Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Styczniowe premiery w kinach Helios

KULTURA

Styczniowe premiery w kinach Helios

Początek roku obfituje w emocjonujące premiery, zwłaszcza te rodzimej produkcji. W tym tygodniu na wielkich ekranach zadebiutują dwa polskie tytuły: „Fuks 2” i „Piep*zyć Mickiewicza”. Ponadto w repertuarze znajdą się kinowe przeboje, wyjątkowe cykle oraz muzyczne projekcje koncertu „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”.

Gorącą premierą nadchodzącego tygodnia jest „Fuks 2” – kontynuacja słynnej polskiej komedii sprzed przeszło 20 lat. Główny bohater pierwszej części ma dziś dwudziestoletniego syna, Maćka. Zanim się ustatkował, przeżył szalone przygody – odpalił ładunek wybuchowy i okradł szemranego biznesmena, a do tego zdobył serce pięknej kobiety. Maciek niespodziewanie ściąga na siebie kłopoty, które mogą sprawić, że zbliży się do wyczynów taty. Jedna randka łączy go z dwiema nieprzewidywalnymi kobietami i wciąga w wir niebezpiecznej intrygi, której stawką są wielkie pieniądze i miłość…

Kolejną piątkową premierą jest polski film obyczajowy „Piep*zyć Mickiewicza”. Poza tytułem, zaskakuje on przedstawieniem niekonwencjonalnego nauczyciela, próbującego zapanować nad zbuntowaną klasą w warszawskim liceum. Belfrem jest Jan Sienkiewicz – wyrzucony z uczelni wykładowca i pisarz, który sam znajduje się na życiowym rozdrożu. Teraz jego zadaniem jest zdyscyplinowanie grupy najbardziej opornych na wiedzę uczniów, mających ważniejsze problemy niż klasówki. Film jest opowieścią o szkolnych szaleństwach, które nie dotyczą wyłącznie podopiecznych…

Na wielkich ekranach nadal można obejrzeć filmy, które w ostatnim czasie podbiły serca kinomanów. Wśród nich znajduje się przebojowa „Akademia Pana Kleksa”, notująca rekordy zarówno w przedpremierze, jak i podczas seansów premierowych! Główną bohaterką nowej odsłony tej klasycznej opowieści jest Ada Niezgódka – pozornie zwykła dziewczynka, która trafia do tytułowej akademii. Szalony Ambroży Kleks pomaga tam podopiecznym w odkryciu świata bajek i wyobraźni.

W kinach wyświetlany jest również fascynujący film „Wonka”. Tytułowy bohater to słynny wytwórca czekolady, znany z literatury dla najmłodszych. Tym razem fabuła skupia się na jego początkach w wytwarzaniu niezwykłych słodyczy. Willy Wonka musi jednak stoczyć bój z konkurencyjnymi cukiernikami oraz bezdusznym prawem… W niecodzienną rzeczywistość przenosi widzów też produkcja „Aquaman i zaginione królestwo”. Tytułowy bohater musi ratować Atlantydę przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. W tym celu zawiera sojusz z przyrodnim bratem, Ormem…

W kinach Helios na najmłodszych czekają seanse najnowszej animacji „Wyfrunięci”, pochodzącej ze studia Illumination. Opowiada ona o kaczej rodzinie Mallardów, która popadła nieco w rutynę. Ruszają oni zatem w szaloną podróż przez Nowy Jork na Karaiby! Sieć proponuje też pierwsze w tym roku Filmowe Poranki, odbywające się w niedzielę, 14 stycznia. Tym razem mali widzowie będą mogli zobaczyć zestaw bajek „Tomek i Przyjaciele” o perypetiach małej niebieskiej lokomotywy.

14 stycznia w kinach ponownie zagoszczą dźwięki walca i najpiękniejszych kolęd – to dzięki koncertowi „Śnieżne Boże Narodzenie z Andre Rieu”! Maestro powraca z repertuarem przygotowanym specjalnie na okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku, a towarzyszy mu tradycyjnie Orkiestra Johanna Straussa. Oprócz klasycznych motywów nie zabraknie popowych, świątecznych hitów.

Do kin Helios powraca uwielbiany cykl Kino Kobiet, gromadzący fanki pozytywnych, filmowych wrażeń. 17 stycznia będzie można obejrzeć przedpremierowo dramat biograficzny „Priscilla” w reżyserii Sofii Coppoli. Skupia się on na losach Priscilli Presley, żony legendarnego Elvisa. Jak zwykle przy pokazach z cyklu, sieć zachęca do tematycznego dress code’u – tym razem będą to klasyczne, pastelowe sukienki w niepowtarzalnym stylu lat 60.!

15 stycznia do kin Helios zawita najnowsza odsłona projektu Kino Konesera, w ramach którego wyświetlony zostanie film dokumentalny „Vika!”. Opowiada on o 84-letniej DJ-ce, Vice – gwieździe warszawskich klubów i kolorowym ptaku. Pełna charyzmy kobieta, choć nie wiedzie typowego życia osoby w jej wieku, musi zmierzyć się z przemijaniem. W obliczu problemów zdrowotnych pragnie dawać radość innym seniorom.

W repertuarze nie zabraknie cyklu Kultura Dostępna, dzięki któremu można nadrobić zaległości w polskiej kinematografii. W czwartek, 18 stycznia odbędzie się projekcja przebojowej komedii „Teściowie 2”. Niedoszła para młoda z pierwszej części zaprasza swoich rodziców na ślub do nadmorskiego kurortu, lecz ci doprowadzają do szeregu komicznych sytuacji…

Nowy rok wita wszystkich widzów mocą różnorodnych premier! Szczegóły dotyczące wszystkich seansów dostępnych w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kin Helios w całej Polsce.

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content