Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Opolski Przewodnik Kulturalny

kazik staszewski
źródło: https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/wydarzenie/koncert-kazik-support-ziembul-w-ncpp

KULTURA

Opolski Przewodnik Kulturalny

Co ciekawego wydarzy się w styczniu? Nie wiesz na jaki pójść koncert? Jak spędzić wolny czas aktywnie i z kulturą? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Wydarzenia w Filharmonii Opolskiej      

Jeśli chcecie pozostać dalej w klimacie świątecznym jak i noworocznym. W Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera, znajdziecie masę atrakcji!

Już 5 stycznia można uczestniczyć w Wiedeńskiej Gali Noworocznej. Poprowadzi ją Artur Andrus, a dyrygentem będzie Przemysław Neumann. Będzie to własna interpretacja gali noworocznej przez filharmonie opolską.  Tym razem będzie ona nawiązywać do Opolskiej Nocy Kabaretowej. Bowiem galę, będzie prowadzić Artur Andrus.

Natomiast 9 stycznia i 14 będą koncerty kolędowe. 9 stycznia będzie koncert znanego zespołu TGD wraz z Mateuszem Ziółko. Poza polskimi kolędami usłyszymy również kolędy z innych zakątków świata. 14 stycznia będzie można posłuchać kolędy w wykonaniu chóru filharmonii opolskiej.

21 stycznia odbędzie się hołd dla Anny Jantar. Będzie można posłuchać jej piosenek w aranżacji Opolskie ma głos! Prowadzić koncert będzie Michał Hadasik.

29 stycznia będzie można obejrzeć komedię kryminalną Porwanie – nowa komedia Artura Barcisia. W gwiazdorskiej obsadzie wystąpią m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Artur Barciś czy Damian Kulec.

NCPPNarodowe Centrum Polskiej Piosenki

21 stycznia wystąpi legenda polskiego rocka – Kazik Staszewski. Wokalista słynnego polskiego zespołu Kult. Tym razem wystąpi on solo. Jego supportem będzie zespół ZIEMBUL. Również gra muzykę rockową.

Teatr Kochanowskiego Opolu

W styczniu będzie można obejrzeć spektakl w reżyserii Artura Barcisia Nerwica Natręctw. Spektakl opowiada o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem. W poczekalni u genialnego psychiatry zawsze jest ciekawie. Jego pacjenci to osoby zmagające się z takimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Już na co dzień bywa bardzo zabawnie. A co może się wydarzyć, kiedy z powodu absencji lekarza pacjenci zaczynają leczyć się sami? Odpowiedź poznają Państwo w trakcie tego komicznego spektaklu!
źródło opisu: https://tinyurl.com/scwcecjb

Inne wydarzenia

Miłośnicy stand-upów, będą mogli się wybrać do Ministerstwa Śledzia i Wódki. Będzie również dzięki otwartemu mikrofonowi spróbować własnych sił w stand-upie. Stand-up odbędzie się 26 stycznia.

W Studenckim Centrum Kultury 31 stycznia, będzie można pośmiać się wraz z Grupą MoCarta. Przyjadą do Opola z programem „Grupa MoCarta wśród gwiazd.  Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największmi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. W koncercie znajdą się również: skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku, oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę…
„Grupa MoCarta wśród gwiazd” to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili do szkoły.
źródło: https://tinyurl.com/ym34fpaw

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content