Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Tydzień 15 do 21 marca w Kinie Helios

KULTURA

Tydzień 15 do 21 marca w Kinie Helios

KURIER

reż. Wł. Pasikowski, wys. Philippe Tłokiński, Patrycja Volny, Julie Engelbrecht

Historia oparta na losach Jana Nowaka Jeziorańskiego. Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie.

Nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów „Jack Strong” i „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego „Kuriera z Warszawy”.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14495/Kurier

PRZEMYTNIK

reż. C. Eastwood, wys. Taissa Farmiga, Bradley Cooper , Clint Eastwood

Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 90 letni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika. Jednak nie tylko on śledzi poczynania Earla. Nowy tajemniczy przemytnik znalazł się także na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Cooper). Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają mu coraz bardziej doskwierać. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego lub egzekutorzy kartelu.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14496/Przemytnik

Poniedziałek 18.03.

DWOJE – KINO KONESRA godz. 18:30 – reż. Timofei Zhalnin

Film w ramach Festiwalu Sputnik nad Odrą. Nadia, zmęczona ratowaniem swojego zdrowia przy pomocy tradycyjnej medycyny, namawia swojego męża Andrieja, aby pojechał z nią nad lecznicze jeziora. Podczas wyprawy, z daleka od oschłego teścia, Andriej planuje poinformować Nadię o rozwodzie. Jednak przyroda ingeruje w plany bohaterów. Z powodu deszczu w rzece podwyższył się poziom wody, odcinając im tym samym drogę powrotną do domu. Od tego momentu rozpoczyna się ich ciężka walka z własnymi lękami i praca nad błędami z przeszłości; wszystko to rozgrywa się na tle surowej tajgi, która staje się metaforą ich życia.

Wtorek 19.03.

Super wtorek bilety cały dzień 14,50zł. Szczególnie polecamy film Kapitan Marvel.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14430/Kapitan-Marvel

Środa 20.03.

Kino Kobiet godz. 18:30 film Całe szczęście!

https://www.helios.pl/17,Opole/KinoKobiet/

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14435/Cale-szczescie

„Całe szczęście” to pełna uroku i wakacyjnej energii historia o miłości, która rodzi się w nieprzewidzianych okolicznościach. W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej (Piotr Adamczyk), który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa (Maks Balcerowski), niespodziewanie wbiega pełna energii i uroku popularna gwiazda fitness Marta (Roma Gąsiorowska)

Czwartek 21.03.

Kultura Dostępna zawsze o 13 i 18. Bilety tylko 10zł.

Gramy Twój Vincent!

Tragiczna historia życia i śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów – Vincenta van Gogha opowiedziana poprzez jego znakomite dzieła.

„Twój Vincent” to pierwsza na świecie pełnometrażowa animacja malarska. O życiu i kontrowersyjnych okolicznościach śmierci Vincenta van Gogha, opowiadają bohaterowie jego portretów. Intryga pozwala odkryć tajemnicę śmierci niedocenianego za życia artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo?

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content