Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Szansa na rozkwit talentów!

fot. archiwum Talentowni

NEWS

Szansa na rozkwit talentów!

Fundacja „Kwitnące Talenty” po raz kolejny uruchamia nabór do Programu Rozwoju Talentów. Jesteś młodym człowiekiem chcącym odkryć swój potencjał? A może znasz młodzież z trudnościami, którą warto wspomóc? Koniecznie sprawdź szczegóły.

Dla kogo?

Program Rozwoju Talentów to sieć działań mających na celu wsparcie młodzieży (w wieku od 15 do 20 lat) w niekorzystnej sytuacji życiowej. Powodem takiej może być na przykład niepełnosprawność, przebywanie w Domu Dziecka czy też bycie pod opieką rodziny zastępczej.

Wsparcie tej grupy jest szczególnie ważne, bo wszelkie wyzwania życiowe mają wpływ na ich samoocenę, rozwój i przyszłość.

„Potrzebujący mogą liczyć na wsparcie ze strony absolwentów poprzednich edycji programu, psychologów i edukatorów. Młode osoby z naszego regionu mają niepowtarzalną szansę na poszerzenie horyzontów i odkrywanie siebie, swojego potencjału i możliwości” – mówi Piotr Koziol, Prezes Talentowni.

Jakie działania?

To już 12. edycja tej inicjatywy. Wszystkie działania mają na celu indywidualny rozwój beneficjentów, w oparciu o ich talenty i mocne strony. Konieczne jest wzięcie udziału w wolontariacie, tak aby naturalne zdolności mogły zostać wykorzystane w praktycznych działaniach. Poza tym z każdym uczestnikiem tworzony jest indywidualny program rozwoju. Planowane są warsztaty i konsultacje.

Pierwszym wydarzeniem w ramach tej edycji jest seria zajęć odbywająca się w Turawie od 28 do 29 maja. Zakwalifikowani uczestnicy pokrywają jedynie koszt dojazdu na miejsce, noclegi i wyżywienie jest opłacone. Kolejne spotkania to comiesięczne 5-godzinne Warsztaty Rozwijania Talentów. Dodatkowo w planie są godzinne spotkania mentoringowe, również w takiej częstotliwości.

„Uczestnicy mogą liczyć na nasze wsparcie również po zakończeniu danej edycji, koniec projektu nie oznacza braku bycia w kontakcie i śledzenia osiągnięć naszych podopiecznych” – zapewnia Prezes Fundacji.

Gdzie można się zgłosić?

Nabór prowadzony jest za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Fundacji. Zainteresowani mają czas na zgłoszenie się do 20 maja pod tym linkiem: https://talentownia.pl/wpis/program-rozwoju-talentow

W sprawie dodatkowych pytań czy wątpliwości można zwracać się do organizatorów mailowo, telefonicznie lub osobiście w nowej siedzibie Fundacji „Kwitnące Talenty” przy ulicy Spychalskiego 1a w Opolu.


fot. archiwum Talentowni

Więcej w NEWS

Do góry
Skip to content