Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 30.08 – 05.09

Polityka

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 30.08 – 05.09

PRZEDPREMIERA 04.09.2019

Polityka

„Polityka” reż. Patryk Vega

W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa „Polityka” odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16222/Polityka

PRZEDPREMIERA 05.09.2019

To: Rozdział 2

„To: Rozdział 2” Horror; reż. Andy Muschietti

Zło wkrada się do miasteczka Derry położonego w stanie Maine co 27 lat. „To: Rozdział 2” ponownie gromadzi znanych nam z części pierwszej, dorosłych już bohaterów, którzy spotykają się prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie „To”.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16051/To%3A-Rozdzial-2

PREMIERA  30.08. 2019

Grzeczni chłopcy

„Grzeczni chłopcy” Komedia; reż. Lee Eisenberg, Gene Stupnitsky

Dwunastoletni Max (Jacob Tremblay) jest w stresie. Właśnie zaproszono go na jego pierwsze kissing-party, tyle tylko, że nie wie, jak się całować… Pragnąc zdobyć na ten temat wiedzę, Max i jego kumple – Thor i Lucas – wykradają ojcu Maxa drona, którego nie wolno mu używać, z zamiarem podglądania baraszkujących nastolatków z sąsiedztwa. Ale coś idzie nie tak i dron nadaje się do wyrzucenia… Zdesperowani chłopcy postanawiają zrobić wszystko, by podrzucić nowego drona, zanim do domu wróci ojciec Maxa (Will Forte). Zła decyzja goni złą decyzję.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16065/Grzeczni-chlopcy

Poniedziałek 2 września

KINO KONESERA

Pavarotti

„Pavarotti” Biograficzny,  Dokument; reż. Ron Howard

Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł zmusić Lady D. do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich. W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, w tym klasyczne utwory z koncertu Trzech Tenorów, nigdy nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16386/Pavarotti

Wtorek  3 września

Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł!

Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł

Środa 4 września

KINO KONESERA

Nietykalny

„Nietykalny” Dokument; reż.  Ursula Macfarlane

Tytan. Wizjoner. Twórca snów. To Harvey Weinstein – samozwańczy cesarz Hollywood, który wierzył, że wybudował sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu. Pomnik, który upadł pod ciężarem zarzutów: prześladowania, szantażu, napaści seksualnej i gwałtu. „Nietykalny” to współczesna szekspirowska historia, która ukazuje potężnego człowieka jako socjopatycznego drapieżnika, opętanego przez własną chciwość, potrzebę chwały i  władzy. To także historia hollywoodzkiego skandalu wszech czasów i ruchu #metoo, który miał odwagę, aby go ujawnić. Jak jeden człowiek mógł zdobyć władzę, która pozwoliła mu na bycie bezkarnym? Co można zrobić, aby uchronić się przed ludźmi jak Harvey Weinstein? „Nietykalny” to film dwukrotnego laureata Oskara za filmy „Człowiek na linie” oraz „Sugar Man”, a także nagrodzonego Nagrodą Emmy twórcy filmu LA 92.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16390/Nietykalny

Środa 4 września; Piątek 6 września – Mini Maraton TO

Mini Maraton TO

Tym razem aż dwa terminy do wyboru: 4 i 6 września kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową, podczas której ekranami naszych kin zawładną adaptacje popularnej powieści Stephena Kinga! Na początek „TO”. Grupa dzieciaków odkrywa tajemnicę zagadkowych zaginięć i stawia czoła swoim największym koszmarom. Po krótkiej przerwie, premierowe „TO: ROZDZIAŁ 2”. Po 27 latach dorośli już bohaterowie powracają do Derry, aby ostatecznie rozprawić się z upiornym klaunem zwanym Pennywise.

Jesteśmy przekonani, że groza płynąca wprost z powieści Mistrza Stephena Kinga jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Czy jesteście na TO gotowi?

Start: 04.09.2019, 06.09.2019 godz. 22:00

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16294/Mini-Maraton-TO

Czwartek 5 września

Kultura Dostępna zawsze o 13:00 i 18:00 bilety po 10zł!

Ja teraz kłamię

„Ja teraz kłamię” Thriller, reż. Paweł Borowski

Wysmakowana wizualnie, pełna dwuznaczności i zagadek opowieść o trójce celebrytów, których osobiste historie przenikają się, wciągając widza do przewrotnej gry, której finał zaskoczy absolutnie wszystkich. Niezwykłe dzieło filmowe, w którym prawda jest dziwniejsza od fikcji, bo – w odróżnieniu od fikcji – wcale nie musi być prawdopodobna. Aktorka Celia (Maja Ostaszewska), jej partner – reżyser Mat (Rafał Maćkowiak) oraz nastoletnia piosenkarka, Yvonne (Paulina Walendziak) to trójka celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show „Konfesjonał Gwiazd”. Każde z nich wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji najskrytszych marzeń. Dla Yvonne ma to być powrót na szczyty list przebojów, dla Celii i Mata szansa na nakręcenie wspólnego filmu. Kiedy cała trójka ponosi porażkę, sprawy zaczynają się komplikować.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16392/Ja-teraz-klamie

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content