Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Ludzie z Pasją – Coaching z Piotrem Zawadzkim

BIZNES

Ludzie z Pasją – Coaching z Piotrem Zawadzkim

https://zawadzkicoaching.pl/

Piotr Zawadzki mówi o sobie: ” Jestem certyfikowanym coachem, trenerem pracy, mentorem i mówcą motywacyjnym. Wspieram moich klientów w rozwijaniu ich życia, biznesu (także social media i e-biznes), pomagam także jako public speaking coach (uczę przemowy publicznej). Jeśli chcesz pozytywnych zmian to świetnie trafiłeś. Pomogę. Studiował filozofię na Uniwrsytecie Opolskim, certyfikowany coach (certyfikat LCC Coaching), specjalista ds.zatrudnienia, mówca motywacyjny (Pomad 15 lat doświadczenia scenicznego) i mentor.

Zapraszam do krótkiego wywiadu z Piotrem:

  1. Czym jest coaching bo to z angielskiego trening/trener i kojarzy się najbardziej z piłką nożną?

Faktycznie, termin coach pochodzi bezpośrednio z nazewnictwa sportowego. Ostatecznie jednak oznacza trochę inną formę pracy z drugim człowiekiem niż taką, którą prezentuje trener sportowy. Zadaniem coacha jest towarzyszyć klientowi w procesie samopoznania. Coach zadaje pytania na które klient sam sobie odpowiada. Zadaniem coacha jest uważnie słuchać i być lustrem dla klienta w którym ten może się przejrzeć i dostrzec elementy, których wcześniej nie widział. Dzięki takiej pracy można udoskonalić swoje relacje, pracę zawodową, życie finansowe, kwestie asertywności czy poczucia własnej wartości. Coaching jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi rozwoju osobistego w dwudziestym pierwszym wieku.

2. Kiedy odkryłeś w sobie, że to jest to co chcesz robić?

Odkąd pamiętam byłem zainteresowany wspieraniem drugiego człowieka w rozwoju i jego prywatnych przełomach. Zawsze ciągnęli do mnie ludzie, którzy chcieli lepiej siebie zrozumieć, a ja z chęcią ich w tym wspierałem. Wydaje mi się, że jest to po prostu jakaś moja silna cecha osobowości. Jest to też również moja pasja. Uwielbiam oglądać czyjś rozwój i kibicować drugiemu człowiekowi w jego drodze.

3.Jak to jest z tym poczuciem wartości u ludzi. Spotykasz ich na swojej drodze wielu. Co najbardziej zwróciło Twoją uwagę w tej kwestii?

Żyjemy w ciekawych czasach, w których z jednej strony jest wymóg silnego indywidualizmu, a z drugiej strony wiele osób cierpi na poczucie, że się niczym nie wyróżniają, że są jakby niewidoczni. Spotykam na swojej drodze osoby, które potrzebują w siebie uwierzyć. Kwestia niskiego poczucia własnej wartości jest czymś nad czym można pracować. Miałem okazję widzieć wiele wspaniałych metamorfoz, w których ludzie nagle dostrzegli swoją prawdziwą wartość. Pracuję dla takich chwil.

4. Jak wygląda sesja u coacha?

Moje sesje odbywają się online bądź na żywo u mnie w biurze. Bardzo upraszczając – jest to po prostu rozmowa. Ale rozmowa szczególna, w której panuje atmosfera pełnej szczerości, zaufania i bardzo konkretnego wsparcia. Podczas rozmowy coach stosuje różnego typu narzędzia dialogowe. Jednym z nich są pytania, które zadaje swojemu klientowi. Poprzez nie klient ma okazję zrozumieć lepiej swoją sytuację, życie, swoją drogę. Wszystko to przekłada się potem na praktyczne działanie konkretne osiąganie pożądanych rezultatów i ustalonych celów, bądź to w dziedzinie biznesu moich klientów lub ogólnie – ich życia (relacje, życie zawodowe, rodzina).

5. Dlaczego Twoim zdaniem ludzie boją się zmian i tego co nieznane?

Strach przed zmianą to strach przed nowym. Chodzi też oczywiście o porzucenie tego co stare, do czego przylgnęliśmy, co ustaliło się jako trwały element naszego życia. Zmiana naszego status quo jest krokiem odważnym, bo przecież nie wiemy co będzie za zakrętem, nie wiemy co będzie dalej. Dlatego właśnie w tym momencie potrzebne jest wsparcie drugiego człowieka takiego jak: coach, mentor czy doradca lub terapeuta. W takim momencie przeprowadzania zmian w swoim życiu może okazać się kluczowe i bardzo efektywne.

6.Co daje Tobie motywację do działań?

Najbardziej motywuje mnie wizja upragnionego celu, oraz satysfakcja, którą osiągnę wtedy, kiedy dojdę do momentu spełnienia. Moją motywacja są też moje wartości – potrzeba pomagania ludziom i niesienia im wsparcia. To dla mnie duże źródło siły oraz energii do codziennej pracy.

7.Jak radzisz sobie podczas koronawirusa?

Muszę przyznać, że radzę sobie naprawdę dobrze. Potrzebowałem takiego czasu spowolnienia i zatrzymania się. Dzięki niemu wiele elementów mojego życia poddałem ponownej refleksji, wyciągnąłem wnioski, wprowadziłem konkretne zmiany. Podczas pandemii mogłem dłużej być z rodziną i cieszyć się odpoczynkiem. Moje akumulatory zostały naładowane masą dobrej energii.

8.Jakie masz plany na przyszłość?

Jestem człowiekiem który cały czas planuje przyszłość i ma wiele marzeń, które chce spełnić. Jednym z nich jest wydanie książki i otwarcie księgarni online w temacie rozwoju osobistego.

Piotr podczas jednego ze spotkań

9.Pisałeś kiedyś wiersze. Jaki miały one wpływ na Ciebie tu i teraz?

Poezja zawsze była dla mnie formą terapii i pewnego typu percepcją otaczającego mnie świata. Wiersze pisze cały czas, być może wkrótce wydam kolejny tom poezji. Wpływ poezji na człowieka jest wpływem istotowem. Pozwala dostrzec rzeczywistość zupełnie innym świetle. Uwalnia jej magiczno-mityczny wymiar.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie APIOTR3-1024x1024.jpg

Dziękuję za rozmowę i już za tydzień zapraszam na spotkanie z kolejnym gościem.

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content