Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Dlaczego warto przeczytać „Jednominutowego Milionera”?

BIZNES

Dlaczego warto przeczytać „Jednominutowego Milionera”?

Kiedy ktoś jest już bogaty wierzy, że bogactwo będzie trwało wiecznie. Wszak „bogactwo” to ni tylko pieniądze.Książce można zarzucić,że dzieje się w Stanach Zjeddnoczonych a więc posiada w sobie ten słynną wizję amerykańskiego snu.

Kiedy ja wydałam powieść w Stanach Zjednoczonych nikt nawet nie zwrócił na to uwagi. Trzeba było się prosić o uwagę. Pojawiały się negatywne komentarze. Powieść przeszła bez echa w czasach kiedy możesz wydać pustą ksiązkę „Co mężczyźni wiedzą o kobietach” lub soft -porn w stylu 365 dni. Powieść wydałam w roku 20010. Pamiętam jak mnie wówczas traktowano. Nie słyszałam gratulacji, wsparcia, wydawnictwa nie chciały tej książki w innych językach. Nie usłyszałam gratulacji z żadnego światka. Nikt nie chciał o mnie pisać. Wysłałam tę powieść do kilku polskich wydawnictw i nic. Zero uwagi.

Jednominutowy Milioner 🙂 Ja już mam

O tym więcej będzie jednak w moich felietonach. Chciałam zauważyć, że mało kto w Polsce rozumie, że biznes to życzliwość i wsparcie. Bogactwo? Czym jest bogactwo. Bogactwo kojarzy się mi z posiadaniem. Jednak można pod to posiadanie dać bardzo wiele:

  • Posiadanie możliwości
  • Posiadanie pracy
  • Posiadanie ukochanego/ukochanej
  • Posiadanie domu
  • Posiadanie nieruchomości
  • Posiadanie zdrowia
  • Posiadanie firmy
  • Posiadanie dzieci
  • Posiadanie….

Bez wątpienia każdy z nas chce zarabiać. Pragnie być bogaty co znaczy, że po prostu stać nas na co chcemy i nie martwimy się o jutro. Możemy kupić produkty jakie chcemy i nie zastanawiać się nad konsekwencjami owych zakupów. Dlatego tak ważne jest spotkanie w życiu odpowiednich ludzi. Najlepiej zespołu gdzie każdy będzie się wspierał. Gdzie każdy będzie tworzył sieć kontaktów, stałych klientów. Nikt nie wzbogacił się bez ludzi i bez kontaktów.

„Nikt nie staje się bogaty jeśli nie wzbogaca innych” pisze Andrew Carneige. W naszym kraju trudno to odczuć. Kiedy piszę powieść to zakładam, że stanie się ona bestsellerem. Kiedy robię wspaniałe dźemy to chcę je sprzedawać. Kiedy produkuje kosmetyki chce by je kupowano. Każdy z nas powinien coś dać ludzkośći. Ważnym pytaniem jest: Jaką ma wartość dany produkt?. Wyceniają dany produkt inni ludzie. To on czyni nas bogatym. Biznes pokazywany w filmach i serialach jest bardzo prosty. W jednej wsi, mieście jest mechanik, piekarz, właściciel sklepu spożywczego itd. Każdy na siebie wpływa i każdy siebie wspiera. Nie jest to żadno odkrycie,że biznes rodzi się z potrzeb.

Każdy z nas potrzebuje kosmetyczki, fryzjera, piekarza czy lekarza. Trwa koronawirus i tym bardziej każdy potrzebuje wsparcia zwłaszcza w czasach usług.

W dalszych wpisach chcę skupić się na pracy zespołowej. Czym jest zespół i co należy zrobić by go stworzyć.

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content