Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Sezon 2019 w klasycznej motoryzacji – atrakcji nie zabraknie!

opolski ruch pojazdów zabytkowych

WYDARZENIA

Sezon 2019 w klasycznej motoryzacji – atrakcji nie zabraknie!

Do końca nie wiadomo, czy to jeszcze zima, czy już wiosna. Kalendarz mówi jedno, pogoda za oknem drugie, a meteorolodzy jeszcze co innego. Nie zmienia to jednak faktu, że ledwo co się „Nowy 2019” rozpoczął, to już mamy marzec! Zatem ani się nie obejrzymy, gdy słońce i… grille na dobre zagoszczą w codziennym krajobrazie. Nie ma się więc co dłużej tłumaczyć zimowym snem i pora się szykować… Szykować się do sezonu 2019 w klasycznej motoryzacji!

W związku z tym przedstawię Wam imprezy, na które serdecznie zapraszamy, a które są przygotowywane z udziałem Opolskiego Ruchu Pojazdów Zabytkowych. Są to wydarzenia, których na dzień dzisiejszy znamy już terminy.

Jak co roku, oprócz tego, zapewne w czasie trwania sezonu powstanie wiele innych ciekawych inicjatyw, powoływanych do życia przez członków naszego stowarzyszenia. Zatem serdecznie zapraszam również do bieżącego śledzenia fan page’a ORPZ, gdzie na bieżąco publikujemy wszystkie informacje.

Zanim jeszcze przejdę do przyszłości, warto wspomnieć, że sezon to tak właściwie już się rozpoczął i to z samym początkiem roku. Na samym Rynku, w czasie opolskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, obecne były klasyczne pojazdy. Na czele z naszym kolegą Darkiem i jego samochodem przyozdobionym prawie trzystoma serduszkami, wszystkie zabytki przygrywały dziękami swoich motorów tej wielkiej charytatywnej akcji. Zobaczcie fotorelację z tej inicjatywy:


Przechodząc do planów:

Rozpoczęcie sezonu 2019 – „Nocne bujanie”, 19.04

Oficjalnie sezon 2019 zaplanowaliśmy rozpocząć imprezą, która już z nazwy sugeruje, że w środku dnia to ona się raczej nie odbędzie. Zatem zapraszamy wszystkich sympatyków klasycznych samochodów i motocykli na wieczorne spotkanie w ten kwietniowy, miejmy nadzieję ciepły, piątkowy wieczór. Szczegóły już wkrótce!

Wystawa Pojazdów Zabytkowych Noc Muzeów 2019, 18.05

Jak co roku, z okazji odbywającej się Nocy Muzeów, organizujemy nocną wystawę pojazdów zabytkowych. Z roku na rok impreza przyciąga coraz większą liczbę zarówno wystawców jak i odwiedzających, co nas niezmiernie cieszy. I to do tego stopnia, że zeszłoroczna lokalizacja, czyli plac przed dworcem PKP Opole Główne, pękał w szwach i nie mieścił wszystkich chętnych. W tym roku chcemy Was zaprosić na plac położony przy opolskiej Katedrze, aby w tak doniosłym otoczeniu zgromadzić posiadaczy oraz fanów klasyków. Wszelkie bieżące informacje związane z tym wydarzeniem publikujemy tutaj: https://www.facebook.com/events/394227541394488/

III Opolska Wystawa Pojazdów Zabytkowych – Noc Kultury, 31.05

Istny maraton nocnych wydarzeń zakończy wystawa pojazdów zabytkowych organizowana w ramach Nocy Kultury. W tym roku odbędzie się ona w ostatni dzień maja. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do zarezerwowania sobie kilku… nastu chwil na bliski kontakt z motoryzacyjnymi klasykami w ten piątkowy wieczór/noc. Więcej szczegółów opublikujemy niebawem na naszym fan page’u.

Konkurs fotograficzny „Historia kołem się toczy”

Organizując w zeszłym roku wystawy z okazji Nocy Muzeów oraz Nocy Kultury, zaprosiliśmy fanów zabytkowej motoryzacji, a jednocześnie pasjonatów fotografii, do udziału w konkursie fotograficznym „Historia kołem się toczy”. Napłynęło wiele świetnych prac. Wystawa pokonkursowa, od czasu swojej premiery na IV Opolskim Zjeździe Pojazdów PRL-u, odwiedza różne lokalizacje i wszędzie się spotyka z ciepłym przyjęciem. Już niedługo zaprosimy Was do jej oglądania we wnętrzach dworca PKP Opole Główne. Pracujemy nad tym, aby zaprosić Was również do udziału w kolejnej edycji tego konkursu.

