Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 26.07.2019 – 01.08.2019

Truposze nie umierają

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 26.07.2019 – 01.08.2019

PREMIERY 26.07

Truposze nie umierają

„Truposze nie umierają”  Komedia,  Horror; reż. Jim Jarmusch

W sennym miasteczku Centerville coś nie gra. Wielki księżyc wisi jakby niżej niż zwykle, godziny dnia przychodzą niespodziewanie, a zwierzęta zachowują się tak, jak nie zachowywały się wcześniej. I nikt nie wie dlaczego. Doniesienia mediów są złowieszcze, naukowcy wydają się skonfundowani. Ale nikt nie przewiduje tego, co za chwilę spotka Centerville – umarli nie umarli. Wstają z grobów i brutalnie polują na żywych. Mieszkańcy miasta muszą walczyć o przetrwanie.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15805/Truposze-nie-umieraja

W deszczowy dzień w Nowym Jorku

„W deszczowy dzień w Nowym Jorku”  Komedia; reż. Woody Allen

Para młodych aktorów w tych rolach (Elle Fanning, Timothée Chalamet) przyjeżdża na weekend do Nowego Jorku, gdzie spotyka się zarówno z deszczową pogodą, jak i całą serią niespotykanych wydarzeń, miłosnych przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15800/W-deszczowy-dzien-w-Nowym-Jorku

Niedziela 28 lipca

Filmowe Poranki - Krecik i Panda, cz. 4

„ Filmowe Poranki: Krecik i Panda, cz. 4”

Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie – Filmowe Poranki: Krecik i Panda, cz. 4. W niedzielę 28 lipca o godzinie 10:30 zaprezentujemy zestaw bajek:

Rybka w kałuży

Jak przetrwać upał

Przyjęcie dla czarno-białych zwierząt

Tęczowy ogród

Tajemniczy artysta

„Krecik i Panda” to serial animowany, który jest kontynuacją uwielbianej przez dzieci bajki „Krecik”. Tym razem nasz bohater powraca na ekrany w nowej odsłonie. Podróżując po Chinach, swoje przygody Krecik dzieli z sympatyczną pandą.

Projekcję Filmowych Poranków poprzedzają atrakcje w holach kin oraz konkursy i zabawy na sali kinowej.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16024/Filmowe-Poranki%3A-Krecik-i-Panda–cz–4

Poniedziałek 29 lipca

KINO KONESERA

Narodziny gwiazdy

„Narodziny gwiazdy” Dramat,  Romans,  Musical; reż. Bradley Cooper

Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14693/Narodziny-gwiazdy

Wtorek  30 lipca  

Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł!

Super Wtorek

Środa 31 lipca

KINO KONESERA

Królowa Kier

“Królowa Kier”  Dramat; reż. May el-Toukhy

Anne (Trine Dyrholm) jest szanowaną prawniczką, która pomaga nieletnim ofiarom molestowania seksualnego. Jej mąż, Peter (Magnus Krepper) to ceniony lekarz. Wysoki ekonomiczny, zawodowy i towarzyski status pozwala im wieść komfortowe życie w eleganckiej posiadłości, w której wychowują córki bliźniaczki. Pewnego dnia w ich domu zjawia się Gustav (Gustav Lindh) – zbuntowany nastoletni syn Petera z pierwszego małżeństwa. Jego obecność obudzi w Anne uśpione pragnienia, podsycane przez spojrzenia, gesty, przypadkowy dotyk. Czy zakazana relacja, w której do zyskania jest chwila erotycznego spełnienia, a do stracenia – wszystko, jest warta ryzyka?

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15786/Krolowa-Kier

Czwartek 1 sierpnia

Kultura Dostępna zawsze o 13:00 i 18:00 bilety po 10zł!

Kurier

„Kurier” Dramat,  Biograficzny; reż. Władysław Pasikowski

Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie.

Nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów „Jack Strong” i „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego „Kuriera z Warszawy”.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15125/Kurier

ZAPOWIEDZI 02.08.2019

Szybcy i wściekli - Hobbs i Shaw

„Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw” Akcja; reż. David Leitch

Od kiedy żyjący w zgodzie z prawem Hobbs (Johnson), lojalny agent Ochrony Służb Dyplomatycznych, oraz były pracownik elitarnych jednostek wojskowych Wielkiej Brytanii, dziś społeczny wyrzutek, Shaw (Statham), spotkali się w 2015 roku („Szybcy i wściekli 7”), pozostają w nieustannej walce – na słowa i czyny (choć pewnie lepiej byłoby napisać: ciosy). Ale sytuacja zmienia się, gdy cyber-genetycznie ulepszony anarchista Brixton (Idris Elba) przejmuje kontrolę nad bronią biologiczną, która może zmieść z powierzchni Ziemi ludzkość. Wspólnie z nieustraszoną agentką MI6 (znana z „The Crown” Vanessa Kirby), która okazuje się siostrą Shawa, zajadli przeciwnicy muszą zjednoczyć się we wspólnej sprawie – by zniszczyć jedynego gościa, który jest gorszy niż oni dwaj.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15854/Szybcy-i-wsciekli%3A-Hobbs-i-Shaw

Wilk w owczej skórze 2

„Wilk w owczej skórze 2” Animacja; reż. Vladimir Nikolaev

Dawno, dawno temu, pewien młody wilk o imieniu Szary na skutek działania magicznych mocy został zamieniony w owcę. Dzięki dobremu sercu i wielkiej odwadze udało się go jednak odczarować. Od tamtej pory wilki i owce zaczęły żyć w zgodzie i wspólnie zamieszkały w małym, ale przyjaznym miasteczku. Nie oznacza to jednak końca kłopotów. Prawdziwe tarapaty zaczną się, kiedy o tym beztroskim współżyciu dwóch z pozoru wrogich gatunków dowie się przywódca innego wilczego stada. Nowe drapieżniki zrobią wszystko, aby dopaść niewinne owieczki oraz dać nauczkę ich wyjącym do księżyca przyjaciołom. Mieszkańcy pokojowo nastawionego miasteczka będą musieli działać razem, aby obronić się przed najeźdźcami. A nie będzie to łatwe, bo złe wilki mają tajną broń. To zwariowana zajęczyca, która w małym palcu swojej wielkiej stopy ma przepisy na wszelkie magiczne mikstury. Trzeba tylko uważać, aby nie pomylić składników…

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15803/Wilk-w-owczej-skorze-2

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content