Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Filipiny – raj na ziemi

Wyspa Coron - Filipiny

PODRÓŻE

Filipiny – raj na ziemi

Filipiny to kraj wyspiarski leżący w południowo-wschodniej Azji. Jest tu około 7,1 tys. wysp z czego tylko niecały 1 tys. jest  zamieszkały. A ludzi mieszka tu całkiem sporo. Na Filipinach, które są nieco mniejsze od Polski żyje 3x więcej ludzi niż w naszym kraju. 

Kraj jest jednym z najbiedniejszych w regionie, więc często spotykamy śpiących bezdomnych na ulicy, czy matki z niemowlętami na rękach proszące o pieniądze. Dzieci, które gestem pokazującym jedzenie przekazują białym turystom, że są głodne. Wiele najbiedniejszych rodzin mieszka na cmentarzach przy grobach.

Filipiny to kraj, który jest pełen kontrastów, ale ma bardzo dużo do zaoferowania turystom. Przede wszystkim to: krajobrazy, woda, wyspy, miejsca z Listy UNESCO. Turyści przyjeżdżają się tu zrelaksować: poleżeć na plaży, opalać się, kąpać w morzu. Można też snurkować, nurkować, odwiedzać egzotyczne i często bezludne wyspy. A pływać na Filipinach jest gdzie, ponieważ mórz jest wiele:
– Morze Południowochińskie, zwane przekornie przez manilski rząd Zachodniofilipińskim,
– Sule,
– Celebes,
– Filipińskie,
– Sibuyan,
– Visayan,
– Camotes,
– Samar,
– czy Mindanao zwane też Bohol.
One wszystkie stanowią Ocean Spokojny.

Piękne widoki, gorące słońce, ciepła woda, drobny piasek na plaży, egzotyczne owoce, azjatyckie jedzenie, mnogość owoców morza i przyjaźni ludzie powoduje, że coraz więcej turystów czuje się na Filipinach jak w raju na ziemi.

Więcej o Filipinach: www.dowietnamu.pl

Fotograf, podróżnik. Przez kilkanaście lat pracował jako fotoreporter w opolskim oddziale Gazety Wyborczej. Jego zdjęcia ukazywały się w dziennikach, tygodnikach i miesięcznikach ogólnopolskich: Rzeczpospolita, Polityka, Wprost, Newsweek, Przekrój, Viva, Super Express, Fakt, Business Week… Teraz jest wolnym strzelcem. Specjalizuje się w fotografii reporterskiej, ślubnej i portretowej. Jego drugą pasją jest podróżowanie. Kocha Azję, w której spędza kilka miesięcy w roku. Prowadzi blog podróżniczy www.dowietnamu.pl

Więcej w PODRÓŻE

Do góry
Skip to content