II Zlotorajd Gminy Murów, 6.07

Zeszłoroczna inicjatywa przyciągnięcia zabytkowych pojazdów i zaproszenia ich do przemierzenia terenów Stobrawskiego Parku Krajobrazowego okazała się wspaniałym sukcesem. Zatem już wiemy, że pomysłodawca i Komandor rajdu – Marek Mizera – wraz ze świetnym zespołem zaprasza i w tym sezonie na drugą edycję Zlotorajdu Gminy Murów. Super atmosfera, przecudne trasy i widoki, a do tego wspaniała zabawa z duchem klasycznej motoryzacji w tle są zapewnione. Aktualne informacje na temat tego wydarzenia znajdziecie zawsze pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/364371470824035/

XII Zlot Oldtimerów – Pojazdów Zabytkowych w Dobrzeniu Wielkim, 27-28.07

Od wielu lat, wielu właścicieli zabytkowych pojazdów oraz wielu fanów klasycznej motoryzacji, w wakacyjny weekend przybywa do Dobrzenia Wielkiego. A to za sprawą odbywającego się tutaj Zlotu Oldtimerów. Nie może być zatem inaczej i w tym roku. Komandor Zygmunt Poniży wraz ze swoją wspaniałą ekipą przygotowuje imprezę, z której każdy wraca z szerokim uśmiechem na twarzy. W ostatnią sobotę i niedzielę lipca serdecznie zatem zapraszamy na tereny położone przy kąpielisku „Balaton”. Na poprzedniej edycji udało się, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem FSO Pomorze, zaprezentować replikę siedmio-miejscowego Poloneza Jamnika. W tym roku na pewno atrakcji również nie zabraknie! Aby być na bieżąco z informacjami o tym wydarzeniu, wejdźcie koniecznie pod ten adres: https://www.facebook.com/events/299822470706754/

V Opolski Zjazd Pojazdów PRL-u, 25.08

Na ostatnią niedzielę sierpnia zaplanowaliśmy imprezę dedykowaną pasjonatom pojazdów, które przez dziesiątki lat królowały na polskich drogach. Czynimy starania, aby podobnie jak w zeszłym roku, zagościć na parkingu położonym przy największej hali widowiskowo – sportowej w Opolu, czyli „Stegu Arenie”. Na IV edycji, dzięki Politechnice Opolskiej, mogliśmy gościć jeden z przed-prototypów samochodu FSM Beskid. W tym roku również chcemy przybliżyć Wam „kawałek” historii polskiej motoryzacji – śledźcie publikowane przez ORPZ informacje na bieżąco!

Parada z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 11.11

Podobnie jak w 2018 roku, tak i w tym chcemy uczcić Narodowe Święto Niepodległości przemierzając ulice Opola w paradzie zabytkowych pojazdów. Będzie to kolejna okazja, aby zobaczyć w ruchu wiele klasycznych samochodów, a jak pogoda dopisze, pewnie także jednośladów. Na dodatek przyozdobionych w nasze narodowe barwy. Serdecznie zapraszamy!


Oczywiście to zdecydowanie nie wszystko, jeżeli mówić i myśleć o tym, co się dzieje w tematach związanych z klasycznymi pojazdami. Oprócz przedstawionych powyżej wydarzeń, w regionie opolskim i bezpośrednich okolicach odbywa się szereg innych świetnych zlotów, rajdów, spotkań i inicjatyw. Gdy sezon już na dobre się rozpocznie, można chyba pokusić się o stwierdzenie, że dla chętnych co weekend coś się znajdzie. Zatem powoli, powoli czas szykować klasyki, aby znów mogły… kraść spojrzenia swoich fanów!

Z zawodu informatyk – programista. Współwłaściciel spółki informatycznej netkoncept.com – w swojej zawodowej historii współtworzył wiele rozwiązań i usług IT. Na swoim koncie ma między innymi planer turystyczny sway.to oraz system zarządzania treścią SkyCMS. Jego wielką pasją są stare samochody, głównie te z polskimi korzeniami. Współzałożyciel stowarzyszenia Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych.

Więcej w WYDARZENIA

Do góry
Skip to content