Połącz się z nami

Magazyn Opolski

IX CHARYTATYWNY RAJD ROWEROWY CH Turawa Park!

BEZ KATEGORII

IX CHARYTATYWNY RAJD ROWEROWY CH Turawa Park!

Już 26 czerwca odbędzie się IX CHARYTATYWNY RAJD ROWEROWY. Centrum Handlowe Turawa Park po raz kolejny zaprasza mieszkańców Opola i okolic do udziału w wielkim sportowym wydarzeniu, którego głównym celem jest zbiórka charytatywna.

W tym roku Centrum Handlowe Turawa Park, pod stałym hasłem Pomaganie Zacznij od Turawy, zbiera środki  na wyposażenie świetlicy Oddziału Chirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Mamy nadzieję, że po doświadczeniach związanych z lock downem i brakiem ruchu jeszcze więcej osób niż podczas minionych edycji zdecyduje się na udział w rajdzie. Na uczestników czekają dwie specjalnie przygotowane trasy rowerowe. Za każdą zarejestrowaną osobę przekażemy 15 zł na rzecz opolskiego szpitala. – powiedziała Agnieszka Pyzanowicz-Francke, dyrektor CH Turawa Park

Uczestnicy mogą rejestrować się online, na dedykowanej stronie: https://formularz.turawa-park.com lub w dniach 25 i 26 czerwca w punktach obsługi akcji zlokalizowanych na terenie Centrum Handlowego Turawa Park.

Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu otrzyma pakiet startowy, a w nim: pamiątkowy T-shirt, voucher na posiłek lub napój regeneracyjny; butelkę wody, torbę rowerową na zamek ze specjalnym uchwytem na bidon,  a wszystko spakowane w funkcjonalny worek bawełniany.

W tym roku organizatorzy zaplanowali wyjątkowo atrakcyjny program. W agendzie rajdu znalazły się między innymi: darmowy serwis rowerowy, licytacja charytatywna organizowana we współpracy z najemcami CH Turawa Park, która odbędzie się o godzinie 16, festiwal baniek mydlanych, miasteczko ruchu drogowego, zlot food trucków, dmuchańce, występy lokalnych sportowców i artystów, liczne atrakcje dla najmłodszych oraz  konkursy z nagrodami.

Uczestnicy IX CHARYTATYWNEGO RAJDU ROWEROWEGO będą mogli wybrać jedną z  dwóch tras, przygotowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Rowerowym Piasta Opole.

Trasa rodzinna – krótsza, liczy 10 km, natomiast trasa dla bardziej doświadczonych cyklistów – ok. 28 km. Na rowerzystów, którzy zdecydują się na dłuższy przejazd, będą czekały dwa postoje: nad Jeziorem Średnim, podczas którego odbędzie się konkurs online, w którym wygrać będzie można karty podarunkowe na zakupy w CH Turawa Park o wartości: 50 zł, 100 zł i 150 zł. Natomiast w trakcie drugiego postoju, w Niwkach obok pomnika Joachima Halupczoka, organizatorzy zaproszą wszystkich uczestników do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

https://turawa-park.com/events/rajd-charytatywny-2021/

W trakcie wydarzenia, na parkingu Centrum Handlowego Turawa Park, od godz. 9.00 do 17.00 będzie trwał piknik rodzinny z licznymi atrakcjami dla wszystkich chętnych. Z myślą o najmłodszych przygotowano Festiwal Baniek Mydlanych oraz zabawy na uwielbianych przez nich gigantycznych dmuchańcach. Nie zabraknie też mini konkursów z nagrodami oraz animacji.

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Opolu przeprowadzą na scenie quiz ze znajomości znaków drogowych oraz opowiedzą o nowych przepisach dotyczących bezpiecznego korzystania z hulajnóg. Na parkingu Centrum Handlowego Turawa Park powstanie Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym odbędą się zajęcia prowadzone przez przedstawicieli Straży Miejskiej. Wśród nich nauka przepisów ruchu drogowego oraz podstawowych zasad zachowania na drodze i bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu w praktyce.

