PECHA KUCHA NIGHT OPOLE
Jedenasta edycja PechaKucha Night Opole już w piątek (29.11) – poznaj prelegentów!
Po raz jedenasty w Opolu odbędzie się wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów. Spotkania pod hasłem PechaKucha Night od lat przyciągają tłumy w ponad 1300 miastach całego świata!
PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przełączany jest automatycznie po 20 sekundach. Bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu! Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi 😊
PechaKucha Nights odbywają się zarówno w klubach, restauracjach, barach, ogródkach piwnych, domach prywatnych, basenach, kamieniołomach jak i uniwersytetach oraz kościołach. Najczęściej jest to miejsce typu „thinking and drinking”. W Opolu jedenaste spotkanie – podobnie jak i poprzednie – odbędzie się w atrium Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu, tym razem zaczynamy o godz. 19:00!
PechaKucha Nights to nieformalne, zabawne spotkania w ramach których zebrani mają możliwość kreatywnego spędzenia wieczoru, poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń, idei…
Podczas wydarzenia będzie możliwość zamawiania „przy barze”, również napojów zgodnych z filozofią “thinking and drinking” 😉 Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Poznajcie prelegentów PechaKucha Night Opole vol.11
Paweł Nowik
Nauczyciel języka angielskiego, tłumacz, zakręcony gość z dziwnym poczuciem humoru. Kiedy mówi narzeczonej „mam pomysł” – narzeczona już się trzęsie przerażona. Pomysłowość i kreatywność czy hiperfiksacja, adhd i zaburzenia psychiczne? Posłuchajcie i oceńcie sami.
Violetta Zając
Pedagożka, edukatorka, logopedka. Ponad 3 dekady zawodowego życia przeznaczyła na nauczanie czytania, pisania i poprawnej wymowy dzieci w wieku wczesnoszkolnym, jednocześnie wychowując troje własnych. Edukację ma we krwi. Podobnie jak przedsiębiorczość. Istniało ryzyko, że mogła się stać znerwicowaną nauczycielką, lecz uratowały ją marzenia o nieprzeciętnym życiu. Dlatego równolegle z pracą zawodową dbała o permanentny rozwój osobisty i dziś skupia się na rozwoju swojej firmy.
Entuzjastka zdrowego stylu życia, przyjaznych metod dbania o ciało i umysł, ciekawa świata i ludzi. Uczenie się i wprowadzanie krok po kroku Wellosophy – Filozofii Dobrego Życia, w połączeniu z niezwykłą siłą rekomendacji i jej naturalnych predyspozycji, pozwala jej wieść zdrowe, satysfakcjonujące i pełne dobrych relacji życie.
Uwielbia czas z czworgiem wnucząt – zaczarowuje interpretacjami czytanych bajek i wierszy i zabawami edukacyjnymi.
Tobiasz Gajda
Prawnik, doktorant nauk prawnych Uniwersytetu Wrocławskiego, nauczyciel akademicki związany z Uniwersytetem Opolskim oraz Uniwersytetem Wrocławskim, naukowo zajmujący się obszarem prawa nowych technologii, jeden z najmłodszych członków sieci eksperckiej Team Europe Direct Komisji Europejskiej. Społecznik, aktywista na rzecz środowiska młodzieżowego, edukator, członek Zespołu ds. Rzecznictwa Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, w przeszłości: opiekun Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego. Od kwietnia 2024 r. Radny Miasta Opola oraz członek sieci Building Europe with Local Councillors (BELC) Komisji Europejskiej. Miłośnik Azji Południowo-Wschodniej oraz amator wspinaczki górskiej.
Magdalena Pieśniewska
Terapeutka Stylu | Autorka Programu OdNowa
Terapeutka Stylu, która łączy modę, coaching i rozwój osobisty, aby pomóc kobietom odkryć swoją autentyczność poprzez styl. Twórczyni autorskiego programu pracy terapeutycznej ze stylem: OdNowa, który wspiera kobiety w budowaniu pewności siebie i wyrażaniu swojej wyjątkowości w codziennym życiu i biznesie. Z doświadczeniem w stylizowaniu sesji zdjęciowych, organizacji wydarzeń i szkoleniu marek. Wierzy, że sposób, w jaki się prezentujemy, ma bezpośredni wpływ na to, jak odbiera nas świat.
Na Pecha Kucha Night opowie o tym, dlaczego budowanie własnego stylu to PROJEKT na miarę życia, który zaczyna się od decyzji, by przestać być przeciętnym.
Arkadiusz Nowak
Prof. dr hab. nauk ścisłych i przyrodniczych. Biolog, ekolog i botanik o międzynarodowej sławie. Dyrektor Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego. Były Wojewódzki Konserwator Przyrody. Członek m.in. Państwowej Rady Ochrony Przyrody.
