Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Pierwszy numer opolskiego magazynu fantastycznego „Imaginarium Opolskie” do wygrania!

KULTURA

Pierwszy numer opolskiego magazynu fantastycznego „Imaginarium Opolskie” do wygrania!

Każdy może otrzymać przedpremierowo egzemplarz nowego lokalnego magazynu fantastycznego. Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie.

Stowarzyszenie NOVUM wydało pierwszy numer opolskiego magazynu fantastycznego „Imaginarium Opolskie”. Magazyn zawiera prace graficzne oraz opowiadania pisane przez opolskich twórców i nawiązujące do Opola i okolic. W pierwszym numerze czeka na czytelników, m.in. walka z gigantycznymi cykadami w postapokaliptycznym Opolu ze starymi polskimi przebojami w tle, czyli „Namiastka przeszłości” Szymona Drzymały, chłodna islandzka opowieść nie bez opolskiego wątku w „Serca zamarzają najszybciej” Katarzyny Rapacz, na wpół epistolarna „Zmora” Pauliny Jasik, tajemnicze obrzędy z opolskiej historii w „Kiedy czarownice tańczą” Olafa Pajączkowskiego, czy opowieść o odwiecznie powtarzającym się cyklu „Błędne koło”. Do tego magazyn ubarwiają swoimi grafikami: Karolina Lisek i jej fantastyczne stworzenia, Aleksandra Fajlert, z wizją apokaliptycznej wojny oraz zdjęcia Pawła Uchorczaka ukazujące niepokojące aczkolwiek fascynujące oblicza Opola.  

Co zrobić by wygrać magazyn?

Premiera i kolportaż czasopisma rozpoczną się 30 czerwca, a by móc wygrać i otrzymać „Imaginarium Opolskie” przedpremierowo należy do 18.06.2021 r. wysłać na adres: imaginarium.opole@gmail.com odpowiedź na następujące pytanie: „Jakie miejsce w Opolu przedstawia okładka pierwszego opolskiego magazynu fantastycznego „Imaginarium Opolskie?”. Pięcioro autorów prawidłowej odpowiedzi otrzyma przedpremierowo egzemplarz magazynu, który zostanie wysłany do zwycięzców drogą pocztową. Nie ma znaczenia kolejność odpowiedzi. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do 19.06.2021 r. na Facebooku Stowarzyszenia NOVUM, a nagrody rozesłane do 23.06.2021 r.  

Co z tymi, którzy nie zwyciężą w Konkursie?

Jeśli nie zwyciężycie w konkursie Stowarzyszenia NOVUM, a chcielibyście zdobyć magazyn, jeszcze nic straconego. Pierwszy numer wyjdzie w liczbie co najmniej 100 egzemplarzy i będzie można otrzymać go nieodpłatnie po premierze w różnych punktach Opola. Poza wersją papierową będzie kolportowana także wersja cyfrowa. Wszystkie informacje o tym gdzie i kiedy można zdobyć magazyn będą ukazywać się na Facebooku Stowarzyszenia NOVUM, na stronie www.stowarzyszenienovum.wordpress.com oraz na naszym portalu.

Magazyn „Imaginarium Opolskie” w niekonwencjonalny sposób promuje miasto Opole, a opolanom daje możliwość prezentowania swojej twórczości. W tym roku Stowarzyszenie wyda jeszcze jeden numer magazynu, a chętni do opublikowania swoich prac mogą wysyłać je na maila imaginarium.opole@gmail.com.

 Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Opola.

Mariusz Sobkowiak
Prezes Stowarzyszenia NOVUM

Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM to organizacja pożytku publicznego, która powstała w 2016 roku i realizuje szereg projektów społecznych skierowanych głównie do osób młodych.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content