Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Zabytkowe samochody i motocykle zagoszczą na placu Katedralnym już 18-tego maja!

Wystawa Pojazdów Zabytkowych - Noc Muzeów 2019

WYDARZENIA

Zabytkowe samochody i motocykle zagoszczą na placu Katedralnym już 18-tego maja!

Jak nie ma o czym rozmawiać (albo na co ponarzekać), to w zanadrzu zawsze pozostaje… pogoda. My akurat o czym mówić (i pisać) mamy, co nie zmienia faktu, że ponarzekać na aurę też możemy. Bo jakby na to nie patrzeć, powoli dochodzimy do półmetka bieżącego miesiąca, a ciągle nie jesteśmy pewni, czy to już maj, czy może jeszcze marzec płata nam figle. Co prawda jedne i drugi jest na „M”, ale my zdecydowanie wolimy MAJ! Dlatego, że co roku w tym właśnie miesiącu ma miejsce Noc Muzeów. A właśnie z okazji tej wyjątkowej nocy, ma miejsce również „Wystawa Pojazdów Zabytkowych”, organizowana przez Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych oraz Kurs na PRL.

Szukając lokalizacji na tegoroczną wystawę chcieliśmy znaleźć miejsce, które jednocześnie będzie zlokalizowane w centrum Opole oraz będzie na tyle duże, żeby zmieściły się wszystkie pojazdy uczestników. Tym razem wybór padł na plac położony wokół Katedry Opolskiej (pl. Katedralny), gdzie będziemy mogli gościć dzięki przychyleniu się do naszej inicjatywy przez administrację Parafii Katedralnej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu. Mamy nadzieje, że połączenie nastroju wieczornej pory z zabytkowymi pojazdami oraz architekturą towarzyszącą tej lokalizacji sprawi niesamowite wrażenia.

Wystawę planujemy rozpocząć od godziny 18-tej. Po części stacjonarnej, zaplanowaliśmy nocną paradę zabytkowych samochodów i motocykli ulicami Opola. Wszystkie związane z tym bieżące informacje publikujemy pod adresem: https://www.facebook.com/events/394227541394488/

Na uczestników wystawy czekać będzie jedenaście pucharów. Nagrodzimy misterów wystawy aż w czterech kategoriach – dla samochodów produkcji krajowej oraz zagranicznej i tak samo dla jednośladów. Pucharem docenimy również uczestnika, który jadąc swoim zabytkowym pojazdem pokona na wystawę najdłuższą trasę. Nagrodzimy również najmłodszego i najstarszego szofera, a także najmłodszy i najstarszy pojazd. Przewidzieliśmy też kategorie, które podczas zeszłorocznej wystawy w ramach Nocy Kultury wzbudziły bardzo duże zainteresowanie, czyli najcichszy i najgłośniejszy pojazd wystawy.


Podobnie jak w 2018 roku, także i w tym ogłosiliśmy konkurs fotograficzny „Historia kołem się toczy”. Zapraszamy wszystkich pasjonatów zabytkowych pojazdów oraz fotografii do udziału w konkursie, którego celem jest popularyzacja zabytkowej motoryzacji oraz samej fotografii jako medium dokumentacyjnego. Fotografie nadsyłane na konkurs powinny być wykonane podczas trzech organizowanych przez nas wydarzeń, a pierwszym z nich jest właśnie tegoroczna Wystawa Pojazdów Zabytkowych – Noc Muzeów 2019. Więcej informacji: https://magazynopolski.pl/konkurs-fotograficzny-historia-kolem-sie-toczy-2019/


Wszystkich, którzy tego jeszcze nie uczynili, serdecznie zachęcam do polubienia fan page’a Opolskiego Ruchu Pojazdów Zabytkowych, który jest dostępny pod adresem https://www.facebook.com/OpolskiRuchPojazdowZabytkowych/ – zapraszam do śledzenia na bieżąco informacji związanych z zabytkową motoryzacją!

Z zawodu informatyk – programista. Współwłaściciel spółki informatycznej netkoncept.com – w swojej zawodowej historii współtworzył wiele rozwiązań i usług IT. Na swoim koncie ma między innymi planer turystyczny sway.to oraz system zarządzania treścią SkyCMS. Jego wielką pasją są stare samochody, głównie te z polskimi korzeniami. Współzałożyciel stowarzyszenia Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych.

Więcej w WYDARZENIA

Do góry
Skip to content