Połącz się z nami

Magazyn Opolski

„Ciemno, prawie noc” w kinach Helios!

KULTURA

„Ciemno, prawie noc” w kinach Helios!

Od dziś na ekranach kin Helios w całej Polsce widzowie mogą zobaczyć ekranizację głośnej, uhonorowanej nagrodą literacką NIKE powieści Joanny Bator w reżyserii Borysa Lankosza („Ziarno prawdy”, „Rewers”). Sieć zaprasza na premierowe seanse poruszającego filmu „Ciemno, prawie noc”!

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa nieoczekiwanie wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu.

Dążąc do odkrycia prawdy, będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe życie – tajemnicy dzieciństwa i sekretom rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra.

Helios zaprasza wszystkich Widzów na premierowe seanse od dziś. Scenariusz „Ciemno, prawie noc” to wspólne dzieło Magdaleny Lankosz i Borysa Lankosza, które zręcznie łączy elektryzującą historię kryminalną z elementami kina grozy. Mroczna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas… Bilety dostępne są we wszystkich kinach sieci oraz na stronie: www.helios.pl/cpn.

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content