Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 23.08 – 29.08

Grzeczni chłopcy

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 23.08 – 29.08

PRZEDPREMIERA 24.08.2019

Grzeczni chłopcy

„Grzeczni chłopcy” Komedia; reż. Lee Eisenberg, Gene Stupnitsky

Dwunastoletni Max (Jacob Tremblay) jest w stresie. Właśnie zaproszono go na jego pierwsze kissing-party, tyle tylko, że nie wie, jak się całować… Pragnąc zdobyć na ten temat wiedzę, Max i jego kumple – Thor i Lucas – wykradają ojcu Maxa drona, którego nie wolno mu używać, z zamiarem podglądania baraszkujących nastolatków z sąsiedztwa. Ale coś idzie nie tak i dron nadaje się do wyrzucenia… Zdesperowani chłopcy postanawiają zrobić wszystko, by podrzucić nowego drona, zanim do domu wróci ojciec Maxa (Will Forte). Zła decyzja goni złą decyzję.

PREMIERY 23.08.2019

Dora i miasto złota

„Dora i miasto złota” Przygodowy , Familijny; reż. James Bobin

Dorę znają i kochają dzieciaki na całym świecie. Nic dziwnego – jest słodka i ciekawska, a jej przygodami żyje cały świat.

Dora (Isabela Moner) spędziła większość swego młodego życia, poznając wraz z rodzicami (Eva Longoria, Michael Peña) tajemnice dżungli. Nic jednak nie mogło przygotować jej na być może najbardziej ekstremalną przygodę – liceum! Ale, jak to Dora, nie byłaby sobą, gdyby nie wpakowała się w kolejne kłopoty. Przyjdzie jej – wspólnie z przyjaciółmi – udać się w naprawdę fascynującą i niebezpieczną misję…

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16056/Dora-i-miasto-zlota

Playmobil - Film

„Playmobil: Film” Animacja,  Przygodowy; reż. Lino DiSalvo

Charlie wciąż zadręcza swoją siostrę – Marlę opowieściami o fantastycznej krainie, w której podobno żyją ludziki PLAYMOBIL. Oczywiście dziewczynka sądzi, że to tylko wytwór dziecięcej wyobraźni. Wszystko zmienia się, gdy któregoś dnia jej brat znika, a Marla odkrywa tajemniczy portal – wrota do innego wymiaru. Kiedy przez nie przechodzi, w jednej sekundzie sama zamienia się w figurkę PLAYMOBIL. Zwiedzając niezwykłą, zbudowaną z zabawek krainę, dziewczynka odkrywa, że jej brat został porwany i uwięziony przez zdradzieckiego pirata Bloodbonesa. Żeby uratować chłopca, Marla będzie musiała połączyć siły ze zwariowanym kierowcą ciężarówki – Delem oraz odważnym robotem o imieniu Robotitron. W trakcie wędrówki przez zdumiewający świat zestawów PLAYMOBIL nasi bohaterowie przeżyją masę przygód, napotkają wielu przyjaciół i wrogów – od rycerzy w lśniącej zbroi po międzygalaktycznych złoczyńców. A sama Marla odkryje, że aby uratować Charliego i powrócić do domu, będzie musiała przywołać moc własnej, nieco zaniedbanej wyobraźni. Wszystko jest możliwe – trzeba tylko uwierzyć w siebie!

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16050/Playmobil%3A-Film

Królowe zbrodni

„Królowe zbrodni”, Dramat  Kryminał; reż. Andrea Berloff

Głównymi bohaterkami odważnego dramatu mafijnego The Kitchen są kobiety. Melissa McCarthy (Druhny), Tiffany Haddish (Girls Trip) oraz Elisabeth Moss (Opowieść podręcznej) grają żony gangsterów terroryzujących nowojorską dzielnicę Hell’s Kitchen w 1978 r. Kiedy panowie, dzięki działaniom FBI, trafiają za kratki, kobiety, którym nie pozostało wiele ponad osobiste pobudki, przejmują sprawy irlandzkiej mafii w swoje ręce. Radzą sobie nadspodziewanie dobrze w każdym aspekcie mafijnej działalności — od przeprowadzania kolejnych przekrętów po dosłowne wykańczanie konkurencji.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16060/Krolowe-zbrodni

Sługi wojny

„Sługi wojny” Thriller  Sensacja; reż. Mariusz Gawryś

Znalezione zostaje ciało profesora Jerzego Abramskiego – specjalisty od przeszczepu szpiku i szefa firmy działającej na polu transplantologii. Jest jasne, że mężczyzna został zamordowany. Do sprawy zostaje przydzielony komisarz Samborski, ksywa „Sambor” (Piotr Stramowski). Na miejscu policjant dowiaduje się, że będzie zmuszony poprowadzić śledztwo wspólnie z młodszą aspirant Martą Zadarą (Maria Kania). Mimo początkowych uprzedzeń, para policjantów tworzy niezawodny duet. Wkrótce ginie kolejna osoba z bliskiego otoczenia profesora. Zaczyna się wyścig z czasem. Śledczy wpadają na trop fundacji „Pomocna dłoń” należącej do nieżyjącego naukowca, a sprawą zaczyna interesować się wywiad wojskowy. Niebezpieczna gra nabiera tempa.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16058/Slugi-wojny

