Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Idź na etat albo załóż firmę- Słynne zdanie słyszałam w swoim życiu wiele razy

BIZNES

Idź na etat albo załóż firmę- Słynne zdanie słyszałam w swoim życiu wiele razy

Trwa koronawirus choć chyba artykuł mogłby spokojnie być aktualny i bez tego. Ileż to razy chciałam iść na etat. Mówili mi ludzie z taką łatwością jakby etat czekał na mnie na ulicy a ja go nie biorę. Podajemy przykład bardzo często używany przez ludzi, którzy szkolą innych z dziedziny biznesu.

Praca na etacie. Czym się charakteryzuje? Otoż moi kochani taka praca charakteryzuje się tym,że trzeba być w niej od poniedziałku do piątku. 8h. Nie jest to praca trudna. Zazwyczaj papierkowa. Większości prac w tym kraju zdobywa się po znajomosci. Wiadomo jednak by założyć firmę dobrze mieć pracę na etacie aby mieć stałe źródło dochodu.

Ja pracowałam w tylu miejscach, że wiem iż stabilizacja zawodowa póki co jest moim marzeniem. Nie tylko moim. Mieć poczucie, że moje kompetencje są warte. Jaki jest problem?

Pewne stanowiska zostały obsadzone już wcześniej. Nawet jeśli dostanę pracę na etacie to dostanę inne stanowisko niż to zgodne z kompetencjami. Będą tam ludzie jednozawodowi. Dla nich owa praca jest całym życiem. Powstaje pytanie: Wejdź do nowej grupy i zostań zaakceptowany. Stajesz się obcy wśród ludzi, którzy boją się utraty swoich miejsc. Tak wygladają realia szukania i znajdywania pracy. Do tego dochodzą kompetencje. W pracy na etacie nie ma szans na wdrożenie nowych pomysłów, zmian. Nie ma szans na rozwój. W wielu miejscach praca zdalna to nie praca tylko lenistwo!

Powróćmy do problemu. Kiedy słyszycie po raz kolejny zdanie: „To załóż firmę”. Założyłabym już dawno gdybym miała mocny start: Klientów, szkolenia, certyfikaty. Pewność, że klient do mnie wróci i wpłaci kilka groszy lub zapłaci za to co oferuję.

W dzisiejszych czasach najlepiej mieć pracę na etacie plus zakładać firmę. Niestety bolesna rzeczywistość nadal boli co pokazał koronawirus. Dla wielu pracodawców świat wygląda tak samo. Tak , szukam pracy, która da mi poczucie stabilizacji. Niestety, musisz pracować. Tylko jak to zrobić? Skoro w tej rzeczywistości nie potrzebują ciebie.

Zapraszam na PATRONITE:

https://patronite.pl/annlove

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content