Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Dziesięć pucharów pod stadionem Odry Opole!

KULTURA

Dziesięć pucharów pod stadionem Odry Opole!

Coś się kończy, a coś się zaczyna. Skończył się rok szkolny, zaczęło się lato! Są sprawy, na które to wpływ ma. Są również i takie, dla których pozostaje to zupełnie obojętne. A jedną z nich jest na pewno fakt, że sezon na imprezy związane z zabytkową motoryzacją ma się dobrze i trwa!

Miło jest mi zatem Was poinformować, że już w najbliższy piątek, w Opolu, ponownie zabrzmią klasyczne motory samochodów i motocykli. Tym razem za sprawą organizowanej przez Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych wystawy z okazji Nocy Kultury 2018. Rok temu, jeszcze bez formalnie zawiązanego stowarzyszenia, udało nam się zorganizować pierwszą tego typu wystawę. Na placu Wolności, na terenie przed Pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego, zaroiło się od zabytkowych pojazdów. Podejrzewać można, że projektując ten pomnik, Jan Borowczak nie spodziewał się, że współczesne mu wtedy pojazdy ponad pięćdziesiąt lat później zagoszczą pod tym monumentem w roli klasyków. Nam natomiast wielką przyjemność sprawiał widok osób, które pomimo niesprzyjającej rok temu pogody, licznie przybyły na wystawę. Dziękujemy!

W tym roku serdecznie zapraszamy wszystkich posiadaczy oraz pasjonatów zabytkowych motocykli i samochodów na parking pod Stadionem Miejskim „Odry” przy ulicy Oleskiej 51 w Opolu. Pod tym, jakże chlubnym dla opolskiej piłki nożnej, adresem szykujemy miejsce, na którym Wy – Drodzy Posiadacze zabytkowych pojazdów, będziecie mogli prezentować swoje drogocenne zabytki! Z kolei Wy – Drodzy Widzowie, będziecie mogli te drogocenne zabytki podziwiać. Bo jak już zapewne wiecie, te pojazdy lubią kraść Wasze spojrzenia! 🙂

Jak już na samym początku tytuł zdradził, że dla wystawców przyszykowaliśmy do zdobycia aż dziesięć pucharów. Uczestników wystawy nagrodzimy zatem w następujących kategoriach:

  • Mister – Kategoria samochód zagraniczny
  • Mister – Kategoria samochód krajowy
  • Mister – Kategoria jednoślad
  • Mister Stylizacji – nagrodzimy osobę za najciekawszy strój z epoki, pasujący jednocześnie do prezentowanego pojazdu
  • Mister Publiczności – w tej kategorii o wskazanie zwycięzcy serdecznie prosimy publiczność
  • Za przebytą najdłuższą drogę na wystawę
  • Najgłośniejszy pojazd wystawy
  • Najcichszy pojazd wystawy
  • Najdłuższy pojazd wystawy
  • Najkrótszy pojazd wystawy

Wszystkie bieżące informacje na temat II Opolskiej Wystawy Pojazdów Zabytkowych – Noc Kultury 2018 publikujemy na stronie tego wydarzenia pod adresem: https://www.facebook.com/events/1960761550632616/permalink/2018986298143474/

Wystawę planujemy rozpocząć o godzinie 18:30. Jednak wystawców ze swoimi zabytkami zapraszamy już od godziny 18-tej. Zapraszamy wszystkie pojazdy, które mają ukończone 25 lat. Posiadanie tzw. „żółtych tablic” nie jest warunkiem koniecznym. Warunkowo dopuszczamy również udział interesujących historycznie pojazdów młodszych niż 25 lat. Właścicieli takich youngtimerów uprzejmie jednak prosimy o wcześniejszy kontakt z nami. Ponieważ parking pod Stadionem Miejskim jest spory, więc nie prowadzimy wcześniejszych zapisów! Od godziny 21:30 tradycyjnie planujemy pohałasować dźwiękami klasycznych silników, w czasie przejazdu ulicami Opola. Do zobaczenia!

Przypominamy także o trwającym konkursie fotograficznym „Historia kołem się toczy” Opole 2018. Piątkowa wystawa oraz późniejszy przejazd będą drugą i jednocześnie ostatnią okazją do wykonywania fotografii, które zgodnie z określonymi w regulaminie zasadami przyjmujemy na konkurs. Zatem, Wy – Pasjonaci Fotografii, chwytajcie za Wasze aparaty fotograficzne i przybywajcie. Serdecznie zapraszamy. A dla porządku informujemy, że wszelkie aktualności związane z konkursem są publikowane pod adresem: https://www.facebook.com/events/453798578404406/

Wartym odnotowania jest również fakt, że my oczywiście zapraszamy na wystawę poświęconą klasycznej motoryzacji. Jednak w Opolu, w ramach Nocy Kultury 2018, będzie się działo znacznie, znacznie więcej. Zachęcamy Was do przejrzenia listy wydarzeń pod adresem: http://nockultury.opole.pl/wydarzeniank/ – mnogość i różnorodność oferty tej kulturalnej nocy sprawia, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!

Z zawodu informatyk – programista. Współwłaściciel spółki informatycznej netkoncept.com – w swojej zawodowej historii współtworzył wiele rozwiązań i usług IT. Na swoim koncie ma między innymi planer turystyczny sway.to oraz system zarządzania treścią SkyCMS. Jego wielką pasją są stare samochody, głównie te z polskimi korzeniami. Współzałożyciel stowarzyszenia Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content