Świat w ogniu

“Świat w ogniu” Thriller, Akcja; reż.  Ric Roman Waugh

 Po tragicznym ataku terrorystycznym w Londynie zakrojona na szeroką skalę walka z terroryzmem wydaje się przynosić efekty. Agent Mike Banning wierzy, że najgorsze już za nim. Nie wie, że w najbliższym otoczeniu prezydenta USA są ludzie, którzy chcą zmienić porządek panujący na świecie. Wkrótce prezydent znów staje się celem ataku, dokonanego przy użyciu najnowocześniejszych technik wojskowych. Giną dziesiątki agentów, a życie głowy państwa wisi na włosku. O zaplanowanie zamachu oskarżony zostaje sam Banning. Ścigany przez wszystkie służby, musi udowodnić swoją niewinność i udaremnić kolejny decydujący atak. Jego jedynym sprzymierzeńcem jest dawno niewidziany ojciec – unikający cywilizacji były żołnierz, który wciąż wiele mógłby swojego syna nauczyć.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16059/Swiat-w-ogniu

Piątek 23 sierpnia

Maraton wakacyjnych strachów

Maraton wakacyjnych strachów

23 sierpnia Nocne Maratony Filmowe zapraszają na kolejny wakacyjny maraton! Tym razem gwarantujemy noc pełną paraliżującego strachu oraz dużą dawkę humoru i świetnej zabawy!

Start: 23.08.2019 r. godz. 23:00

Zagramy:

UPIORNE OPOWIEŚCI PO ZMROKU

MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ

NOC ŻYWEJ DEB

HELLBENDERS: NIECH NAS PIEKŁO POCHŁONIE

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16198/Maraton-wakacyjnych-strachow

Niedziela 25 sierpnia

Filmowe Poranki - Krecik i Panda

Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie – Filmowe Poranki: Krecik i Panda, cz. 6. W niedzielę 25 sierpnia o godzinie 10:30 zaprezentujemy zestaw bajek:

Sztućce, czy pałeczki?

Potwór w jaskini

Pestki arbuza

Panda i nożyce

Konkurs talentów

„Krecik i Panda” to serial animowany, który jest kontynuacją uwielbianej przez dzieci bajki „Krecik”. Tym razem nasz bohater powraca na ekrany w nowej odsłonie. Podróżując po Chinach, swoje przygody Krecik dzieli z sympatyczną pandą.

Projekcję Filmowych Poranków poprzedzają atrakcje w holach kin oraz konkursy i zabawy na sali kinowej.

Tego dnia również odbędzie się pożegnanie wakacji w naszym kinie. Zapraszamy wszystkie dzieci przed seansami na skorzystanie z  atrakcji w holu kina.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16144/Filmowe-Poranki%3A-Krecik-i-Panda–cz–6

Poniedziałek 26 sierpnia

KINO KONESERA

Diego

„Diego” Dokument  Sportowy; reż. Asif Kapadia

Młody, niezwykle utalentowany chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli. Trafia w sam środek neapolitańskiego kotła – mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15989/Diego

Wtorek  27 sierpnia

Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł!

Super Wtorek

Środa 28 sierpnia

Kino Kobiet

Sztuka ścigania się w deszczu

”Sztuka ścigania się w deszczu” Komedia,  Dramat; reż. Simon Curtis

Denny (Milo Ventimiglia) to kierowca wyścigowy bez reszty oddany swemu kochającemu, mądremu, przejawiającemu niemal ludzkie cechy psu o imieniu Enzo. Enzo (głos: Kevin Costner) jest dla Denny’ego więcej niż zwierzakiem domowym – to jego najlepszy przyjaciel. Pewnego dnia Denny poznaje nauczycielkę Eve (Amanda Seyfried); jakiś czas później zakochani pobierają się, wkrótce potem rodzi im się dziecko. Z pomocą Eve i Enzo Denny uczy się zasad życia rodzinnego, również w czasach kryzysu, korzystając z lekcji, które pobierał się na torze wyścigowym. Wzruszający, chwilami wręcz porywający, ale i bardzo zabawny film ukazuje świat ludzi z perspektywy Enzo, prezentując unikalny punkt widzenia psa na zawiłości życia rodzinnego i problemy współczesnego człowieka. „Sztukę ścigania się w deszczu” wyreżyserował Simon Curtis, na podstawie bestsellera Gartha Steina.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16047/Sztuka-scigania-sie-w-deszczu

Czwartek 29 sierpnia

Kultura Dostępna zawsze o 13:00 i 18:00 bilety po 10zł!

Monument

„Monument” Dramat; reż. Jagoda Szelc

Uwikłani w tajemniczą sytuację studenci ulegają stopniowemu odczłowieczeniu, poniżani przez despotyczną menedżerkę hotelu i przymuszani do wykonywania niezrozumiałych dla nich zadań. Podejrzewają głębsze znaczenie tych wydarzeń, ale nie zdają sobie sprawy, że w tym hotelu czas i przestrzeń są pojęciami względnymi.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15128/Monument

Najbliższe MARATONY FILMOWE

Mini Maraton TO

04.09; 06.09. – Mini Maraton TO

Tym razem aż dwa terminy do wyboru: 4 i 6 września kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową, podczas której ekranami naszych kin zawładną adaptacje popularnej powieści Stephena Kinga! Na początek „TO”. Grupa dzieciaków odkrywa tajemnicę zagadkowych zaginięć i stawia czoła swoim największym koszmarom. Po krótkiej przerwie, premierowe „TO: ROZDZIAŁ 2”. Po 27 latach dorośli już bohaterowie powracają do Derry, aby ostatecznie rozprawić się z upiornym klaunem zwanym Pennywise.

Jesteśmy przekonani, że groza płynąca wprost z powieści Mistrza Stephena Kinga jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Czy jesteście na TO gotowi?

Start: 04.09.2019, godz. 22:00 oraz 06.09.2019, godz. 22:00

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16294/Mini-Maraton-TO

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content