Magazyn Opolski

Odra – Bytovia 2:1. Oddech ulgi

ODRA - BYTOVIA 2-1

SPORT

Uff… Nasza drużyna przegrywała już z rywalami z Bytowa, co mogło znacznie skomplikować na finiszu sezonu sytuację w tabeli Fortuna 1 Ligi, ale dzięki dwóm bramkom Szymona Skrzypczaka odwróciliśmy losy tego arcyważnego meczu.

Dzięki wygranej z Bytovią w praktyce zapewniliśmy sobie utrzymanie w Fortuna 1 Lidze, ale wróciliśmy z dalekiej podróży. Do sobotniego meczu przystępowaliśmy z 36-punktowym dorobkiem i trzema „oczkami” zapasu nad otwierającymi strefę spadkową rywalami z Kaszub, dlatego chyba nie trzeba przekonywać o tym, jak nietęgie mieliśmy miny, gdy w 10. minucie Mateusz Kuzimski po podaniu Filipa Burkhardta znalazł się na 16. metrze, sprytnie uderzył i zaskoczył Artura Krysiaka 0:1… A goście szli za ciosem. W 14. minucie – znów po dograniu Burkhardta – Kuzimski mógł wpisać się na listę strzelców po raz drugi, ale tym razem górą był golkiper Niebiesko-Czerwonych.

Odra starała się odgryzać, raz za razem zatrudniała Andrzeja Witana, aż wreszcie dopięliśmy swego. W 39. minucie Szymon Skrzypczak skutecznie dobił strzał Sebastiana Boneckiego z dystansu, dając Odrze wyrównanie. Krótko po przerwie nasz napastnik mógł dołożyć drugie trafienie. Jego strzał głową (51. min.) spoczął jednak na słupku. W 62. minucie w doskonałej sytuacji pomylił się Krzysztof Janus, zaś w 72. minucie Witan w stuprocentowej sytuacji zatrzymał „Skrzypę”.

Ale co się odwlecze… W 74. minucie nasz napastnik drugi raz trafił do siatki. Głową zwieńczył centrę Krzysztofa Janusa, zapewniając nam w ostatecznym rozrachunku arcyważną wygraną. Bytovia pozostała w strefie spadkowej, Odra awansowała na 10. miejsce i ma nad nią 6 punktów przewagi. To zwiastuje, że końcówka sezonu, szczęśliwie, powinna być spokojna. Za tydzień jedziemy do Bielska-Białej, a wiosnę zwieńczymy domowym starciem z ŁKS-em, który dziś zapewnił sobie promocję do Lotto Ekstraklasy.