Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Czy twoje wykształcenie ma znaczenie w dzisiejszym świecie- Czyli kiedy po studiach wierzysz w dobre zatrudnienie

BIZNES

Czy twoje wykształcenie ma znaczenie w dzisiejszym świecie- Czyli kiedy po studiach wierzysz w dobre zatrudnienie

Niedawno spotkałam znajomą ze studiów. Pracuje tuż obok mnie. Tyle, że to jej pierwsza praca i niezgodna z jej wykształceniem ani nawet marzeniem. Przypomniałam sobie moje historie z pracą i gdzie jestem tu i teraz zawodowo. Czuję,że stoję w miejscu choć studia kończyłam pełna marzeń i ambicji.

Teraz ta moja koleżanka jest na podobnym etapie co ja chociaż ona zaczyna. Ja za to zniszczona przez system rzucana byłam do każdej pracy jaka jest. Moją pierwszą pracą była praca we Wrocławiu , w korporacji, która sprzedawała akcje na giełdzie. Nie pytajcie proszę o zarobki ale gdyby nie moje mieszkanie we Wrocławiu i pomoc mamy nie dałabym rady. Pracowałam tam prawie rok. Niestety z przyczyn pewnej smutnej informacji poczułam, że nie mogę dalej tam pracować.

Poszłam do Urzędu Pracy i wróciłam do Opola w poczuciu porażki. Dla Urzędu Pracy nic nie znaczysz bo nie jesteś samotną matką ani matką. Nie przepracowałaś roku więc PUP chetnie da Ci ubezpieczenie. I na tym koniec. Szukasz pracy bezradnie widząc ,że wszędzie praca fizyczna. Takiej też doświadczyłam chociażby w Nutricii. Była to praca jako pakowacz na umowę agencyjną.

Raz z Urzędu pracy trafiłam na staż. Mój pracodawca mnie nie zamierzał zatrudnić bo niektórzy pracodawcy wykorzystują PUP do końca. Wiedzą,że nie muszą płacić komuś. Dlatego moja praca tam była po prostu bez sensu. Moje zarobki (Proszę, nie pytajcie!)

Kolejny etap praca w pralni, praca w DPSie i mnóstwo innych dziwnych miejsc, których sobie nie wybrałam. Poza tym raz miałam fajną pracę. Rekrutowałam zdalnie IT ale tylko przez 3 miesiące. Bo przecież taki pracownik się nie opłaca? Nie pytajcie o zarobki. Tak wygląda system. System niszczy ambitnych ludzi po studiach. W Polsce naprawdę ciężko o pracę. Wspólczesnie człowiek marzy o urlopie i umowie o pracę.

Myślę o tej mojej znajomej. Jest załamana. Po co te studia? Myślę o sobie. W podobnej sytuacji jest wielu moich znajomych. Opole i województwo opolskie nie daje satysfakcji. Statystyki liczone są po prostu według zatrudnień a nie zatrudień zgodnie z ambicjami.

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content