Połącz się z nami

Magazyn Opolski

PechaKucha Night po raz czwarty w Opolu już w ten piątek!

KULTURA

PechaKucha Night po raz czwarty w Opolu już w ten piątek!

Do Opola wraca wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów.

Spotkania pod hasłem Pecha Kucha Night od lat przyciągają tłumy w ponad 600 miastach całego świata! PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przełączany jest automatycznie po 20 sekundach. Bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu! Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi 😊


PechaKucha Nights odbywają się zarówno w klubach, restauracjach, barach, ogródkach piwnych, domach prywatnych, basenach, kamieniołomach jak i uniwersytetach oraz kościołach. Najczęściej jest to miejsce typu „thinking and drinking”. W Opolu czwarte spotkanie odbędzie się w namiocie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu przy ul. Piastowskiej 20 w piątek 18-tego listopada 2022 roku. Zaczynamy od godz. 19:00! Podczas wydarzenia będzie możliwość zamawiania „przy barze”, również napojów zgodnych z filozofią “thinking and drinking” 😉 Natomiast sam wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Prelegenci aktualnej edycji

Adam Niesłony

Adam Niesłony

Opolanin, nauczyciel akademicki, od ponad dwudziestu lat związany z Politechniką Opolską. Entuzjasta majsterkowania i nowych technologii. Uważa, że nawet jeśli bezpośredni kontakt z ludźmi nie jest podstawowym czynnikiem rozwoju ludzkości, to na pewno dostarcza uczestnikom spotkań dużo przyjemności.


Dominika Holeczek

Dominika Holeczek

Cześć, jestem Dominika!
To ja stoję za Pracownią Junona.
Kiedyś chciałam być murarzem. Skąd to się wzięło? Mój tata pracował w cementowni i ten beton cały czas przewijał mi się życiu. Cementownię widzę każdego dnia. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam w Internecie kolczyki betonowe, moje serce szybciej zabiło. „Muszę je mieć!” – pomyślałam. Co więcej, postanowiłam, że zrobię sobie je sama! Od tamtej pory już wiele kolczyków i naszyjników wyszło z mojej pracowni. Mieszam beton, wylewam, szlifuję, koloruję i zalewam żywicą. Prawda, że spełniłam marzenie o byciu murarzem? Dziś chcę się podzielić z Tobą tą moją fascynacją do betonu. Chcę odczarować ten stereotyp o zimnym, topornym i szarym betonie, który może zmienić się w spełnienie Twoich marzeń. Kolczyki założone do t-shirtu lub nawet dresu diametralnie zmieniają cały outfit. Razem z nimi można śmiało iść przez świat, który bywa szary i surowy jak sam beton.


Jarosław Małkowski

Jarosław Małkowski

Urodzony 1980r. w Prudniku. Od 1981 roku mieszka w Opolu, z wykształcenia informatyk. Fotografią zajmuje się od ponad 20 lat. Od 2008 roku prowadzi firmę – Agencja Fotograficzna BANKFOTO ®. Laureat Opolskiej Marki, fotograf i wydawca autorskich albumów o regionie Opolskim. Jego fotografie publikowane są w podręcznikach szkolnych, ogólnopolskich albumach fotograficznych, materiałach promujących region Opolski, prasie krajowej i zagranicznej oraz  materiałach biznesowych wiodących firm.


Małgorzata Olkuska

Małgorzata Olkuska

Studentka III roku Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu, Członek Zarządu studenckiego koła naukowego onPoint zajmującego się marketingiem i komunikacją. Ma doświadczenie w pracy jako Kierownik Biura. Aktualnie pracuje jako Specjalista ds. kadr w agencji pracy. Nasze miasto kocha od lat, a rok temu stała się prawowitą Opolanką.

Skończyła Liceum Plastyczne, co sprawia, że ma potrzebę tworzenia na różnych płaszczyznach – maluje, rysuje, robi kolorowanki, zaplata makramy, pomaga w rozwijaniu firmy zajmującej się produkcją i dystrybucją galanterii skórzaną. Zaczyna również przygodę z odnawianiem mebli z epoki PRL.

Pisuje artykuły do Magazynu Opolskiego. Mocno stawia na rozwój osobisty, tworzenie innowacji i realizowanie interesujących inicjatyw i przedsięwzięć. Lubi górskie wycieczki i odpoczynek na łonie natury.


Robert Galara

Robert Galara

Absolwent Politechniki Opolskiej na Wydziale Mechanika i Budowa Maszyn oraz studiów podyplomowych „Zarządzanie w biznesie” na Uniwersytecie Wrocławskim. Zawodowo związany z rodzinna firmą Galmet, która w tym roku obchodzi jubileusz 40 – lecia – liderem produkcji i sprzedaży ogrzewaczy wody, czołowym producentem pomp ciepła w kraju. Obecnie pełni funkcję Wiceprezesa spółki. Pod jego rządami Galmet każdego roku inwestuje miliony w laboratoria badawcze i rozwój ekologicznych produktów, nowoczesnych technologii OZE. Rozwija współpracę z uczelniami wyższymi i szkołami zawodowymi. Prywatnie wielbiciel historii Polski i historii lokalnej. Aktywny członek Stowarzyszenia kultywującego tradycje 9 Pułku Ułanów Małopolskich. Prywatnie szczęśliwy mąż, ojciec trójki dzieci. Posiadacz trzech koni, 2 psów i kameleona.


Mateusz Moryto

Mateusz Moryto

Radca prawny, partner zarządzający w Kancelarii Radców Prawnych Zagawa & Partnerzy. Miłośnik zwierząt, zoopsycholog i trener psów.


Szymon Godyla

Szymon Godyla

Właściciel Pałacowej Winnicy Godyla.
Absolwent Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
Radny Województwa Opolskiego.
Na co dzień pracuje w rodzinnej firmie rodziców w skład której wchodzi Piekarnia & Cukiernia Godyla, Pałac Pawłowice, Dom Seniora Paulinka.


Sławomir Janecki

Sławomir Janecki

Zawodowo Dyrektor Eksportu na Azję i Afrykę, Członek Zarządu zakładu w Ghanie a po godzinach ojciec czwórki dzieci, autor książki „101 rzeczy, których dorośli mogą się nauczyć od dzieci” oraz Prezes Klubu BDC i Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zapraszamy!

Czwarta edycja już w najbliższy piątek, bieżące informacje pod adresem: Pecha Kucha Night Opole IV | Facebook

A na czas oczekiwania na nowe wystąpienia zachęcamy do obejrzenia prelekcji z poprzednich edycji, które są dostępne pod adresem: Pecha Kucha Night Opole, Autor w serwisie Magazyn Opolski


Projekt finansowany ze środków Urzędu Miasta Opola w ramach zadania pn. „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Opolu 2022” umowa nr CDO-ROP.525.16.2022

Wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów. Spotkania pod hasłem Pecha Kucha Night od lat przyciągają tłumy w 600 miastach całego świata. PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przesuwany jest automatycznie po 20 sekundach bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu. Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content