Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Strach przed zarabianiem pieniędzy

BIZNES

Strach przed zarabianiem pieniędzy

Rzadko kto zwraca uwagę na mechanizmy, które blokują jego działania. Człowiek zawsze mówi, że chce być bogaty a po pierwsze nic nie robi w tym kierunku. Biznes to inwestowanie w pracownika, rozwój firmy i wiele innych rzeczy. Jednak w tym wpisie pragnę skupić się na tym lęku.

Odpowiedz sobie na pytanie:

Dlaczego boisz się zarabiać pieniądze? Co Cię w tym blokuje?

Kiedy ludzie stają się bogaci wolą to ukrywać bo wiadomo jest zazdrość. Jednak co to znaczy być bogatym? Pieniądze są źródłem możliwości. Po to je zarabiasz by mieć właśnie możliwości. By korzystać z produktów, które lubisz. By twoi bliscy, rodzina byli szczęśliwsi.

Na co warto zwrócić uwagę? Nasze życie to film. Zostań rezyerem własnego filmu. Poszukaj w swojej strefie tego co zawsze cię blokowało. Najczęściej blokuje nas myślenie o tym co powiedzą inni. O tym co inni powiedzą. Co powiedzą jak będziesz bogaty? Na pewno będą szukać tego czyim kosztem się dorobiłeś. Skąd pochodzą twoje pieniądze. Niestety wszystko do czego w życiu docieramy jest naszą pracą. Czasem ciężko czasem mniej ale daje nam to posiadanie. Większa ilość pieniędzy to też posiadanie.

Nie zawsze będzie ona postrzegana jak chcemy ale istotnym etapem jest poznanie swoich możliwości. Piebiądze zawsze nam do czegoś służą.

Jak pozbyć się owego strachu?

  1. Napisz w zeszycie czy w Wordzie co potrafisz najlepiej
  2. Wyobraź sobie, że musisz sprzedać swoje umiejętności. Stań przed lustrem i mów o sobie.
  3. Załóż zeszyt inspiracji gdzie wypiszesz to co cię inspiruje
  4. Co ciebie motywuje do działania
  5. Na co chcesz przeznaczyć pieniądze , które zaeobisz .
  6. Kochaj swoje życie tu i teraz. Doceń to co masz teraz.
  7. Zrób w Power Poincie prezentację na swój temat. Pokaż w niej kim jesteś i co potrafosz.
  8. Zapytaj innych jak ciebie widzą i czy zgadza się to z tym co ty widzisz.
  9. Nie myśl o tym co inni powiedzą. To twoje życie!

Kim jesteś kiedy wstajesz rano, robisz sobie mocnej kawy. Kim jesteś na Facebooku. Co czujesz? To jest bardzo istotne. Pamiętaj, że zarabianie pieniędzy nie jest zbrodnią a większość ludzi ma pod górkę w tej kwestii. Zarabianie uczciwych pieniędzy to też niełatwa droga. Dlatego szanuj siebie i innych. Szabuj ich pracę. Ty też masz prawo wycenić swoje talenty, nadać im wartość i jakość. Ludzie mają prawo płacić ci za to, że poświęcisz im swój czas i zadbasz o ich sukces. Troszcz się o sukcesy innych i wspieraj. Po drodze sam zbudujesz siebie. Powodzenia!

No i nie bój się zarabiania pieniędzy!

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content