Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Gorący filmowy listopad w kinach Helios

KULTURA

Gorący filmowy listopad w kinach Helios

W tym tygodniu sieć kin Helios prezentuje nowości, które usatysfakcjonują najbardziej wybrednych kinomanów. Będzie można wybierać spośród przeróżnych gatunków filmowych, projektów specjalnych, a nawet wybrać się na mecz piłki nożnej. Najbliższy tydzień przynosi premierowe pokazy filmów: Bella i Sebastian: Nowe Pokolenie, Nie cudzołóż i nie kradnij oraz Chrzciny.

18 listopada to data wielkiego powrotu familijnej serii o przyjaźni słynnego psa i jego młodego kompana – Belli i Sebastiana. Dziesięcioletnie chłopiec niechętnie spędza wakacje w górach. Jego głównym obowiązkiem jest pomoc w owczarni, ale takie zadanie mało ekscytuje chłopca wychowanego w mieście. Kiedy poznaje Bellę, puchatego psa pasterskiego, postanawia uratować ją z rąk podłego właściciela. Sebastian przeżyje najbardziej szalone lato w swoim życiu!

To oczywiście nie jedyna propozycja familijna. W niedzielę 20 listopada, na wszystkie dzieci czekają filmowe seanse animacji Strażak Sampełnej humoru i ciepła bajki, której bohaterowie podbijają serca małych widzów na całym świecie. Tradycyjnie projekcję Filmowych Poranków poprzedzą konkursy o zabawy w sali kinowej.

Nie cudzołóż i nie kradnij to premierowa produkcja w gwiazdorskiej obsadzie. Julia Wieniawa występuje w niej jako nierządnica w stroju anioła, Mateusz Banasiak jako niewierny mąż, Cezary Pazura jako sutener rodem z Dzikiego Zachodu, a Bartek Firlet i Sebastian Stankiewicz jako groteskowi, ale groźni gangsterzy. Patryk odpina przysłowiowe „wrotki”, gdy tylko jego żona Renata wyjeżdża na kilka dni. Niewierny mąż miłosną pustkę wypełnia towarzystwem Sandry, która niefortunnie łączy go z sutenerem Alfim, pewną tajemniczą przesyłką i parą fajtłapowatych gangsterów, którzy są na jej tropie. Gdy na ratunek Patrykowi ruszy jego brat ksiądz, sprawy komplikują się jeszcze bardziej…

Kolejna nowość – Chrzcinyosadzona jest w grudniu 1981 roku. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza w tym dniu stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

21 listopada w Kinie Konesera zaprezentowany zostanie amerykański dramat The Humans.  Gdy trzy  pokolenia  Blake’ów  spotkają  się  przy  jednym stole,  właściwie  nic  nie pójdzie  już zgodnie  z  planem. Z  każdym kolejnym daniem atmosfera przy stole gęstnieje, a cięte riposty  trafiają w coraz bardziej czułe miejsca, jeden z członków rodziny decyduje się na szczere wyznanie…

24  listopada  w ramach cyklu Kultura Dostępna na fanów polskiego kina czeka kryminał Mój dług.  Młody przedsiębiorca prześladowany przez bezwzględnego bandytę dopuszcza się morderstwa w obronie  swoich najbliższych. Skazany na 25 lat więzienia trafia za kraty, gdzie musi walczyć o przetrwanie.

Szczegóły dotyczące aktualnego repertuaru dostępne są na stronie: www.helios.pl. Planując wizytę w kinie Helios i kupując bilet wcześniej, widzowie mogą wybrać najlepsze miejsca, a także więcej zaoszczędzić. Do zobaczenia na jesiennych seansach!   

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content