Połącz się z nami

Magazyn Opolski

PODRÓŻE BLISKO OPOLA: PIOTROWICE NYSKIE

PODRÓŻE BLISKO OPOLA

PODRÓŻE BLISKO OPOLA: PIOTROWICE NYSKIE

Godzinę drogi od Opola (72 km) a 7 kilometrów od Otmuchowa znajduje się magiczne miejsce z niesamowitymi gospodarzami. Wyobraźcie sobie Anglika urodzonego w Kenii, który spędził swoje życie w wielu krajach tak egzotycznych jak na przykład Japonia. Jim Parton, bo o nim owa, mówi po japońsku, francusku, niemiecku, angielsku, polsku.

Wyobraźcie sobie pałac z XVII wieku pieczołowicie odnawiany przez obecnych właścicieli Annę i Jima. Wokół pałacu znajduje się piękny park i inne zabudowania gospodarcze, które kryją w sobie takie ciekawostki jak na przykład kolekcja starych samochodów.

My zaparkowaliśmy naszą nieśmiertelną przyczepę Niewiadów 126e oraz wynajęliśmy przepiękny, przestronny apartament. Obiekt oferuje wiele różnorodnych możliwości od luksusowego apartamentu po tanie noclegi nawet w wersji namiotowej. W obiekcie można zamieszkać również w pałacowej wieży. Najfajniejsze jest to, że nigdzie nie czujesz się skrępowany gdyż gospodarze stworzyli miejsce gdzie czujesz się zrelaksowany i bez problemu możesz wejść do każdego zakamarku pałacu czerpiąc przyjemność z najmniejszych, historycznych szczegółów. Elementy starej windy, tajemnicze piwnice czy przepiękny sufit sali balowej to tylko niektóre elementy podróży w czasie.

Po środku pałacu jest podwórze ze studnią gdzie można również posiedzieć z kawą czy poczytać książkę. Właściwie, jak to na agroturystyce, można by w Piotrowicach Nyskich, pomimo wszystkich atrakcji, po prostu leżeć i odpoczywać. Pałac jest jednakże doskonałym miejscem wypadowym do niezliczonej liczby atrakcji turystycznych w okolicy zarówno w Polsce jak i Czechach.

Niedaleko, po stronie czeskiej znajduje się kilka magicznych miejsc w lesie gdzie w starych wykopaliskach kąpać się można w krystalicznej wodzie. Nam spodobała się taka gdzie bezpłatnie można było korzystać tratwy czy też długiej tyrolki gdzie ze skarpy zjeżdża się do wody.

Innego dnia wybraliśmy się na bardzo łagodną wyprawę na Borówkową Górę. Nagrodą było czeskie, zimne piwo i bezpłatne wejście na wieżę widokową z zapierającym dech w piersi krajobrazami.

Wycieczki wycieczkami ale najfajniej jest wracać do pałacu i cudownych Anny i Jima oraz ich szóstki cudownych dzieci. Anna jest ciepłą i pełną optymizmu osobą. Jim ma tyle historii do opowiedzenia ze swojego bogatego życia. Był nauczycielem angielskiego w Japonii, brokerem giełdowym, pisarzem, dziennikarzem, aktywistą na rzecz rozwiedzionych ojców nie mających dostępu do dzieci. Napisał trzy książki w tym jedną jako ghostwriter za Robbiego Williamsa. Jako zawodnik rugby ciągle organizuje międzynarodowe turnieje w Piotrowicach Nyskich oraz wspaniałe koncerty muzyki poważnej i wiele innych eventów.

Pałac jest miejscem gdzie można zorganizować zjazd rodzinny, turniej, urodziny, wesele (szczególnie, że jest tam kaplica gdzie może odbyć się ślub), zloty jogi, tanga,… i wiele innych wydarzeń.

Rezerwacje poprzez :
Facebook : https://www.facebook.com/PiotrowiceNyskiePalace/
Airbnb: https://www.airbnb.pl/rooms/56277?source_impression_id=p3_1566157102_Av13N%2BkevJJ%2BsHqg

Zwierzęta mile widziane 🙂

Więcej w PODRÓŻE BLISKO OPOLA

Do góry
Skip to content