Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Już w najbliższy piątek kolejna – już piąta – edycja PechaKucha Night Opole! Poznaj prelegentów!

PechaKucha Night Opole

PECHA KUCHA NIGHT OPOLE

Już w najbliższy piątek kolejna – już piąta – edycja PechaKucha Night Opole! Poznaj prelegentów!

Po raz pierwszy w tym roku, a jednocześnie po raz piąty w ogóle, w najbliższy piątek odbędzie się w Opolu wieczór inspiracyjnych błyskawicznych przedstawień w duchu 20 x 20!

PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przełączany jest automatycznie po 20 sekundach. Bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu! Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi 😊

PechaKucha Nights odbywają się zarówno w klubach, restauracjach, barach, ogródkach piwnych, domach prywatnych, basenach, kamieniołomach jak i uniwersytetach oraz kościołach. Najczęściej jest to miejsce typu „thinking and drinking”. W Opolu piąte spotkanie odbędzie się w Klubokawiarni OPO w Opolu przy ul. Krakowskiej 32 w piątek 14-tego kwietnia 2023 roku. Zaczynamy od godz. 18:00!

Poznajcie prelegentów PechaKucha Night Opole vol.5

Marcin Kawalerowicz

Marcin Kawalerowicz to twórca i prezes zarządu firmy programistycznej CODEFUSION Sp. z o.o. z Opola, skąd wraz z małym (25+), ale dynamicznym zespołem tworzy oprogramowanie dla klientów z Europy i Stanów Zjednoczonych. Współorganizator opole.dev – spotkań opolskiego środowiska związanego z IT. W wolnych chwilach występuje na konferencjach, realizuje doktorat i czasami pisze książki (na razie sztuk 1). Sportowiec długodystansowy: biegi 42+, wyścigi rowerowe 400+ (wszystko w km). Mąż i ojciec samych córek (sztuk 3).


Grzegorz Aksamit

Grzegorz Aksamit to przedsiębiorca z Opola, współzałożyciel i wiceprezes firmy Stava, w której odpowiada za technologię. W młodości pasjonat ofensywnego cyber-security i reverse engineeringu. Programista. Szachista.


Aleksandra Kula-Leśniak

Aleksandra Kula-Leśniak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych na wydziale wzornictwa i projektowania wnętrz. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako projektant już na studiach, a następnie dla wiodącego producenta ceramiki i mebli łazienkowych na stanowisku designer. Dziś projektuje wnętrza z charakterem, oparte na funkcjonalności i ergonomii.


Adam Czubak

Adam Czubak jest kierownikiem zespołu badawczego w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Opolskiego od 2017 roku, specjalistą z bezpieczeństwa IT, kryptografii i korporacyjnych sieci komputerowych. Prywatnie pasjonat ludzi, salsy i bachaty oraz ciągłego samorozwoju. Człowiek, który nie wraca do domu przed 22 i nigdy nie kładzie się spać przed północą.


Małgorzata Adamska

Małgorzata Adamska to absolwentka Politechniki Opolskiej oraz Uniwersytetu Opolskiego, współwłaścicielka marki Biotika oraz Biotika concept store, nieprzerwalnie od 1998 r. instruktorka fitness, mentorka w programie Mentor Mix Politechniki Opolskiej, fanka Opola, fotografii oraz psychologii szczęścia.


Maciej Wujec

Maciej Wujec posiada wykształcenie ekonomiczne, jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny).

Jego kariera zawodowa: Bank Handlowy w Warszawie, Bank Zachodni WBK, Bank Polskiej Spółdzielczości, a od 2003 r Urząd Miasta Opola. Pracę w Urzędzie rozpoczynał jako pracownik Wydziału Kontroli Wewnętrznej i Audytu, następnie Naczelnik Wydziału Gospodarki i Promocji oraz Naczelnik Wydziału Gospodarki i Innowacji. W tym okresie był odpowiedzialny głównie za promocję gospodarczą, obsługę inwestorów, współpracę ze Specjalną Strefą Ekonomiczną, PAIiH, ANR, OCRG, ABSL, instytucjami otoczenia biznesu, uczelniami wyższymi. Nadzorował tworzenie takich instytucji, jak Park Naukowo Technologiczny, Centrum Wystawienniczo Kongresowe, Centrum Usług Publicznych. Obecnie Zastępca Prezydenta Miasta Opola odpowiedzialny za kwestie gospodarcze, planowanie przestrzenne, edukację.

