Połącz się z nami

Jak poprawnie oceniać filmy?

KULTURA

Jak poprawnie oceniać filmy?

Aby poprawnie oceniać filmy, należy nie zwracać uwagi tylko na fabułę, postacie, czy efekty specjalne.

Do oceniania filmów podchodzą:

1. Scenariusz

Do scenariuszu zalicza się fabuła, wątki, bohaterowie oraz dialogi (monologi). To ważny element, by mogła zaistnieć ekranizacja, wizja własna.

2. Zdjęcia (film)

Kadry, ujęcia i ruchy kamera są istotnym elementem w filmie. Od tego zależy, jak będzie postrzegana akcja filmu.

3. Gra aktorska

Emocje bohaterów, ich zachowanie, a także sposób wypowiedzi wpływają na ocenę filmu. Przeważnie na niej opiera się główne zasady oceniania filmowej produkcji.

4. Muzyka

Muzyka jest też kluczową częścią w filmie, ponieważ nadaje klimat filmowym scenom. Ma na celu podkreślenia charakteru filmu oraz przeżycia.

5. Scenografia

Plan filmowy, rozmieszczenie elementów, odpowiedni wybór lokalizacji do filmowania, makiety, kostiumy i charakteryzacja. Te wszystkie rzeczy kryje się za słowem scenografia. Wszystkie elementy tak samo wpływają na nasze odczucia.

6. Montaż

Również w filmie są ważne przejścia między scenami, trwanie ujęć odpowiednie złożenie scen w jedność. Montaż łączy cały film w jedną całość.

7. Gatunek

Oceniając film, powinno zwracać uwagę, czy film jest adekwatny do danego gatunku. To najważniejsza rzecz, która powinna być uwzględniona. Możemy oceniać filmy, ale należy najpierw określić gatunek filmowy.

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Chodzę do szkoły średniej na kierunek technik fotografii i multimediów. Interesuję się filmografią, klasyką science-fiction, fotografią oraz historią. W wolnym czasie piszę wiersze, opowiadania oraz oddaję się twórczym sposobom na życie. "Sztuka jest wyrażaniem swych uczuć. W mniej lub więcej konkretny sposób."

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, aby zamieścić komentarz Login

Zostaw odpowiedź

Więcej w KULTURA

Do góry