Połącz się z nami

Magazyn Opolski

„Wierzymy, że uratujemy Talentownię”

Fotografia: archiwum Talentowni

NEWS

„Wierzymy, że uratujemy Talentownię”

Fundacja Kwitnące Talenty to wyjątkowa organizacja na mapie Opolszczyzny. Teraz adres jej siedziby stoi pod znakiem zapytania. Umowa z urzędem miasta wygasa w czerwcu 2022.

Piotr Koziol, Prezes Fundacji Kwitnące Talenty zawiesił na choince życzeń przy budynku Talentowni swoje marzenie. Chce uratować Talentownię. Przed czym?

– Trzydziestego czerwca 2022 roku kończy się umowa najmu lokalu przy Barlickiego. Musimy znaleźć inne miejsce do naszych działań, przenieść gdzieś Fundację – mówi Piotr Koziol, Prezes Fundacji.

A działania Fundacji to cały przekrój aktywizacji opolan: od Festiwalu Wege, poprzez spotkania dla przedsiębiorców i Festiwal Prezentów, aż po choinkę życzeń. Więcej o działalności tej organizacji w wywiadzie Anny Czyrskiej z Piotrem Koziolem:

Ludzie z Pasją- Talentownia z Piotrem Koziolem – Magazyn Opolski

Każde z wydarzeń przeciągało ludzi chcących rozwijać się, dzieci odkrywające swoje predyspozycje. Dlatego tak ważne jest, aby miejsce to miało nadal szansę przyciągać mieszkańców regionu. Bez innej siedziby się to nie uda.

Obecne miejsce funkcjonowania Fundacji będzie przeznaczone do rekreacji i sportu. Fundacja została zapewniona, że inne miejsca, w które mogłaby się przenieść są poszukiwane przez wydział lokalowy.

– Dwunastego stycznia mamy się spotkać z Prezydentem miasta. Wierzymy, że pozostaniemy przy Barlickiego 13– mówi Prezes Talentowni.

Aby to osiągnąć, konieczne jest pokazanie, że potrzebny jest akurat ten zajmowany obecnie lokal. To on jest miejscem rozpoznawanym przez mieszkańców, zapewnia odpowiednią ilość przestrzeni na realizację wszystkich zadań i jest dostępny dla wszystkich.

– Zależy nam na tym lokalu, nie wyobrażam sobie innego miejsca. Dlatego wystartowała petycja do władz miasta, którą mogą podpisać chętni do pomocy. Jeśli pokażemy, że mieszkańcom zależy, że nas doceniają, być może przyczyni się to do zmiany sytuacji – stwierdza Koziol.

Prezes Fundacji zachęca do podpisywania petycji do Prezydenta Miasta Opola:

Uratujemy Talentownię w Opolu (avaaz.org)

Można również zaproponować wolny lokal do wynajęcia lub udostępnić informację o sytuacji.


fot. archiwum Talentowni

Więcej w NEWS

Do góry
Skip to content