Zainteresowania: ekonomia, inżynieria finansowa, matematyka, sztuczna inteligencja.


Adam Bilik

Adam Bilik to z wykształcenia mechanik samochodowy i prawnik, co nie ma raczej nic wspólnego z
wykonywanym, codziennym zawodem.
Od zawsze przedsiębiorca, który od lat stara się niemal każde swoje hobby zamienić w nierozłączną
część zawodu. Od początku prowadzący firmę razem z najlepszym wspólnikiem świata – czyli własną żoną, niegdyś
właściciele swojego czasu największej hurtowni outletowej w Polsce, obecnie – po pocovidowych gwałtownych zmianach – oboje zmienili całe dotychczasowe życie biznesowe na zdecydowanie mniejsze, ale dużo bardziej „osobiste” i twórcze rozwijanie swoich pasji. Fotograf – z wyróżnieniem w międzynarodowym konkursie fotograficznym. Filmmaker, który zaczynał od filmowania dzieci, a obecnie nagrywa komercyjne filmy. Bloger i Youtuber – od lat z wielką pasją prowadzi blog filmowy na Facebooku, oraz kanał na Youtube pod nazwą „Adimoovi: cooltura na moich zasadach”. Od niedawna twórca podcastu „Adimoovi: Filmowe ADHD”. Jak trzeba – kucharz we własnym bistro „Pyszne Historie”.

Szczęśliwy mąż i ojciec dwójki wspaniałych dzieci. Obecnie pracuje nad książką, dużym i ambitnym opracowaniem „Subiektywna Historia Kina”. Urodzony w Głubczycach, studiował we Wrocławiu i Toruniu. Opolanin od dwudziestu lat.


Krzysztof Danków

Nieraz żeby przebudzić się w życiu musi nastąpić coś przełomowego. W przypadku Krzysztofa był to nowotwór złośliwy jądra. To on dał jemu niesamowity rozpęd i potrzebę podzielenia się swoją historią. Po jego przebudzeniu powstała inicjatywa mająca na celu promocję regularnej profilaktyki badań o nazwie: Masz Jaja Idź Na Badania.

Pod tą, nie pozostawiającą złudzeń, nazwą inspiruje innych do działania na różnych polach. Są nią przede wszystkim biegi i triathlony na dystansie ultra. Dzięki nim scala społeczność pokazując, że jesteśmy ponad podziałami i wspólnie zachęcamy do aktywności fizycznej oraz regularnej profilaktyki.

Żeby nie zawsze było ultra, to organizuje również godzinne gry terenowe o nazwie Przebudzenie, które są organizowane dla Opolan i mają na celu rodzinne spędzenie czasu, spotkanie się ze znajomymi, wspólną zabawę oraz orientowanie się w terenie.


Jolanta Burghardt

Jolanta Burghardt to młoda, choć od dawna, właścicielka szkoły języków obcych Master w Opolu. Nauczycielka z powołania, już jako pięciolatka stawiała oceny w książkach z bajkami. Od prawie 30 lat uczy języka angielskiego. Na mieście mówią , że siekiera, ale dobrze tłumaczy.

Obecnie, zarządza firmą wspólnie z mężem: on jest tym dobrym policjantem, ona … dba o jakość. W wakacje też się nie nudzi. Jest właścicielką biura turystycznego i pilotem wycieczek. Organizuje kolonie, obozy i wyjazdy językowe. Potrafi wyleczyć wszystko herbatkami, robi za DJ-a, ciągle coś organizuje.

Prywatnie, realizuje idealny demograficznie model rodziny, czyli 2 rodziców + 2 dzieci. Często podróżuje, zwiedziła całą Polskę i 26 innych krajów. Czyta wszystko, oprócz książki telefonicznej. Zje wszystko, nawet ślimaki. Relaksuje ją taniec i muzyka EDM. Ma zdjęcie z Georgem Clooneyem. W życiu kieruje się zasadą: Na przypale albo wcale.


Piąta edycja PechaKucha Night Opole już 14-tego kwietnia, startujemy o godzinie 18-tej w Klubokawiarni OPO (ul. Krakowska 32) – bieżące informacje pod adresem: https://www.facebook.com/events/942210906933224/

Wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów. Spotkania pod hasłem Pecha Kucha Night od lat przyciągają tłumy w 600 miastach całego świata. PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przesuwany jest automatycznie po 20 sekundach bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu. Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi.

Więcej w PECHA KUCHA NIGHT OPOLE

Do góry
Skip to content