Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Opolski ZUS zapewnia – wypłata emerytur i rent bez zakłóceń

Opolski ZUS zapewnia - wypłaca emerytury i renty bez zakłóceń

NEWS

Opolski ZUS zapewnia – wypłata emerytur i rent bez zakłóceń

Oddział ZUS w Opolu na bieżąco realizuje wypłaty wszystkich świadczeń. Bezpieczne są również kwietniowe wypłaty trzynastych emerytur.

Trzynastki będą wypłacone planowo

Pomimo ograniczeń, wynikających z zaleceń służb sanitarnych w związku
z koronawirusem, placówki ZUS na bieżąco realizują wypłaty świadczeń.

– Opolski ZUS na bieżąco wypłaca nie tylko zwaloryzowane emerytury i renty, ale też inne świadczenia, w tym na przykład zasiłek pogrzebowy, opiekuńczy, czy chorobowy. W przyszłym miesiącu trzynastki będą wypłacane z urzędu, więc nie trzeba składać wniosków. Większość opolskich seniorów otrzyma dodatkowe 1200 złotych brutto wraz
z kwietniową emeryturą lub rentą. Trzynaste świadczenie będzie przysługiwało osobom, którzy prawo do emerytury lub renty nabyli przed 31 marca 2020 roku – Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Nowe infolinie dla klientów

ZUS wzmocnił swoją infolinię i uruchomił trzy nowe numery telefonów obsługiwanych przez ekspertów. Klienci mogą dzwonić na dodatkowe numery telefonów, pod którymi pracownicy Zakładu odpowiadają na pytania w najważniejszych aktualnie sprawach. Pod trzema dodatkowymi numerami telefonu pracownicy ZUS dyżurują w dni robocze
(od poniedziałku do piątku) w godzinach 7–15.

Dzwoniąc pod numer 22 290 87 01 można uzyskać informacje na temat obsługi w sprawie świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji, a także na temat obsługi w sprawie zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły.

Drugi uruchomiony numer 22 290 87 02 to obsługa w sprawie wsparcia dla przedsiębiorców, a trzeci – 22 290 87 03 to obsługa w sprawie odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej.

Nadal działa również ogólna infolinia ZUS pod numerem 22 560 16 00. Konsultanci obsługują ją w godzinach 7-18 w dni robocze. Pytania do ZUS można wysyłać również mailem na adres cot@zus.pl. Wysłanie zapytania jest także możliwe po zalogowaniu do naszej Platformy Usług Elektronicznych.

We wszystkich placówkach ZUS przygotowano dla klientów wyodrębnione strefy, w których można samodzielnie złożyć wnioski, bez kontaktu osobistego z pracownikami Zakładu.


Foto: Pixabay

ZUS istnieje od 85 lat, a sam skrót ZUS dorobił się wielu osobliwych rozwinięć. Wielu twierdzi, że bycie rzecznikiem prasowym instytucji obsługującej 25 mln ludzi to najbardziej niewdzięczne zajęcie w tym kraju. Hmm..ciekawe dlaczego? Prywatnie, spełniony mąż oraz szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Nie wyobraża życia bez książek, starych mebli, pracy i majsterkowania wokół domu.

Więcej w NEWS

Do góry
Skip to content