Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Nowy wymiar kina w Opolu!

Nowy wymiar kina w Opolu

KULTURA

Nowy wymiar kina w Opolu!

Już od piątku, 2 lipca mieszkańcy Opola będą mogli oglądać najlepsze filmy w najnowocześniejszym kinie sieci Helios. 6-salowy obiekt, mieszczący się w C.H. Karolinka, posiadać będzie ponad 900 miejsc dla widzów, którzy cenią komfort, a także najwyższej jakości dźwięk i obraz.

Drugi obiekt sieci w Opolu, poza znakomitymi wizualnymi wrażeniami we foyer, zapewni również niesamowite doznania audiowizualne w sześciu komfortowych, klimatyzowanych salach. To wszystko za sprawą najnowocześniejszych rozwiązań kinotechnicznych: przestrzennego dźwięku Dolby ATMOS oraz DOLBY 5.1, najnowszej generacji projektorów Christie 4K, technologii DepthQ oraz światowej jakości ekranów do projekcji 2D i 3D.

W dwóch salach Helios w C.H. Karolinka zaprezentuje opolanom unikalny koncept – Helios Dream, będący odpowiedzią na marzenie o kameralnej, komfortowej przestrzeni do oglądania filmów w fantastycznej jakości dźwięku i obrazu. Sale, wyróżniające się nowoczesnym designem, wyposażone w wygodne, skórzane fotele z regulacją siedzeń, systemem dźwięku Dolby Atmos i obrazem w rozdzielczości 4K, wyznaczają nowe standardy odbioru filmu w kinie. 

Już od samego początku działalności najnowszy opolski Helios zadba o szeroki wybór premier. Fanów kina akcji ucieszą z pewnością najbardziej wyczekiwane kontynuacje wielkich kinowych hitów: „Szybcy i wściekli 9” oraz „Bodyguard i żona zawodowca”. Z myślą o rodzinach wyświetlone zostaną między innymi znakomite pozycje premierowe: animacja „Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności” czy „Raya i ostatni smok” – nowy film Walt Disney Animation Studios. Na miłośników mocnych filmowych wrażeń czekać będą natomiast dwie premierowe pozycje: mrożący krew w żyłach horror „Sanktuarium” oraz porywający thriller „Nikt”.

Poza znakomitym repertuarem, dla wielbicieli romantycznych seansów, Helios przygotował także nie lada gratkę – w ostatnich rzędach wszystkich sal znajdą się podwójne, wygodne kanapy. Zakochani będą mogli przytulać się do woli podczas wzruszających komedii romantycznych, a także ściskać podczas wywołujących gęsią skórkę horrorów!

Poza wyświetlaniem regularnego repertuaru Helios zaoferuje swoim widzom także zróżnicowane Projekty Specjalne, wśród których warto wymienić Kino Kobiet – wyjątkowe seanse tylko dla pań, Kino Konesera – cykliczne pokazy filmów wybitnych reżyserów, najlepszych produkcji kina niezależnego nagradzane na międzynarodowych festiwalach, czy też Nocne Maratony Filmowe – jedyne w swoim rodzaju przeżycie dla prawdziwych miłośników kina. Specjalnie z myślą o młodych widzach w co drugą niedzielę miesiąca kino organizować będzie Filmowe Poranki ze specjalnym bajkowym repertuarem, wzbogacone licznymi atrakcjami oraz konkursami.

W oczekiwaniu na projekcje, w klimatycznej kawiarni Helios Café, kinomani będą mogli wypić aromatyczną kawę oraz wybrać deser z szerokiej oferty ciast i słodkich przekąsek. Do dyspozycji widzów będzie również bar kinowy pełen świeżego popcornu (słonego i karmelowego), napojów oraz słodyczy.

Analogicznie do kina w Galerii Solaris, Helios w C.H. Karolinka oferować będzie liczne promocje cenowe. Poza Superwtorkiem, czyli wtorkowymi seansami w stałej atrakcyjnej cenie, w pozostałych dniach niższe ceny biletów dostępne będą już jeden dzień przed planowanym seansem, a najtańsze na co najmniej trzy dni wcześniej. To widzowie zadecydują, jaką kwotę zaoszczędzą. Atrakcyjne ceny dotyczą również uwielbianych przez kinomanów filmów familijnych. Nie wyznaczane są żadne ramy: rodziny mogą być dwu, trzy, a nawet 10-osobowe, mogą być wielopokoleniowe, formalne i nie – każdy widz zostanie przywitany z otwartymi ramionami!

Najnowsze kino Helios to przestrzeń, która dzięki najnowocześniejszej technologii przeniesie widzów w nieznany dotąd w Opolu wymiar kina, a każda wizyta będzie niepowtarzalnym doświadczeniem!

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content