Autor ponad 320 publikacji naukowych w tym ok. 155 w prestiżowych czasopismach z tzw. listy filadelfijskiej, 20 monografii naukowych z zakresu botaniki, ekologii i ochrony przyrody. Pomysłodawca i główny realizator programów badań bioróżnorodności w Azji Środkowej i pól ryżowych świata. Inicjator badań paleobiologicznych w Krasiejowie. Odkrywca rajskiego Edenu.
Zapalony podróżnik, alpinista i turysta wysokogórski. Jako pierwszy zdobył Koronę Europy im. Tomka Nowaka – wszystkie najwyższe szczyty państw Europy. Honorowy członek Klubu Górskiego „OLIMP” im. Tomka Nowaka przy AWF Wrocław.
Fundator i ekspert opolskiej Fundacji Biocenosis
Mariusz Godoś
Absolwent Politechniki Wrocławskiej (magister inżynier elektronik) i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (magister na kierunku zarządzanie i marketing) oraz studiów podyplomowych Executive MBA. Zawodowo kieruje spółką w branży budowlanej.
Jeden z liderów karate kontaktowego, m.in. prezes Opolskiego Klubu Karate Kyokushin. Propagator sportu, szkoleniowiec i organizator wydarzeń sportowych.
Iwona Caputa
Trener i doradca biznesowy. Jej konikiem są szkolenia z LinkedIna. Pomaga innym podbijać ten portal. Jej rekord to 600 przeszkolonych osób na raz. Nawet konkurencja w trakcie swoich szkoleń pokazuje jej profil na LinkedIn jako wzorcowy. Ponadto buduje strategie komunikacyjne, układa procesy i zarządza ich wdrożeniem.
Kiedy akurat nie ratuje marek przed kryzysami, układa genialne strategie marketingowe, które zdmuchują konkurencję z planszy.
Szkoliła już takich gigantów jak: Santander Consumer Bank S.A., BNP Paribas Bank Polska, Elavon Inc., Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Grupa BPS oraz wiele innych organizacji, firm i instytucji. Jest też projekt managerem w Polskiej Radzie Facility Management.
Jeśli szukasz kogoś, kto przemieni Twoją markę w marketingowy majstersztyk, właśnie znalazłeś swoją bohaterkę!
W wolnych chwilach uwielbia gotować i wpatrywać się w cytryny rosnące gdzieś w południowej Europie. Nienawidzi śniegu i listopada.
Jacek Chełchowski
Rezydenturę ukończył na Oddziale Urologii w Uniwersyteckim Szpitalu i kontynuuje prace w Klinice jedngo dnia Klinice Nova Kędzierzyn-Koźlu i Przychodni HOLIMED w Opolu. Członek prestiżowych towarzystw naukowych takich jak: European Association of Urology(EAU), American Urological Association(AUA), Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU). Uzyskał Europejski tytuł specjalisty urologa FEBU (Fellow of the European Board of Urology) z najwyższym wynikiem „mark of excellence”.
Swoją wiedzę systematycznie poszarzał na zagranicznych stażach i kursach min. w USA, Mediolanie, Danii czy Emiratach Arabskich. Jako pierwszy polski urolog zaliczył kurs Endoscopic Stone Treatment step 1 (EST s1) i następnie zdał egzamin praktyczny z Endourologii organizowany przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU) oraz został zaproszony jako jedyny do walidacji wyższego levelu EST s2, który również następnie odbył.
Od 2 lat prowadzi jeden z największych Videoblogów o tematyce Urologicznej w Polsce pod adresem www.DobryUrolog.pl Od 5 lat jest trenerem i współprowadzącym warsztaty w Opolskim Centrum Leczenia Kamicy z wykorzystaniem metod małoinwazyjnych dla Urologów z Europy Środkowo-Wchodniej. W 2024 został wybrany głosem Pacjentów Urologiem Roku w ogólnopolskim plebiscycie Hipokrates
Od 2016 roku jest w zespole medycznym realizującym w Polsce światową akcje MOVEMBER promującą świadomość mężczyzn na temat nowotworów jąder ale także innych schorzeń uro-onkologicznych.
Julita Ilczyszyn
Nieszablonowa marzycielka z nadmiarem energii. Pierwsza Polka i Europejka, która zdobyła wielkoszlemowy tytuł pustynny pokonując 5 wyścigów o łącznym dystansie 1250km w skrajnie ekstremalnych warunkach klimatycznych na 5 kontynentach w jeden rok. Rekrut nr 7 w programie „Siły Specjalne Polska”. Mama dwóch anielskich czarownic – Zuzanny i Julii. Nauczycielka z niespełna 20 letnim stażem. Autorski projekt „ Zrealizować niemożliwe” dedykowała osobom walczącym z codziennym bólem. Biegnąc zbierała pieniądze, by sfinalizować im chwile wytchnienia i oderwania od codziennej, trudnej rzeczywistości.