Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Festiwal Zdrowia w Talentowni już w ten weekend. Warzywo lub owoc oraz e-book w prezencie

fot. Archiwum Talentowni

WYDARZENIA

Festiwal Zdrowia w Talentowni już w ten weekend. Warzywo lub owoc oraz e-book w prezencie

W najbliższy weekend (16 – 17 października) Talentownia proponuje kolejne wydarzenie. Po Festiwalu Zajęć Pozalekcyjnych przyszła pora na Festiwal Zdrowia. Wydarzenie skoncentrowane jest na profilaktyce zdrowotnej i dobrostanie dla dzieci i dorosłych. Dla każdego uczestnika zaplanowaliśmy prezent, by jeszcze pełnij zadbać o zdrowie: warzywo lub owoc oraz e-book pt. Dbam o siebie – moja podręczna apteczka! Bezpłatne badania wzroku, słuchu, postawy, poziomu cukru, badania fizjoterapeutyczne, pierwsza pomoc, profilaktyka onkologiczna dla kobiet i mężczyzn, budowanie dobrostanu i zdrowia, mierzenie ciśnienia, badanie krwi, neurologopedia, analizator kwantowy, biorezonans magnetyczny, refleksoterapia, profilaktyka dla młodych matek, uspokajający oddech, joga, bulle, relaksujące gry i zajęcia plastyczne dla dzieci, miody, zioła, zdrowe jedzenie.

Wydarzenie będzie obfitować w ciekawe prelekcje i dyskusje, będzie można odwiedzić stoiska wystawców, a podczas zorganizowanych spotkań dowiedzieć się o tym jak zdrowo żyć i dbać o swój dobrostan. Jaki jest program prelekcji? W sobotę Bulle, czyli petanka, pierwsza pomoc w praktyce, o kompleksowej ochronie zdrowia na poziomie komórkowym opowie Galina Rudnicka – Lekarz Internista, o kolorowym świecie miodów, joga w Talentowni z Łukaszem Zalewskim, Piotr Koziol zaprosi do spotkania pn. Czym się karmisz? O zdrowym jedzeniu, które przed Talentownią jest co sobotę rano oraz o wzmacniającej roli grup wsparcia i kręgów rozwojowych.

Co w niedzielę?

Piotr Koziol omówi wpływ samoświadomości (znajomości siebie i swoich talentów) na nasze zdrowie, Małgorzata Janik Jankowska przedstawi prelekcję o wartość wczesnej diagnostyki u dzieci, Beata Kowalczyk opowie o jodze twarzy, Renata Fijałkowska opowie o działaniach profilaktycznych dotyczących depresji, Przemek Berezowski przybliży nam temat wzroku, Krzysztof Danków opowie o profilaktyce dla mężczyzn, a Aleksandra Marcinkowska pokaże konstruktywne rozwiązania dotyczące stresu.

Wśród gości Festiwalu są nie tylko wystawcy zajmujący się produkcją zdrowej żywności i profilaktyki, ale także członkowie Stowarzyszenia Masz jaja idź na badania, Narodowy Fundusz zdrowia, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Oddział Miejski w Opolu, Zdrowa Rodzina – Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Ekosana, Fundacja Instytut Komplemenrarnego Wsparcia Rodziny FOREST, Instytutu Ćwiczeń Psychofizycznych, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP oddział Opole, Medical Rescue, Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet, Fundacja Harmonia Życia, Lions Club Opole, Siejka czy opolskiego oddziału organizacji Spa For Cancer.

Poza prelekcjami będą propozycje aktywności dla dzieci, czyli gry i zabawy oraz wyzwania związane z tematem przewodnim imprezy, czyli zdrowiem i dobrostanem. Będzie można porozmawiać o praktycznym wykorzystaniu olejków eterycznych, zakupić zioła, kadzidła, odpromienniki, mandale, zdrowe kosmetyki, napić się kawy lub herbaty, zjeść zdrowe śniadanie i zapewnić swoim pociechom dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.

Brzmi ciekawie? Wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu zapraszamy 16 i 17 października do Talentowni przy ulicy Barlickiego 13. Część działań będzie miała miejsce w plenerze, obok opolskiego Amfiteatru. Start Festiwalu zaplanowany jest na 10:00, a zakończy się on o 17:00.


Zdjęcia: archiwum Talentowni

Więcej w WYDARZENIA

Do góry
Skip to content