Ponadto na scenie odbędą się konkursy, rozgrzewki, występy muzyczne, oraz wywiady z ekspertami m.in na temat zdrowego odżywiania. 

Warto zwrócić szczególną uwagę na zaplanowaną o godzinie 16 licytację charytatywną. Dochód z wylicytowanych przedmiotów, ufundowanych przez najemców Centrum Handlowego Turawa Park w całości zostanie przekazany na wsparcie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Jesteśmy wdzięczni, za to, że Centrum Handlowe Turawa Park już po raz drugi zdecydowało się wesprzeć działania naszej placówki. Zebrane podczas rajdu środki umożliwiają poprawę warunków hospitalizacji naszych najmłodszych pacjentów. Inicjatywie RAJDU ROWEROWEGO kibicujemy już od kilku lat i mam nadzieję, że z roku na rok w Opolu będzie organizowane coraz więcej takich integrujących lokalną społeczność akcji. – powiedziała Adriana Mazurkiewicz-Fornalik- Pełnomocnik Dyrektora ds. Praw Pacjenta..

Podczas rajdu funkcjonować będzie także punkt bezpłatnych badań, w którym każdy będzie mógł zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru. Dodatkowo działać będzie też punkt szczepień przeciw COVID-19, do którego można przyjść bez wcześniejszego zapisywania się. Szczepienia będą odbywać się w budynku przy zjeździe z obwodnicy od 25 czerwca w godz. od 9.00 do 20.00.

Charytatywny Rajd Rowerowy to co roku duże przedsięwzięcie zarówno logistyczne jak i organizacyjne. Staramy się wychodzić na przeciw oczekiwaniom mieszkańców regionu i zapewniać ciekawy program. Mam nadzieję, że tegoroczne atrakcje spotkają się z uznaniem  naszych klientów oraz, że uda nam się wspólnie zgromadzić więcej środków niż w latach ubiegłych. – powiedziała Małgorzata Kucharczyk, koordynator marketingu Centrum Handlowego Turawa Park. 

PATRONAT HONOROWY:

Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, Wójt Gminy Turawa, Uniwersytet Opolski.

PARTNERZY AKCJI:

Carrefour, Martes Sport, Calypso Fitness Club, Smooth the Fruit, Aweg, Wojas, Super-Pharm, Naleśniki Happy, Grycan, Big Star, Wakacje.pl, TAKKO Fashion, Kuchenne Klimaty, Komenda Miejska Policji w Opolu, Straż Miejska w Opolu, OSP Zawada, Zdrowe Pasje, Salsa Fuerte, Natalie Institute, Klub fitness Mrs. Sporty, Dietetyk Wkręć się w zdrowie, Fitme 24.

Patroni medialni: 

Gazeta Wyborcza Opole, Radio Opole, NTO, 24Opole.pl, Opowiecie Info.

Informacji udziela: pr@openmindedgroup.pl

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

CH Turawa Park jest nowoczesnym obiektem handlowym, łączącym cechy galerii handlowej i retail parku. Na ponad 36 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej znajduje się 50 sklepów i punktów usługowych. Jest wśród nich hipermarket spożywczy Carrefour oraz Punkt Odbioru Zamówień IKEA. Klienci mogą korzystać z 1400 bezpłatnych miejsc parkingowych. Wśród głównych najemców CH Turawa Park znajdują się m.in.: Reserved, Mohito, Sinsay, Media Expert, Smyk, Calypso Fitness Club, C&A, Martes Sport, KiK, CCC, Super-Pharm, Takko Fashion, Deichmann, Carry, Szachownica, Rossmann, Sephora, Empik. Turawa Park znajduje się przy obwodnicy Opola. Lokalizacja ta zapewnia dogodny dojazd ponad 200 tys. mieszkańców miasta i okolic. Więcej informacji: www.turawa-park.com.

Więcej w BEZ KATEGORII

Do góry
Skip to content