Połącz się z nami

Magazyn Opolski

ZDROWIE

#cuddladawidka

Pewien chłopczyk z Opola – Dawidek Drapacz – na początku swojej drogi życiowej otrzymał od losu wielkie wyzwanie. To wyzwanie to zmierzenie się w walce z groźną chorobą. Nie wchodząc w medyczne szczegóły – jest to skrajnie niebezpieczna wada serca i płuc, która zagraża jego życiu. Tylko jeden lekarz na świecie podjął się wykonania operacji ratującej życie Dawidka. Zanim jednak będzie można ją przeprowadzić, konieczne jest zgromadzenie na nią funduszy. A jest to kwota wręcz niewyobrażalna, bo koszt operacji wynosi pięć milionów złotych! Prowadzona jest zbiórka pieniędzy za pośrednictwem Fundacji Siepomaga.

Na dzień dzisiejszy udało się zebrać nieco ponad połowę potrzebnej sumy dzięki wsparciu prawie 100 tysięcy osób! Jest to z jednej strony AŻ połowa, z drugiej jednak TYLKO połowa, gdy spojrzeć na to, ile wynosi cała kwota. Serdecznie zachęcam do wpłat na ratowanie życia Dawidka.

Bieżące informacje związane ze zbiórką są publikowane pod adresem: https://www.facebook.com/cuddladawidka/

Powstała również inicjatywa licytacji charytatywnych, które są prowadzone na grupie: https://www.facebook.com/groups/2392625927417932/

Jakiś czas temu razem z Patrykiem Suligą i Dawidem Jurczykiem z kanału Bez Kanału odwiedziliśmy Dawidka i jego rodziców. Nakręciliśmy odcinek zachęcający do wpłat na zbiórkę. Serdecznie zapraszam do obejrzenia tego odcinka oraz do udostępniania go dalej, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się o całej akcji.

Później Patryk nagrał również live’a związanego z tą zbiórką, do którego obejrzenia również serdecznie zachęcam. Przede wszystkim zachęcam jednak do wpłat, których można dokonać pod adresem: https://www.siepomaga.pl/dawidek

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Z zawodu informatyk – programista. Współwłaściciel spółki informatycznej netkoncept.com – w swojej zawodowej historii współtworzył wiele rozwiązań i usług IT. Na swoim koncie ma między innymi planer turystyczny sway.to oraz system zarządzania treścią SkyCMS. Jego wielką pasją są stare samochody, głównie te z polskimi korzeniami. Współzałożyciel stowarzyszenia Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych.

Więcej w ZDROWIE

Do góry
Skip to content