Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Talentownia na Wielkanoc. Ty też możesz pomóc!

fot. archiwum Talentowni

NEWS

Talentownia na Wielkanoc. Ty też możesz pomóc!

Fundacja Kwitnące Talenty po raz kolejny zachęca do wsparcia potrzebujących. W ramach akcji „Zajączek Marzeń” można spełnić marzenia dzieci z Domu Dziecka oraz uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

O co w tym chodzi?

Talentownia znana jest z organizacji dwóch cyklicznych akcji pomocowych: „Choinki Życzeń” oraz opisywanego Zajączka Marzeń. O Choince nasi Czytelnicy dowiadywali się w okresie bożonarodzeniowym. Wówczas zadaniem chętnych opolan było wsparcie w formie prezentów świątecznych, które miały formę przedmiotową. Rzecz z Zajączkiem ma się odrobinę inaczej.

„Dzieciaki dzięki Zajączkowi będą mogły odkryć swój potencjał i rozwijać w dziedzinach, w których przejawiają zainteresowanie i zdolności. Stąd też prośby o kursy językowe czy trening piłki nożnej” – mówi Piotr Koziol, Prezes Fundacji Kwitnące Talenty.

Jaki jest odzew?

W zeszłym roku udało się spełnić dwadzieścia trzy marzenia podopiecznych turawskiego Domu Dziecka i opolskiego ośrodka „Szansa”. Mieszkańcy Opola i okolic chętnie angażują się w inicjatywę, a pomóc może każdy chętny. W tym roku akcja ma dodatkowe zadanie: wsparcie w adaptacji dzieci z ukraińskich miast i wiosek. Organizatorzy liczą, że i tym razem Opole nie zawiedzie i mieszkańcy otworzą swoje serca na potrzeby innych.

W jaki sposób można się włączyć?

Aby zostać pomocnikiem Zajączka, wystarczy udać się do nowej siedziby Talentowni (ul. Spychalskiego 1a w Opolu), zerwać karteczkę z informacją o życzeniu i przekazać, że zgłasza się chęć udziału. Można to zrobić drogą mailową na adres Prezesa Fundacji (piotr.koziol@talentownia.pl ), przez stronę facebookową Talentowni, lub osobiście odwiedzając organizację. Darczyńcy mogą przekazywać podarunki do 14 kwietnia.


fot. archiwum Talentowni

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Więcej w NEWS

Do góry
Skip to content