BIZNES
Konferencja prasowa otwierająca drugą edycję programu akceleracyjnego „Warm up Your Business”
Dnia 19 lutego b.r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu zorganizowana została konferencja prasowa, otwierająca drugą edycję programu akceleracyjnego „Warm up Your Business” współorganizowanego przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny oraz Park Naukowo – Technologiczny w Opolu.
Inicjatywa skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, w tym do uczniów szkół średnich, studentów, doktorantów oraz wynalazców. – Chcemy zachęcić młodzież do innowacyjnych rozwiązań – przyznaje Maciej Wujec, wiceprezydent Opola.
Konkurs, który początkowo miał być dedykowany dla studentów, doktorantów, absolwentów uczelni wyższych i start up-ów, a został rozszerzony o uczniów szkół średnich, co nas bardzo cieszy – mówi prof. Jarosław Mamala, prezes PNT w Opolu. – Jego celem jest pobudzanie kreatywności – dodał. Natomiast Naczelnik Wydziału Oświaty – pani dr Irena Koszyk pogratulowała zwycięzcom poprzedniej edycji i przyznała, że trzeba zachęcać młodzież do tego rodzaju inicjatyw. Z kolei dr inż. Wojciech Radziewicz z ECO ocenił, że pomysły z ubiegłorocznej edycji były interesujące i dodał, że firma skorzystała z jednego z nich, dotyczącego analizy systemów ciepłowniczych z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego wyposażonego w kamerę termowizyjną.
Tak jak poprzednio, pomysły można zgłaszać w jednym z trzech obszarów:
- rozwiązania w zakresie zmiany/rozwoju technologii
- rozwiązania proekologiczne i prośrodowiskowe
- rozwiązania organizacyjno-marketingowe
Aplikacje składać można do 12.04.2019 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie: www.warmupbiznes.pl. Następnie organizatorzy wybiorą 10 najlepszych pomysłów, a ich autorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach i sesjach mentoringowych. Do ostatniego etapu konkursu wyłoniona zostanie finałowa trójka w dwóch kategoriach. Autorzy tych projektów będą mieli okazję zaprezentować je podczas finałowej gali, która odbędzie się w połowie czerwca. Wówczas zostaną wybrane najlepsze projekty, dla których przygotowano nagrody finansowe w wysokości 10 tys. zł dla projektu studentów, doktorantów, wynalazców i startupów oraz 5 tys. zł dla uczniów szkół średnich. Ponadto dla finałowych pomysłów istnieje możliwość założenia spółki celowej w partnerstwie z ECO i PNT, a także możliwość zgłoszenia rozwiązania technicznego w Urzędzie Patentowym RP.
Podczas konferencji prasowej zwycięzcy ubiegłorocznej edycji potwierdzili, że udział w konkursie pozwolił im rozwinąć swoje pomysły. Dawid Piwowarski – doktorant Politechniki Opolskiej pracuje nad pracą doktorską w oparciu o przedstawiony projekt, natomiast uczennice z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – Marlena Rudner i Karolina Lasman – zwyciężczynie w kategorii szkół średnich planują podjąć studia na budownictwie we Wrocławiu i Krakowie.