Połącz się z nami

Magazyn Opolski

X Fire Truck Show, czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych

WYDARZENIA

X Fire Truck Show, czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych

Jeśli chcecie przeżyć coś niesamowitego to przyjedźcie koniecznie na Jubileuszowy X Fire Truck Show, czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych organizowany przez OSP Główczyce przy współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju wsi Główczyce, Gosławice, Zwóz.

Gdzie? – w Główczycach k. Dobrodzienia (woj. opolskie)
Kiedy? – 29.06.-01.07.2018.

Dla kogo? – strażaków, sympatyków pożarnictwa i miłośników czerwonych pojazdów, ale również dla całych rodzin, od dzieci po dziadków oraz wesołych, pozytywnych ludzi, którzy lubią nietuzinkową zabawę.

Co w programie?
W piątkowy wieczór 29.06.2018. rozpoczynamy zabawę w rytmach jakie nam zaproponują Prezenterzy Radio Park oraz Zespół RODOS.

Sobota 30.06.2018. to tzw. Dzień STRAŻACKI, kiedy to gościmy zgłoszone wcześniej poprzez stronę http://firetruckshow.pl/index.php/formularz-zgloszeniowy/ Pojazdy Pożarnicze i całe zastępy strażaków, sympatyków straży, muzea pożarnictwa. Przyjeżdżają samochody najnowsze i najstarsze, tuningowane, własności mueów, OSP, prywatnych właścicieli – wszystkie bardzo zadbane. Można do nich wsiadać, robić sobie z nimi zdjęcia (najpopularniejszy wśród dzieci to Złomek, który w 2016 roku wygrał Konkurs na Najpiękniejszy Pojazd Pożarniczy a w 2017 wygrał jako Najstarszy Zgłoszony Pojazd).

Tradycją stał się po mszy św. i poświęceniu pojazdów bardzo głośny i niesamowity KOROWÓD (początek ok. godz. 14.00, dlatego na miejsce warto dojechać przed jego rozpoczęciem, by móc wjechać do wioski i znaleźć sobie miejsce do zaparkowania). Po nim szereg atrakcji (wystawcy, występy, konkursy, pokazy m.in. Sportowego cięcia i rąbania drewna w wykonaniu wicemistrzów świata, Małych Strażaków z Wieruszowa). O godz. 18.00 zaplanowany hit Zlotu – Wielki Prysznic zwany także FIRE TRUCK SHOWER. Malowniczy obraz czerwonego pola samochodów, które w zorganizowany sposób wylewają w górę całe zapasy wody. Podwójna tęcza jest wspaniałym uwieńczeniem tego niezapomnianego obrazu. Ok 19.30 wybieramy MISS ZLOTU, później wręczamy nagrody w konkursach m.in. na NAJPIĘKNIEJSZY, NAJSTARSZY oraz PIERWSZY ZGŁOSZONY POJAZD POŻARNICZY. Jakie atrakcje oprócz tego? Występ zespołu SPIKE, zabawa z zespołami HEAVEN i SALSA, koncert zespołu RED QUEEN oraz w przerwie ok 23.00 POKAZ SZTUCZNYCH OGNI.

Niedziela 01.07.2018. to tzw. Dzień RODZINNY. Bawimy się od godz. 14.00. Główne atrakcje to bogata, bezpłatna oferta dla dzieci a o godz. 16.00 PARADA GWIAZD TELEWIZJI TVS. W przerwie licytacja zasponsorowanych nagród głównych. Późnym wieczorem dyskoteka z DJ BONEX.

Aby zapoznać się wcześniej z atmosferą zlotu zapraszamy do obejrzenia przykładowych filmików z poprzednich lat:

 

Najaktualniejsze informacje dotyczące Zlotu: www.facebook.com/pg/firetruckshow/. Polub i obserwuj!

Dodatkowo: www.firetruckshow.pl

 

Z ciekawostek:

Podczas IX Fire Truck Show zgłoszono 134 pojazdy pożarnicze. Na dzień 20.06.2018 zgłosiło się już 118 wozów.

Uwaga:

Jednostki pragnące uczestniczyć w zlocie ze swoim czerwonym pupilem proszone są o zarejestrowanie poprzez http://firetruckshow.pl/index.php/formularz-zgloszeniowy/.

W związku z tym, że większość straży przyjeżdża na 1 dzień – sobotę, w niedzielę można u nas spotkać na polu namiotowym te jednostki, które biwakują. Odjeżdżają o różnych porach, bo wiele z nich przyjeżdża z daleka np. północnej Polski czy nawet zagranicy. Pamiętajcie, by zapoznać się z programem i wybrać dla siebie najodpowiedniejsze atrakcje i czas.

Organizatorzy przygotowali w tym roku jeszcze większy namiot i parkiet do tańczenia oraz dodatkowe miejsca parkingowe.

Na miejscu można się posilić (grill) i zaspokoić pragnienie (bary, niektóre zaskakujące formą), zjeść swojskie ciasto i lody oraz napić się kawy. Dodatkowo można zakupić gadżety o tematyce strażackiej i nie tylko. No i pośmiać, coś wygrać, potańczyć.

Impreza jest przez całe 3 dni bezpłatna, pole namiotowe również darmowe. Dodatkowo w niedzielę wszystkie atrakcje dla dzieci są bezpłatne.

Organizatorzy są osobami pracującymi na rzecz zlotu charytatywnie i wszystko czego nie da się zrobić siłą własnych rąk opłacają z darowizn oraz datków SPONSORÓW, dla których mają dopasowaną do firmy ofertę współpracy.

Zapraszamy osoby i firmy chcące wesprzeć tę niesamowitą ideę do kontaktu z organizatorami http://firetruckshow.pl/index.php/kontakt/ oraz wpłaty na konto OSP.

Dane do przelewu:
Ochotnicza Straż Pożarna w GŁÓWCZYCACH,
NR konta OSP: 35 8907 1047 2005 4000 1704 0001,
tytułem: darowizna na organizację X ZLOTU POJAZDÓW POŻARNICZYCH

Wielkim podsumowaniem każdego Zlotu są słowa zlotowiczów: „FIRE TRUCK SHOW trzeba przeżyć – tego się nie da opowiedzieć. Za rok na pewno będziemy!”
Nie dajcie się namawiać – przyjedźcie i przeżyjcie to sami!

ZAPRASZAMY

Współorganizator Fire truck Show, czyli Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Pożarniczych.

Więcej w WYDARZENIA

Do góry
Skip to content