Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kolejna szansa dla opolskich pracodawców. Nowa odsłona konkursu na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy

źródło: https://pixabay.com/pl/photos/przemys%c5%82owe-bezpiecze%c5%84stwa-logistyka-1636390/

BIZNES

Kolejna szansa dla opolskich pracodawców. Nowa odsłona konkursu na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych otwiera tegoroczną edycję konkursu dla płatników składek na projekty w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy. W puli jest aż 100 mln zł.

– Przedsiębiorcy, firmy i pracodawcy mają kolejną okazję na dofinansowanie projektów, które poprawią bezpieczeństwo pracy oraz zmniejszą negatywne oddziaływanie szkodliwych czynników przy stanowiskach pracowników. Łączna kwota, którą ZUS przeznaczy na ten cel w całym kraju to 100 milionów złotych. Wnioski można składać od 17 kwietnia do 18 maja tego roku – Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

W ramach konkursu każdy płatnik składek może uzyskać dofinansowanie. Nawet do 80 proc. wartości projektu, ale nie więcej niż 300 tys. zł. Jednak do spełnienia są konkretne warunki.

Wnioskodawca nie może między innymi zalegać z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Zalegać z opłacaniem podatków, być w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji. Postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem.

Ideą konkursu i podstawą dofinansowania jest przedstawienie projektu, który w konkretnym miejscu pracy wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Zmniejszy zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi czy zredukuje niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy.

Czego mogą dotyczyć projekty? Chociażby zakupu maszyn, urządzeń i sprzętu chroniącego przed hałasem i drganiami mechanicznymi, promieniowaniem elektromagnetycznym, urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości.

Wniosek o dofinansowanie wraz z dokumentacją należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej, za pośrednictwem strony www.prewencja.zus.pl. Szczegółowe warunki konkursu i dokumenty do pobrania są dostępne TUTAJ oraz w Biuletynie Informacji Publicznej ZUS. Pytania dotyczące konkursu można kierować drogą elektroniczną na e-mail: konkurs@zus.pl.

Każdy płatnik składek może otrzymać dofinansowanie z ZUS nie częściej niż raz na 3 lata.

ZUS istnieje od 85 lat, a sam skrót ZUS dorobił się wielu osobliwych rozwinięć. Wielu twierdzi, że bycie rzecznikiem prasowym instytucji obsługującej 25 mln ludzi to najbardziej niewdzięczne zajęcie w tym kraju. Hmm..ciekawe dlaczego? Prywatnie, spełniony mąż oraz szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Nie wyobraża życia bez książek, starych mebli, pracy i majsterkowania wokół domu.

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content