Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Ruszyły zapisy na 7. Charytatywny Rajd Rowerowy

7. Charytatywny Rajd Rowerowy - plakat

SPORT

Ruszyły zapisy na 7. Charytatywny Rajd Rowerowy

Centrum Handlowe Turawa Park kieruje wyzwanie do wszystkich mieszkańców Opola i okolic zapraszając do udziału w 7. Charytatywnym Rajdzie Rowerowym 29 czerwca. W tym roku, aby spełnić jeszcze więcej marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie #TurawaParkWyzwanie podjęły również firmy, organizacje oraz media z Opola i okolic. Organizatorzy przygotowali dwie trasy rowerowe biegnące po najpiękniejszych okolicach Opola oraz całodniowy Piknik Rodzinny z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Zapisy do udziału w Rajdzie zostały już uruchomione.

CH Turawa Park zaprasza do udziału w Rajdzie Rowerowym każdego, bez względu na wiek. Specjalnie dla najmłodszych uczestników przygotowana została trasa rowerowa o długości ok. 10 km, którą powinni pokonać pod opieką opiekunów. Na dorosłych czeka dłuższa, 28-kilometrowa trasa biegnąca po malowniczych okolicach Opola. Rajd rozpocznie się na terenie parkingu przed CH Turawa Park. Przed startem będzie można skorzystać z usług bezpłatnego serwisu rowerowego, a wykwalifikowani trenerzy zaproszą na wspólną rozgrzewkę. Po pokonaniu trasy każdy uczestnik otrzyma pożywny posiłek na przywrócenie sił.

Udział w Rajdzie jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. W tym celu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.turawa-park.com. Wzorem ubiegłorocznych edycji, wydarzeniu przyświeca szczytny cel. Cały dochód zostanie przekazany Fundacji „Mam Marzenie”, której misją jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. W tym roku Opolanie staną na starcie wyścigu dla Bartka, Kacpra i Mileny. 12-letni Bartek od dawna marzy o hulajnodze elektrycznej, a mała Milena o własnej trampolinie. Marzeniem Kacpra jest wizyta we Włoszech, w szczególności pobyt nad morzem.

Aby jeszcze skuteczniej wesprzeć charytatywne cele Rajdu, CH Turawa Park rzuciło w tym roku wyzwanie firmom, organizacjom oraz mediom z Opola i okolic. Każde zgłoszenie do udziału w Rajdzie drużyny reprezentowanej przez opolskie instytucje, zasili konto Fundacji „Mam Marzenie” dodatkową kwotą. Inicjatywa ta została odebrana bardzo entuzjastycznie, a swój udział w Rajdzie potwierdzają kolejne drużyny.

Przez całą sobotę 29 czerwca CH Turawa Park zaprasza do sportowych aktywności nie tylko rowerzystów. O godz. 10.00 rozpocznie się wielki Piknik Rodzinny z szeregiem atrakcji dla dzieci i dorosłych. W planie jest m.in. 3-godzinny Maraton Zumby zakończony wspólnym biciem rekordu uczestników, pokaz JUDO, występ Iluzjonisty Dawida Wilczyńskiego oraz liczne konkursy z nagrodami. W strefie „Bezpieczne Opole” będzie można m.in. zobaczyć świat przez alkogogle czy wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Nie zabraknie strefy zabaw dla dzieci z największym w Polsce dmuchańcem, bańkami mydlanymi, kolorowankami, grami planszowymi czy fotobudką. Przez cały dzień czynny będzie bezpłatny serwis rowerowy i parking rowerowy, z którego będą mogli skorzystać wszyscy rowerzyści.

Zabawa podczas Pikniku Rodzinnego potrwa do godz. 18:00. Zachęcamy do śledzenia bieżących aktualności na temat wydarzenia na stronie internetowej i Facebooku CH Turawa Park.

CH Turawa Park jest nowoczesnym obiektem handlowym, łączącym cechy galerii handlowej i retail parku. Na ponad 36 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej znajduje się 50 sklepów i punktów usługowych. Jest wśród nich hipermarket spożywczy Carrefour oraz Punkt Odbioru Zamówień IKEA. Klienci mogą korzystać z 1400 bezpłatnych miejsc parkingowych. Wśród głównych najemców CH Turawa Park znajdują się m.in.: Reserved, Mohito, Sinsay, Media Expert, Smyk, Calypso Fitness Club, C&A, Martes Sport, KiK, CCC, Super-Pharm, Takko Fashion, Deichmann, Carry, Szachownica, Rossmann, Sephora, Empik. Turawa Park znajduje się przy obwodnicy Opola. Lokalizacja ta zapewnia dogodny dojazd ponad 200 tys. mieszkańców miasta i okolic. Więcej informacji: www.turawa-park.com.

Więcej w SPORT

Do góry
Skip to content