Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Odwaga w biznesie czyli dlaczego by założyć biznes trzeba mieć odwagę

BIZNES

Odwaga w biznesie czyli dlaczego by założyć biznes trzeba mieć odwagę

Każdy z nas marzy o stabilizacji finansowej. Posiadanie jej to ważna sprsawa w naszym życiu. Pozwala budować nasze życie i sprawiać,że jesteśmy szczęśliwi. Biznes to magiczne słowo i każdy chciałby być tego biznesu rekinem.

Kiedy czytamy lub słyszymy historie biznesowe brzmią cudownie. Często słyszymy cudowny storyteling jak to stałem się bogaty. Jednocześnie słyszymy, że prowadzenie firmy to trudna sprawa bo musi cię być stać na podatki i ZUS. Kiedy jesteś firmą jednosobową to w ogóle jest pod górkę.

Zależy też czymś się zajmujesz ale idealne historie nie istnieją. Pieniądze nie spadają z nieba. A sukces? Czym właściwie jest? Jeśli mierzymy sukces pieniędzmi to wielu z nas powie, że niestety nie osiągneli go mimo, że pracują.

By coś zrobić trzeba mieć odwagę. Moim zdaniem trzeba mieć klientów. Tylko z klientami zawsze jest problem zwłaszcza jak jesteś VATOWCEM. Magiczne faktury które nie zawsze są płacone o czasie.

W Banku w Holandii znajduje się sztabka złota. Kto podniesie ją dwoma palcami może ją zabrać. Pytanie tylko czy jest sens? Sztabka bowiem była warta 50 $ co w przeliczeniu na polskie złotówki to 197.74.

Żyjemy w epoce kiedy pieniądz jest towarem. Pracowałam kiedyś jako Account Manager w firmie gdzie sprzedawałam akcje na giełdzie. Do giełdy potrzebne są nam już pieniądze. By w cokolwiek zainwestować potrzebujemy pieniędzy.

Rzeczywistość zawsze jest niespodzianką ale zalożenie firmy to nie problem. Niestety potem są schody bo nie ma co zakładać firmy bez klientów. Klienci są gwarantem choć tu też nie zawsze jest kolorowo. Zalegają często z płaceniem faktur na czym cierpi nasza firma. Zwłaszcza, że bardzo modny jest model B2B. O tym też niedługo zrobię artykuł.

Dobrze mieć też pewność zarabiania na etat przez pewien czas a dopiero potem próbować swoich sił na fali biznesu. Faktem jest , że biznes jest też demonizowany ale nie jest przyjemne gdy ZUS z zarobionych pieniędzy odbiera połowę kwoty. No i właśnie za coś trzeba żyć.

Życzę nam wszystkim biznesowej odwagi i aby starczyło nam czasu na działania. Nie zapominajmy, że jesteśmy ttylko ludźmi dlatego warto siebie wspierać.

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content