Połącz się z nami

Konferencja prasowa otwierająca drugą edycję programu akceleracyjnego „Warm up Your Business”

Warm up Your Business

BIZNES

Konferencja prasowa otwierająca drugą edycję programu akceleracyjnego „Warm up Your Business”

Dnia 19 lutego b.r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu zorganizowana została konferencja prasowa, otwierająca drugą edycję programu akceleracyjnego „Warm up Your Business” współorganizowanego przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny oraz Park Naukowo – Technologiczny w Opolu.

Inicjatywa skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, w tym do uczniów szkół średnich, studentów, doktorantów oraz wynalazców. – Chcemy zachęcić młodzież do innowacyjnych rozwiązań – przyznaje Maciej Wujec, wiceprezydent Opola.

Konkurs, który początkowo miał być dedykowany dla studentów, doktorantów, absolwentów uczelni wyższych i start up-ów, a został rozszerzony o uczniów szkół średnich, co nas bardzo cieszy – mówi prof. Jarosław Mamala, prezes PNT w Opolu. – Jego celem jest pobudzanie kreatywności – dodał. Natomiast Naczelnik Wydziału Oświaty – pani dr Irena Koszyk pogratulowała zwycięzcom poprzedniej edycji i przyznała, że trzeba zachęcać młodzież do tego rodzaju inicjatyw. Z kolei dr inż. Wojciech Radziewicz z ECO ocenił, że pomysły z ubiegłorocznej edycji były interesujące i dodał, że firma skorzystała z jednego z nich, dotyczącego analizy systemów ciepłowniczych z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego wyposażonego w kamerę termowizyjną.

Tak jak poprzednio, pomysły można zgłaszać w jednym z trzech obszarów:

  • rozwiązania w zakresie zmiany/rozwoju technologii
  • rozwiązania proekologiczne i prośrodowiskowe
  • rozwiązania organizacyjno-marketingowe

Aplikacje składać można do 12.04.2019 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie: www.warmupbiznes.pl. Następnie organizatorzy wybiorą 10 najlepszych pomysłów, a ich autorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach i sesjach mentoringowych. Do ostatniego etapu konkursu wyłoniona zostanie finałowa trójka w dwóch kategoriach. Autorzy tych projektów będą mieli okazję zaprezentować je podczas finałowej gali, która odbędzie się w połowie czerwca. Wówczas zostaną wybrane najlepsze projekty, dla których przygotowano nagrody finansowe w wysokości 10 tys. zł dla projektu studentów, doktorantów, wynalazców i startupów oraz 5 tys. zł dla uczniów szkół średnich. Ponadto dla finałowych pomysłów istnieje możliwość założenia spółki celowej w partnerstwie z ECO i PNT, a także możliwość zgłoszenia rozwiązania technicznego w Urzędzie Patentowym RP.

Podczas konferencji prasowej zwycięzcy ubiegłorocznej edycji potwierdzili, że udział w konkursie pozwolił im rozwinąć swoje pomysły. Dawid Piwowarski – doktorant Politechniki Opolskiej pracuje nad pracą doktorską w oparciu o przedstawiony projekt, natomiast uczennice z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – Marlena Rudner i Karolina Lasman – zwyciężczynie w kategorii szkół średnich planują podjąć studia na budownictwie we Wrocławiu i Krakowie.

Doktor nauk ekonomicznych, koordynator projektów międzynarodowych w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu. Z zamiłowania Instruktor Fitness.

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content