Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Innowacyjni i kreatywni Made in Opole

BIZNES

Innowacyjni i kreatywni Made in Opole

Tylko kilka dni pozostało do drugiej odsłony Dnia Innowacyjności i Kreatywności – Made In Opole.

Inspirujące wykłady, prezentacje innowacyjnych firm z Opola, a także strefa wystawiennicza pokazująca ich technologiczne możliwości, to tylko niektóre atrakcje, które przygotowaliśmy dla Was w tym dniu. Chcemy zachęcać do szukania nowych pomysłów i rozwiązań, a także poznania potencjału własnego miasta.

Zaczynamy 22 kwietnia o godz. 10:00 w atrium PNT w Opolu (ul. Technologiczna 2B).

Poznajcie prelegentów i firmy, które zaprezentują się podczas tego wydarzenia:

Paulina Miś

Pasjonatka nauczania matematyki i rozwoju osobistego, autorka książki „Wierszyki z Matematyki”. W sieci znana jako Paulina od Matematyki. Założycielka kanału na YouTube z ponad 80 tys. subskrybcji oraz platformy edukacyjnej skutecznekorepetycje.com, za pomocą której tysiące uczniów uczy się matematyki.

Kilkukrotnie nagrodzona Złotym Orłem Edukacji w ogólnopolskim plebiscycie. Przez ostatnie 5 lat zajmuje 1 miejsce w Opolu w plebiscycie Orły Edukacji.

Przekazując innym wiedzę zawsze kieruje się złotą zasadą: „Uczę innych tak, jak sama chciałabym być uczona”. Uważa, że najważniejszą cechą dobrego nauczyciela jest umiejętność wzbudzenia w drugiej osobie pasji do przedmiotu i zbudowania pewności siebie, która pomoże mu w dorosłym życiu.

Uwielbia stawiać sobie nowe wyzwania. Dwukrotnie przebiegła maraton. Prywatnie uwielbia śpiewanie, podróże, książki i sport.

Grzegorz Kuliś, CEO Weegree

Związany z branżą HR od 20 lat. Prezes Zarządu i współwłaściciel grupy Weegree – działającej w obszarach pracy tymczasowej, outsourcingu oraz robotyki. Przedsiębiorca, inwestor oraz ekspert rynku pracy. W biznesie stawia na innowacyjne rozwiązania, automatyzację i mierzalne efekty.

● członek Rady Rynku Pracy z ramienia Business Centre Club przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej w kadencji 2023-2027
● członek zespołu DaVinci Institute założonego przez futurystę Thomasa Freya, instytucji non – profit zajmującej się badaniami i analizami przyszłości
● inicjator projektu Weegree One, promującego wsparcie biznesu przez roboty humanoidalne w różnych sektorach gospodarki
● twórca projektu Weegree House, zajmującego się promocją i produkcją energooszczędnych domów modułowych, przeznaczonych dla pracowników tymczasowych

Prywatnie miłośnik nowoczesnych technologii, MMA, koszykówki i szachów.

Schattdecor

Międzynarodowa firma rodzinna jest światowym liderem w branży zadrukowanych powierzchni dekoracyjnych. Od założenia, czyli od roku 1985, zaopatrują klientów z wielu sektorów branżowych w wysokiej jakości wzornictwo i produkty, a także oferujemy doradztwo i niezawodny serwis.
Dekory Schattdecor znaleźć można m.in. na powierzchniach mebli, podłóg laminowanych oraz na innych elementach wyposażenia wnętrz.

Siedemnaście zakładów produkcyjnych na całym świecie (w tym fabryki w Niemczech, Polsce, we Włoszech, w Rosji, Chinach, Turcji, Brazylii, USA i Malezji), których działalność uzupełniana jest przez przedstawicielstwa handlowe i reprezentacje, gwarantuje krótkie ścieżki obsługi i szybki czas wprowadzenia na rynek time-to-market. Pakiet oferowany przez Schattdecor z innowacyjnymi produktami i wzornictwem, zindywidualizowanym serwisem, najwyższą jakością oraz doradztwem trendowym odpowiada na zapotrzebowanie branży.

SNH Drones

SNH Drones to ośrodek szkoleniowy z doświadczoną kadrą oraz dostawca profesjonalnych rozwiązań z wykorzystaniem dronów. Naszą pasją jest lotnictwo bezzałogowe – stale odkrywamy, rozwijamy i promujemy niezwykłe możliwości z nim związane m.in. poprzez udział w ogólnopolskich projektach oraz współpracę z ośrodkami badawczymi.

Współpracujemy z wieloma uczelniami, jednostkami służb mundurowych, instytucjami państwowymi oraz dużymi przedsiębiorstwami z branż takich jak energetyka, budownictwo czy logistyka. Jesteśmy przekonani, że zalety bezzałogowych statków powietrznych i nowoczesnego oprogramowania można wykorzystać w każdej dziedzinie nauki oraz działalności gospodarczej. Podczas spotkania z przyjemnością przedstawimy Wam korzyści płynące z wdrożenia i rozwoju technologii BSP oraz rozwiązania techniczne dedykowane obszarom takim jak ochrona środowiska, geodezja, rolnictwo, inżynieria, misje SAR i wiele więcej.

Opolgraf

Opolgraf S.A., to najlepsza drukarnia dziełowa w Polsce, mogąca pochwalić się około 80 letnim doświadczeniem oraz licznymi nagrodami. Drukarnia specjalizuje się w wydrukach książek w oprawie broszurowej, twardej, ze spiralą, czasopism czy akcydensów. Firma wielokrotnie jest wyróżniana i doceniana przez wydawców za komunikatywność, jakość czy terminowość. Zgrany zespół ponad stu pięćdziesięciu pracowników świadczy o tym, że Opolgraf to nie tylko wyspecjalizowane maszyny i bogaty park maszyn, ale również wykwalifikowana kadra.

Oferowanie usług drukowania i oprawy przy najkorzystniejszej relacji ceny do jakości w możliwie najkrótszym terminie realizacji, z gwarancją wyczerpującej i bezzwłocznej wymiany informacji; rozwijanie zdolności technologicznych; dążenie do najwyższego poziomu profesjonalizmu; spełnianie, a nawet wyprzedzanie oczekiwań i wymagań Klientów, a w rezultacie zwiększenie udziału w rynku

Pełną agendę i bezpłatne wejściówki znajdziecie na stronie wydarzenia: https://inspirationday.pnt.opole.pl/

PNT w Opolu jest miejscem współpracy i rozwoju nauki oraz biznesu.

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content