Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Ogłaszamy Festiwal Książki Opole 2021!

Festiwal Książki

KULTURA

Ogłaszamy Festiwal Książki Opole 2021!

Z radością informujemy, że rozpoczynamy odliczanie do piątej jubileuszowej edycji największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie. Długo czekaliśmy na tą wspaniałą informację, ponieważ z utęsknieniem oczekiwaliśmy na ponowne spotkanie z autorami, wystawcami oraz czytelnikami. 5. Festiwal Książki Opole 2021, odbędzie się w dniach 11-13.06.2021 r. w centrum miasta Opola. Organizatorzy zapraszają na plener wydawniczy i rozmowy z autorami książek.

W drugi weekend czerwca będziemy gościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyką. Na plenerze wydawniczym, w których udział biorą największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie. Dziękujemy za absolutnie niesamowitą, rekordową frekwencję, świetną atmosferę i cierpliwość kolejkową! Zablokowaliśmy pół mojego rodzinnego Opola, przy okazji pokazując, że w tym kraju jednak się czyta. I to na potęgę! – wspomniał Remigiusz Mróz podczas czwartego festiwalu książki. 

Festiwal doczekał się już piątej jubileuszowej edycji i od 2016 roku pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce blisko 200 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 300 wydawnictw. Można powiedzieć, iż Opole, to stolica polskiej książki, dlatego że za każdym razem, a byłem  już kilka razy w Opolu jako autor na spotkaniach autorskich, i za każdym razem to były rewelacyjne spotkania, najlepsze z możliwych. Naprawdę wielki szacunek – Maciej Orłoś – wspominał podczas drugiej edycji wydarzenia.     
Było cudownie, wspaniała atmosfera i ludzie z niesamowitą energią! – wspominała Beata Pawlikowska podczas czwartej edycji festiwalu. 

Jesteśmy w trakcie rozmów z autorami i robimy wszystko, aby festiwalowy program był ciekawy i oryginalny, mimo aktualnej sytuacji pandemicznej. Niestety w tym roku ze względów bezpieczeństwa nie odbędą się wydarzenia współtowarzyszące takie jak warsztaty oraz koncerty. Zapraszamy do współpracy instytucje i firmy, które chciałyby się zaangażować w organizację tegorocznego wydarzenia.  – wspomina Judyta Gralka – organizator. Plener Wydawniczy cieszy się również dużym zainteresowaniem, zainteresowane wydawnictwa zapraszamy do bezpośredniego kontaktu – mówi Anna Jurkowska, która przy Festiwalu Książki koordynuje kontakt z wydawnictwami. 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Współpracujemy również z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu. Organizację targów książki wspiera również Zakład Komunalny w Opolu.

Festiwal Książki

Fundacji Fabryka Inspiracji PL zajmuje się organizacją wielu wydarzeń pożytku publicznego w Opolu. Wśród mieszkańców Opolszczyzny, wielką aprobatą cieszy się organizowany rokrocznie, przez fundacje "Festiwal Książki w Opolu", na który przyjeżdżają najlepsi autorzy książek oraz największe wydawnictwa. Fundacja była również organizatorem "Wielkiego Testu Wiedzy o Opolu" na 800-lecie miasta. Posiada również doświadczenie w organizacji Wielkiego Opolskiego Dyktanda, które towarzyszyło Festiwalowi Książki. Poprzez wykorzystanie projektów unijnych, współpracuje z Ministerstwem organizując konferencje i spotkania branżowe, poświęcone tematyce Funduszy Europejskich.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content