu zaprzeczać ale tak jest. Problem zaczyna się kiedy mamy wydać pieniądze. Na co przeznaczyć? Kogo wesprzeć. Jest szeref Fundacji do wyboru i do koloru.

fot. PIXIBAY

Biznes nadal ma piękny wizerunek ale zawsze zwyciężają korzyści Idziemy do tych ludzi w biznesie gdzie mamy jakieś korzyści. Niestety taka jest rzeczywistość. System niestety jest zły gdyż luzi biznesu bez wsparcia nie będą mogli zatrudniać innych ludzi lub utrzymać pracowników. Smutne sytuacje dotyczą każdego biznesu. Teraz najtrudniej ma gastronomia, biznes spożywczy raczej bez zmian chociaż nie wszystko można dostać w sklepach.

Budowanie trwałej relacji w życiu prywatnym i w biznesie to wielka sztuka. Koronawirus buduje nam świat gdzie może czas się przeobranżowić. Na pewno są branże bezpieczne:

  • Branża farmaceutyczna
  • e-commerce
  • IT
  • Sklepy internetowe
  • Medycyna

Problem polega na tym aby ludzie umieli się komunikować. Przestali być egoistami i nie kierowali się egoizmem tylko umieli wspierać. Witajcie w XXI wielu gdzie ciężko się przebić. Założenie biznesu jest proste. Zawsze najbardziej dziwiły mnie słowa ludzi:

  • Idź na etat albo załóż biznes!

Tylko żeby założyć biznes dobrze najpierw być na etacie. Niestety nie jest prosto. Dobrze być życzliwym. W każdej sytuacji. Życzę każdemu kto ma biznes jak najlepiej jak i tym na etacie by uniknęli redukcji etatu. Dobrze być elastycznym i szukać alternatyw. Tak jak pisałam dobrze być otwartym na kazdą alternatywę.

Powodzenia drodzy biznesmeni i nie tylko w tych trudnych czasach! Zapraszam do „Ludzi z Pasją”.

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content