Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 22-28.03.2019

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 22-28.03.2019

„Ciemno, prawie noc” thriller, kryminał, reż. Borys Lankosz, wys. Marcin Dorociński, Magdalena Cielecka, Agata Buzek.

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas…

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14688/Ciemno–prawie-noc

„Władcy przygód. Stąd do Oblivio”, komedia, przygodowy, familijny, reż. Tomasz Szafrański wys. Maciej Makowski, Szymon Radzimierski, Weronika Kaczmarczyk, Mikołaj Grabowski.

Franek i Izka – główni bohaterowie filmu – odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. „Za wszelką cenę” oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze.
Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14706/Wladcy-przygod–Stad-do-Oblivio

„To my” horror reż. Jordan Peele wys. Lupita Nyong’o, Elisabeth Moss , Winston Duke

Akcja filmu „To my” dzieje się w Kalifornii. W filmie zobaczymy m.in. laureatkę Oscara® Lupitę Nyong’o w roli Adelaide Wilson. Kobieta wraz z mężem (znany z „Czarnej pantery” Winston Duke) oraz dziećmi przyjeżdża do letniego domku, aby znaleźć wytchnienie. Ścigana przez niewyjaśnione i nierozwiązane traumy z przeszłości oraz dziwaczne zbiegi okoliczności, Adelaide czuje, że paranoja, w której się znalazła, narasta z niepohamowaną siłą. Kobieta czuje, że coś złego stanie się jej rodzinie.
Po relaksującym dniu na plaży, który spędza z rodziną i przyjaciółmi (Elisabeth Moss, Tim Heidecker), Adelaide wraca do domu. Kiedy nastaje zmrok, Wilsonowie widzą na podjeździe domu cztery trzymające się za ręce postacie. Wkrótce przyjdzie im zmierzyć się z niesamowitym przeciwnikiem – sobowtórami samych siebie.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14687/To-my

24 marca o godz. 10:30 zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie – Filmowe Poranki: Strażak Sam cz. 11.

W zaprezentujemy zestaw bajek:

Uciekający ponton
Żabia fantazja
Pada pada śnieg
Norman i wielki cyrk
Wio wio wiosłuj

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14857/Filmowe-Poranki%3A-Strazak-Sam–cz–11

24 marca o godz. 12:00 zapraszamy na komedię romantyczną „Całe szczęście” w wersji z polskimi napisami.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14903/Cale-szczescie

Poniedziałek 25 marca

KINO KONESERA OSCAROWE PONIEDZIAŁKI

„Faworyta” komedia, dramat reż. Yorgos Lanthimos, wys. Emma Stone, Rachel Weisz, Nicholas Hoult

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (nagrodzona Oscarem Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (nagrodzona Oscarem Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14677/Faworyta

Wtorek 12 marca

Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł!

Szczególnie polecamy Oskarowy GREEN BOOK!

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/13976/Green-Book

Środa 27 marca

KINO KONESERA

„Szczęśliwy Lazzaro” dramat, reż. Alice Rohrwacher wys. Adriano Tardiolo, Sergi Lopez, Alba Rohrwacher

W zapomnianej przez Boga i ludzi sycylijskiej wiosce, którą rządzi baronowa Alfonsina de Luna, królowa papierosów, przecinają się ścieżki dwóch bardzo różnych od siebie młodych mężczyzn. Lazarro jest tak dobry, że wielu uważa go za głupka. Tancredi, znudzony syn arystokratki, ma bogatą wyobraźnię i postanawia zaaranżować swoje porwanie. W tle pobrzmiewają echa Jarmana, Pasoliniego i Felliniego. Scenariusz nagrodzono na MFF w Cannes.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/13664/Szczesliwy-Lazzaro

Czwartek 28 marca

Kultura Dostępna zawsze o 13:00 i 18:00 bilety po 10zł!

„Serce nie sługa” reż. Filip Zylber, wys. Roma Gąsiorowska , Paweł Domagała, Magdalena Różczka

„Serce nie sługa” to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy, właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę, nawet jeśli spędza się bardzo dużo czasu na randkowaniu. Daria i Filip znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny „Piotruś Pan” i łamacz damskich serc. Po kolejnej upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce propozycję, którą złożył jej kilka lat temu. Jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko. Daria na początku sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, w końcu się poddaje i ulega namowom przyjaciela. Każde z nich w pewnym momencie będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co ich łączy to przyjaźń, czy jednak kochanie? W chwili, gdy ich życie nabierze zupełnie nowego smaku los pokrzyżuje ich plany. Czy miłość faktycznie potrafi przetrwać wszystko? A przede wszystkim czy trwa wiecznie?

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/13073/Serce-nie-sluga

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content