Połącz się z nami

Talentownia na Wielkanoc. Ty też możesz pomóc!

fot. archiwum Talentowni

NEWS

Talentownia na Wielkanoc. Ty też możesz pomóc!

Fundacja Kwitnące Talenty po raz kolejny zachęca do wsparcia potrzebujących. W ramach akcji „Zajączek Marzeń” można spełnić marzenia dzieci z Domu Dziecka oraz uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

O co w tym chodzi?

Talentownia znana jest z organizacji dwóch cyklicznych akcji pomocowych: „Choinki Życzeń” oraz opisywanego Zajączka Marzeń. O Choince nasi Czytelnicy dowiadywali się w okresie bożonarodzeniowym. Wówczas zadaniem chętnych opolan było wsparcie w formie prezentów świątecznych, które miały formę przedmiotową. Rzecz z Zajączkiem ma się odrobinę inaczej.

„Dzieciaki dzięki Zajączkowi będą mogły odkryć swój potencjał i rozwijać w dziedzinach, w których przejawiają zainteresowanie i zdolności. Stąd też prośby o kursy językowe czy trening piłki nożnej” – mówi Piotr Koziol, Prezes Fundacji Kwitnące Talenty.

Jaki jest odzew?

W zeszłym roku udało się spełnić dwadzieścia trzy marzenia podopiecznych turawskiego Domu Dziecka i opolskiego ośrodka „Szansa”. Mieszkańcy Opola i okolic chętnie angażują się w inicjatywę, a pomóc może każdy chętny. W tym roku akcja ma dodatkowe zadanie: wsparcie w adaptacji dzieci z ukraińskich miast i wiosek. Organizatorzy liczą, że i tym razem Opole nie zawiedzie i mieszkańcy otworzą swoje serca na potrzeby innych.

W jaki sposób można się włączyć?

Aby zostać pomocnikiem Zajączka, wystarczy udać się do nowej siedziby Talentowni (ul. Spychalskiego 1a w Opolu), zerwać karteczkę z informacją o życzeniu i przekazać, że zgłasza się chęć udziału. Można to zrobić drogą mailową na adres Prezesa Fundacji (piotr.koziol@talentownia.pl ), przez stronę facebookową Talentowni, lub osobiście odwiedzając organizację. Darczyńcy mogą przekazywać podarunki do 14 kwietnia.


fot. archiwum Talentowni

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Więcej w NEWS

Do góry
Skip to content