Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kultura Dostępna w 2024 roku niezmiennie na ekranach kin Helios

Kultura dostępna

KULTURA

Kultura Dostępna w 2024 roku niezmiennie na ekranach kin Helios

Cykl Kultura Dostępna ponownie zawita do sieci kin Helios w styczniu. Projekt umożliwia kinomanom obejrzenie polskich filmów w niezwykle atrakcyjnej cenie – jedynie 12,90 złotych* za bilet. W najbliższym miesiącu zostaną wyświetlone cztery różnorodne gatunkowo tytuły.

Jako pierwszy w Nowym Roku na wielkich ekranach znajdzie się film „Uśmiech losu” w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Główny bohater przybywa na małą grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Na miejscu okazuje się, że musi odpracować dług po zmarłym, przy czym poznaje piękną Lenę… Tydzień później, 11 stycznia, odbędzie się projekcja komediodramatu Kingi Dębskiej, „Święto ognia”. Anastazja, choć zmaga się z niepełnosprawnością, stara się żyć pełnią życia. W tym samym czasie jej siostra walczy o baletową karierę. Ich życie zmienia się pod wpływem charyzmatycznej sąsiadki.

Następnie 18 stycznia widzowie będą mogli przenieść się w klimat wakacji – to dzięki przebojowej komedii „Teściowie 2”. Para zaprasza swoich rodziców na ślub do nadmorskiego kurortu, lecz ci doprowadzają do szeregu komicznych sytuacji… W ostatni czwartek miesiąca zostanie wyświetlony film „Chłopi”. Kinomani pokochali ekranizację powieści Władysława Reymonta w technice animacji malarskiej, a projekcja będzie doskonałą okazją do nadrobienia tego wyjątkowego tytułu.

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Szczegółowe informacje i repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna.

Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

* W kinie Helios Łomża bilety na seanse w cyklu Kultura Dostępna kosztują tylko 12 złotych.

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content