Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Konkurs fotograficzny „Historia kołem się toczy 2019”

Konkurs fotograficzny “Historia kołem się toczy 2019”

PASJE

Konkurs fotograficzny „Historia kołem się toczy 2019”

Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych zaprasza wszystkich pasjonatów zabytkowej motoryzacji oraz pasjonatów fotografii do udziału w konkursie fotograficznym „Historia kołem się toczy 2019”. Celem konkursu jest popularyzacja zabytkowej motoryzacji oraz samej fotografii jako medium dokumentacyjnego.

Tematem konkursu jest zabytkowa motoryzacja, a fotografie nadsyłane na Konkurs powinny być wykonane podczas trzech wydarzeń:

Wystawa Pojazdów Zabytkowych – „Noc Muzeów 2019” w dniu 18 maja 2019 roku (prezentacja pojazdów na placu przy Katedrze Opolskiej) – link do tego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/394227541394488/
III Opolska Wystawa Pojazdów Zabytkowych – „Noc Kultury 2019” w dniu 31 maja 2019 roku (prezentacja pojazdów na parkingu przy Urzędzie Wojewódzkim w Opolu) – link do tego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2121981567921839/
I Dąbrowskie Spotkanie Klasyków w dniu 9 czerwca 2019 roku (prezentacja pojazdów na terenach wokół Zamku w Dąbrowie Niemodlińskiej) – link do tego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/811781609190200/

W ramach tych wydarzeń prezentowane będzie po kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów. Planowane są również przejazdy prezentowanych pojazdów po ulicach miasta Opola oraz rajd turystyczny po terenach Gminy Dąbrowa. Szczegóły dotyczące tych wydarzeń prezentowane będą na stronach tych wydarzeń na Facebook (linki powyżej). Fotografie na konkurs można wykonywać w trakcie prezentacji pojazdów oraz w czasie ich przejazdów.

Zdjęcia nadesłane do konkursu mogą być wykonane dowolnymi technikami, jednak fotografie do konkursu należy nadsyłać w postaci cyfrowej. Każdy uczestnik może nadesłać od jednej do pięciu prac fotograficznych, które są indywidualnym jego dziełem. Ograniczeniem jest ich wielkość – całe zgłoszenie nie powinno przekraczać 10 MB pamięci. Minimalny rozmiar zdjęcia nie może być mniejszy niż 3000px na dłuższym boku.

Zgłoszenia do konkursu można dokonywać do dnia 15 lipca 2019 roku (do godziny 24:00 czasu środkowoeuropejskiego) pocztą elektroniczną na adres: kontakt@orpz.opole.pl podając w temacie wiadomości „Konkurs fotograficzny 2019”. Kompletne zgłoszenie powinno zawierać:
– autorskie zdjęcie/zdjęcia w postaci cyfrowej, w formacie JPG/TIFF, o rozmiarze przypadającym na jedną wiadomość elektroniczną nie przekraczającym 10 MB,
– wypełnioną, podpisaną oraz zeskanowaną lub przefotografowaną (w postaci cyfrowej) Kartę Zgłoszeniową.

Oceny prac dokona co najmniej trzyosobowe jury, w skład którego wejdą między innymi zawodowi fotografie, członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików.

Zwycięskie fotografie oraz ich autorzy zostaną ogłoszeni podczas V-ego Opolskiego Zjazdu Pojazdów PRL-u w dniu 25 sierpnia 2019 roku, podczas którego zwycięskie i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane w formie wystawy (link do tego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/382078445977614/).

Więcej szczegółów w regulaminie, który jest do pobrania pod adresem: http://orpz.opole.pl/konkursfoto2019/REGULAMIN2019.pdf
Karta zgłoszeniowa jest do pobrania pod adresem: http://orpz.opole.pl/konkursfoto2019/KARTA2019.pdf

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!
Wszystkie bieżące informacje z nim związane publikujemy na stronie: https://www.facebook.com/events/410544356444720


W zeszłorocznej edycji konkursu nagrodzeni zostali:

1. miejsce – Agnieszka Lichtenberg-Kokoszka za zdjęcie „Cadillac”
2. miejsce – Małgorzata Olkuska za zdjęcie „Kawosz”
3. miejsce – Piotrek Grygiel za zdjęcie „Dumny właściciel”

Wyróżnienia otrzymali:

Agnieszka Lichtenberg-Kokoszka za zdjęcia „Warszawa” oraz „Maluch&Mercedes”
Małgorzata Olkuska za zdjęcia „Poloneza czas zacząć” oraz „Bordowy luksus”
Michał Szrajber za zdjęcia „Opole Główne 2” oraz „Który to rok?”
Tomasz Rusin za zdjęcie „No 5”

Zapraszam do obejrzenia nagrodzonych i wyróżnionych prac z 2018 roku:

Z zawodu informatyk – programista. Współwłaściciel spółki informatycznej netkoncept.com – w swojej zawodowej historii współtworzył wiele rozwiązań i usług IT. Na swoim koncie ma między innymi planer turystyczny sway.to oraz system zarządzania treścią SkyCMS. Jego wielką pasją są stare samochody, głównie te z polskimi korzeniami. Współzałożyciel stowarzyszenia Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych.

Więcej w PASJE

Do góry
Skip to content