Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Czym jest home office i dlaczego Polacy się tak tego bojącz.2

BIZNES

Czym jest home office i dlaczego Polacy się tak tego bojącz.2

Home Office brzmi niedobrze w czasach kiedy praca na etat kojarzy się z wyjściem do pracy na 8h. Jak pokazał koronawirus ta cała praca zdalna zła nie jest. Chociaż można by się kłócić. Zaraz usłyszę, że jeden woli to a drugi tamto. Raz znalazłam pracę zdalną przez Linkedina i było to najprzyjemniejsze doświadczenie może dlatego,że jestem pisarką.

Może dlatego, że siedzenie przed laptopem, nie jest mi obce. Oczywiście niektórzy wolą wyjść do pracy co jest zrozumiale. Praca w home office nie oznacza, że z tego domu nie wychodzimy. Dlaczego pracodawcy się boją tego typu pracy? Przede wszystkim boją się braku kontroli nad pracownikiem. Oczywiście jeśli pracownik pracuje daleko od domu. Za przykład podam chociaż pracę dla firmy z Warszawy czy z innego miejsca bo jeżeli pracę masz blisko to rzeczywiście home office nikomu nie jest potrzebny.

Co daje nam home office?

Daje możliwości pracownikowi, który mieszka w małym miasteczku. Może pracować dla firmy zagranicznej albo po prostu z większego miasta. Wiadomo ,że ważnym aspektem jest zaufanie. Tylko nie od dziś wiadomo,że ludzie zakładając firmy podają adresy swoich domów. Laptop czy komputer to narzędzia bardzo pomocne. Nie mówiąc już o osobach niepełnosprawnych. Jednak prawdą jest ,że zwlaszcza w Polsce praca zdalna kojarzy się z lenistwem. Tylko możliwości zarobków są godne dyskusji. W „normalnej” pracy na cudownym etacie zarobki są raczej niezmienne chyba,że jest awans. W B2B to my decydujemy na ile etatów pracujemy. Taka praca jest bardzo męcząca ale jej niebywałym plusem jest fakt,że nie musimy wstawać wcze śniej by się do niej wybrać. Dla innych jednak będzie to wada.

Koronawirus pokazał jak ważna jest w dzisiejszych czasach technologia. Warto dać szansę pracownikowi z małego miasta, wsi i dać mu szansę na zdalną pracę. To nie jest wcale gorsza praca. Jest to praca XXI Wieku.

Wkrótce kolejne wpisy o narzędziach komunikacji czyli zoom, hangaouts czy o rozsławionym Skype. Dalsze etapy. Serdecznie zapraszam. Tak jak do mojego programu wdrażania pracy zdalnej do innych firm.

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content