Połącz się z nami

Magazyn Opolski

fundacja dkms dawca szpiku

ZDROWIE

Dobro zawsze wraca

O Fundacji DKMS raczej wiedziałem od… zawsze. W takim sensie, że działalność tej instytucji tajemnicą dla mnie nie była. Jednak dopiero około miesiąca czasu temu, po obejrzeniu nowego filmu na kanale HRejterzy, dopadła mnie myśl – ej, no helllloł, dlaczego mnie tam jeszcze nie ma?!

Do obejrzenia tego filmu zachęcam również gorąco Was! Szymon Szczęśniak, w niecałe dwie minuty, w swoim genialnym stylu, wytłumaczy Wam – o ile jeszcze nie wiecie – na czym cała sprawa polega. Dowiecie się co oraz w jaki sposób możecie zrobić. Ode mnie jeszcze „dwa słowa” na dole – pod filmem.

Moje wrażenia – cała procedura jest BA-NAL-NIE prosta!

  • Wchodzicie na Zostań Dawcą szpiku | DKMS jeżeli chcecie poczytać więcej.
  • Lub od razu na Zostań potencjalnym Dawcą szpiku i podaruj szansę na życie | DKMS, gdy jesteście zdecydowani na rejestrację jako potencjalny dawca szpiku.
  • Wypełniacie prosty, zwykły formularz, jakich w internecie wypełniliście już wiele 😉
  • Pocztą dostajecie pakiet, w którym jest m.in. dokument do podpisania (uzupełniony oczywiście już danymi z formularza), zestaw ulotek do poczytania, oraz patyczki do pobrania wymazu z policzka.
  • Potem umieszczacie patyczki w specjalnej kopercie, podpisujecie dokument i odsyłacie!

Nic nie trzeba adresować, żadnego znaczka przyklejać – wszystko dostajecie w pełni przygotowane! Wrzucacie kopertę do skrzynki na listy i gotowe! Ja swoją przesyłkę odesłałem dokładnie wczoraj 🙂

Aaaaaa, jeszcze jedna informacja! Jest akcja, o której również wczoraj (przypadek? nie sądzę 😉 ) przeczytałem na FB u Romy Kwiecińskiej. Otóż w najbliższy wtorek (04.04.2023) w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Nr VI (Opole, ul. Szarych Szeregów 1) zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku! Czyli coś, co powyżej określiłem jako banalnie proste, we wtorek będzie… eeee, nooooo… jeszcze prostsze?! Tak, prostsze niż banalne! Resztę zróbcie sami 🙂

Z zawodu informatyk – programista. Współwłaściciel spółki informatycznej netkoncept.com – w swojej zawodowej historii współtworzył wiele rozwiązań i usług IT. Na swoim koncie ma między innymi planer turystyczny sway.to oraz system zarządzania treścią SkyCMS. Jego wielką pasją są stare samochody, głównie te z polskimi korzeniami. Współzałożyciel stowarzyszenia Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych.

Więcej w ZDROWIE

Do góry
Skip to content