Połącz się z nami

Magazyn Opolski

CH Turawa Park rozdaje setki wyprawek na powitanie szkoły

CH Turawa Park rozdaje setki wyprawek na powitanie szkoły

WYDARZENIA

CH Turawa Park rozdaje setki wyprawek na powitanie szkoły

Ostatni weekend wakacji to czas intensywnych przygotowań do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Z tej okazji CH Turawa Park rozdaje setki wyprawek szkolnych i zaprasza na wydarzenie „Technologie i Spółka”, które odbędzie się w sobotę 31 sierpnia w godz. 12-18. Gwarantowane emocje z wykorzystaniem Wirtualnej Rzeczywistości, spotkania z robotami, prawdziwe fizyczne eksperymenty, gry edukacyjne, prelekcje związane ze zdrowym trybem życia, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji.

Przez cały okres trwania wydarzenia będzie można wziąć udział w konkursie „Złap Wyprawkę!”. Wystarczy tego dnia zrobić zakupy za minimum 50 zł i okazać paragon, aby zdobyć atrakcyjne nagrody. CH Turawa Park przygotowało setki wyprawek, wśród których znajdują się m.in.: plecaki Star Wars i Disney Soy Luna, lunchboxy, przybory szkolne, piórniki, kredki, zeszyty, odblaski, worki sportowe, długopisy i inne akcesoria. Aby wygrać należy złapać jak najwięcej motyli fruwających w specjalnej tubie aerodynamicznej – im więcej, tym wyższa wartość wyprawki.

Wydarzenie będzie wyjątkową okazją do spotkania z interaktywnymi robotami edukacyjnymi, które wykorzystują najnowocześniejsze technologie, a także jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie robotów humanoidalnych. W strefie robotyki na dzieci czekają również warsztaty z kolorowymi zestawami klocków do samodzielnego montażu. Pod opieką instruktorów będą mogły zbudować roboty i poznają podstawy programowania. W formie zabawy przyswoją wiadomości z zakresu mechaniki, rozwiną wyobraźnię, umiejętność logicznego myślenia i zdolności manualne.

Nie zabraknie także konkurencji z zakresu robotyki. Na specjalnie przygotowanej murawie rozegrane zostaną mecze w piłkę nożną z wykorzystaniem robotów zbudowanych z klocków. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w robotycznych walkach sumo, wzorowanych na prawdziwych japońskich walkach przypominających zapasy. Wykonując zadania podczas gry turniejowej „Wyprawa na Marsa” dowiedzą się o osiągnięciach człowieka w kosmosie i sprawdzą swoje umiejętności z zakresu nauk fizycznych. Będzie to również szansa na zdobycie małych zestawów klocków Lego.

Niestandardowych emocji dostarczy strefa VR (Wirtualnej Rzeczywistości). Dzięki specjalnym okularom VR każdy będzie mógł przenieść się w świat wybranej gry i jako jej bohater wykonać indywidualne zadania. Zabawa z wykorzystaniem specjalnej aplikacji pozwoli na stworzenie własnymi rękoma kreatywnych trójwymiarowych obrazów w przestrzeni VR. W formie praktycznych eksperymentów fizycznych dzieci poznają także niesamowite właściwości przedmiotów domowych – dowiedzą się m.in. jak działają maszyny proste i dlaczego ich zabawki utrzymują się na wodzie. Widowisko „Fizyka INACZEJ” ukaże niezwykłe zastosowania strumienia powietrza. Nie zabraknie zabaw z kolorowymi bańkami mydlanymi.

Wydarzenie nawiąże także do aktualnego trendu świadomego dbania o zdrowie. W specjalnej strefie odbędą się prelekcje związane ze zdrowym trybem życia, zachęcające do podejmowania aktywności fizycznej oraz kontroli zdrowia. Na wszystkich uczestników czeka dużo pożytecznej wiedzy, zabaw oraz prezentacje nowoczesnych gadżetów, akcesoriów i nowinek technologicznych w tym zakresie.

Aktualności związane z eventem znajdują się w zakładce Wydarzenia na Facebooku.

CH Turawa Park jest nowoczesnym obiektem handlowym, łączącym cechy galerii handlowej i retail parku. Na ponad 36 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej znajduje się 50 sklepów i punktów usługowych. Jest wśród nich hipermarket spożywczy Carrefour oraz Punkt Odbioru Zamówień IKEA. Klienci mogą korzystać z 1400 bezpłatnych miejsc parkingowych. Wśród głównych najemców CH Turawa Park znajdują się m.in.: Reserved, Mohito, Sinsay, Media Expert, Smyk, Calypso Fitness Club, C&A, Martes Sport, KiK, CCC, Super-Pharm, Takko Fashion, Deichmann, Carry, Szachownica, Rossmann, Sephora, Empik. Turawa Park znajduje się przy obwodnicy Opola. Lokalizacja ta zapewnia dogodny dojazd ponad 200 tys. mieszkańców miasta i okolic. Więcej informacji: www.turawa-park.com.

Więcej w WYDARZENIA

Do góry
Skip to content