Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Moc premier i projektów w kinach Helios

KULTURA

Moc premier i projektów w kinach Helios

Czerwiec będzie czasem porywających nowości dla kinomanów o różnorodnych gustach. W najbliższym tygodniu w repertuarze Heliosa pojawi się aż pięć emocjonujących premier: „Bad Boys: Ride or Die”, „The Watchers”, „Basia. Jestem w sam raz”, „Jurek Maskonurek” oraz „W głowie się nie mieści 2”. Sieć kin przygotowała również wyjątkowe seanse pierwszego odcinka nowego sezonu serialu HBO Original „Ród smoka”, na które rejestrować można się już teraz! W cyklu Kultura Dostępna zaprezentowany zostanie polski kandydat do Oscara – „Chłopi”.

„Bad Boys: Ride or Die” to porywający film akcji i kontynuacja dobrze znanej widzom serii o przygodach policjantów z Miami. Główni bohaterowie, Marcus i Mike (w tych rolach niezmiennie Martin Lawrence i Will Smith) próbują oczyścić imię kapitana Howarda, niesłusznie oskarżonego o przestępstwa związane z narkotykami. Tropiąc zawiły spisek, sami zostają w niego wciągnięci, przez co znajdują się na celowniku karteli, jak również ścigają ich koledzy po fachu…

Na ekranach zagości także wbijające w fotel kino grozy w postaci produkcji „The Watchers”. Mina gubi się w wielkiej, dziewiczej puszczy w zachodniej Irlandii. Kiedy bohaterka znajduje schronienie, nieświadomie razem z trzema innymi nieznajomymi wpada w pułapkę. Grupa jest nieustannie śledzona i prześladowana przez tajemnicze stworzenia, których nie widać, lecz one widzą wszystko…

Wśród nowości znajdą się również wspaniałe produkcje dla dzieci. „Basia. Jestem w sam raz” to polska animacja o energicznej bohaterce, która swoim entuzjazmem zaraża wszystkich! Film ukazuje różnorodne przygody dziewczynki, mające edukacyjne walory dla młodej publiczności. Basia pójdzie na zakupy, spędzi dzień na placu zabaw, a także zorganizuje urodziny w muzeum.

„Jurek Maskonurek: Misja Puffinów” to kolejna propozycja dla najmłodszych. Film animowany przedstawia perypetie Jurka Maskonurka, czyli malutkiego ptaszka, wraz z czwórką jego przyjaciół. Zgrana grupa musi stawić czoła morsowi, Otto von Arktusowi, który dąży do panowania nad całą krainą Tajgogrodu. Nikczemny bohater używa przy tym maszyn zatruwających Arktykę. Puffiny muszą walczyć o przyrodę i mieszkańców Tajgogrodu. Teraz dzięki swoim nowym zdolnościom zaprowadzą ład i porządek w swojej krainie.

Od środy, 12 czerwca na wielkich ekranach zagości wyczekiwana kontynuacja hitu od Disney i Pixara – „W głowie się nie mieści 2”. Riley, świeżo upieczona nastolatka, przeżywa zmiany w swoim życiu, a grono Emocji się powiększa. Do Radości, Smutku, Złości, Strachu i Odrazy dołączają między innymi Obawa i Wstyd. To dopiero początek kłopotów, bo między Emocjami dochodzi do konfliktów!

W ostatnim czasie inna animacja zdążyła już podbić serca najmłodszych – mowa o filmie „Garfield”, który przybliża okres dzieciństwa najsłynniejszego ekranowego kota. Bohater stracił wtedy kontakt z ojcem, jednak po latach spotykają się oni w nietypowych okolicznościach. Rodziny mogą wybrać się też na film „Istoty fantastyczne”, którego fabuła skupia się na ratowaniu wymyślonych przyjaciół dzieci i znajdowaniu im nowego domu.

Ponadto w repertuarze znalazła się produkcja „Furiosa: Saga Mad Max”, ukazująca młodość Imperator Furiosy. Bohaterka zostaje porwana, a następnie walczy o przetrwanie i pomszczenie śmierci matki. Z kolei horror „Puchatek: Krew i miód” to przerażająca kontynuacja przeboju, w którym dobrze znana postać występuje w mrocznej odsłonie… Pozycja przeznaczona dla widzów lubiących się bać!

Jak co tydzień do Heliosa zawitają także projekcje w ramach specjalnych cykli. Dwukrotnie odbędą się seanse Kina Konesera – w niedzielę, 9 czerwca zostanie wyświetlona francuska produkcja science fiction „Królestwo zwierząt”, opowiadająca o epidemii mutacji genetycznych. Następnego dnia, 10 czerwca, widzowie będą mogli zobaczyć litewski dramat „Powoli”. W czwartek, 13 czerwca w ramach cyklu Kultura Dostępna na ekranach znajdzie się polski przebój „Chłopi”. Zrealizowany w technice animacji malarskiej tytuł zachwyca odwzorowaniem zmieniającej się natury i malarstwa Młodej Polski.

Helios, we współpracy z platformą streamingową Max, przygotował wyjątkowe wydarzenie dla fanów uniwersum George’a R.R. Martina. 17 czerwca odbędą się seanse pierwszego odcinka nowego sezonu serialu HBO Original „Ród smoka”. Uczestnictwo w specjalnych pokazach będzie bezpłatne – wystarczy zarejestrować się na stronie rodsmoka.helios.pl do 14 czerwca, a następnie odebrać bilety w kasie kina wybranego w formularzu. Warto się spieszyć, gdyż liczba miejsc jest ograniczona!

Szczegóły dotyczące najbliższych seansów i bilety na czerwcowe nowości można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kin Helios w całej Polsce. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić.

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content