Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Nauka online – czy to dobre rozwiązanie w dzisiejszych czasach?

PASJE

Nauka online – czy to dobre rozwiązanie w dzisiejszych czasach?

Zastanawiasz się, czy możesz nauczyć się języka przez internet? Czy moje dziecko wyniesie coś z takich zajęć? Jak wyglądają takie zajęcia i jakie efekty przynoszą? Nauka języków przez internet w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularna. Powstaje coraz więcej aplikacji do samodzielnej nauki, ale również szkoły językowe coraz częściej przenoszą zajęcia do sieci. Szczególnie teraz, w czasie pandemii i nałożonych restrykcji część szkół językowych wprowadziło zajęcia online.

W poniższym wpisie postaramy się rzetelnie przedstawić zalety i wady takiej nauki.


NAUKA ONLINE – ZALETY

  • Oszczędność czasu

Oszczędzamy co najmniej godzinę w trakcie doby, którą tracimy na dojazdy na zajęcia stacjonarne. Korki, opóźnienia komunikacji miejskiej, czas poświęcony na znalezienie parkingu – tego wszystkiego możemy uniknąć korzystając z zajęć online. Czas jest obecnie najcenniejszym zasobem, a więc warto go oszczędzać!

  • Wygoda korzystania

Możesz korzystać z zajęć z dowolnego miejsca – kawiarni, biura, ulubionego fotela, czy nawet z parku. Jedyne co musisz podsiadać to komputer/tablet/telefon i dostęp do internetu.

Zajęcia online to również duża swoboda dla ciebie i twojego lektora – jeżeli masz np. zajęcia indywidualne, lektor nie traci czasu na dojazd do ciebie, a ty nie musisz sprzątać mieszkania przed jego przyjazdem 😊 Dodatkowo żadna choroba, czy kontuzja nie wykluczy cię z zajęć, co miało by miejsce przy zajęciach stacjonarnych.

  • Nauka dostępna dla każdego

Podczas gdy zajęcia stacjonarne są dedykowane głównie dla uczniów z danego miasta, na zajęcia online może zapisać się każdy, bez względu na to gdzie mieszka. Zasięg zajęć online jest nieograniczony.

  • Materiały dostępne online

Dzięki materiałom dostępnym online, mamy pewność, że nic nam nie zginie. Mamy wszystko uporządkowana i w każdym momencie możemy wrócić do materiału. Pozbywamy się sterty kserówek, które często giną w domowych czeluściach 😉

  • Mniej stresu

Nauka online nawet w grupie kilku osób, przysparza mniej stresu niż nauka stacjonarna. Jak wspominaliśmy możesz zasiąść do nauki w ulubionym fotelu, wygodnym dresie z kubkiem kawy. Taka domowa atmosfera sprzyja pokonywaniu barier.

  • Pełna dyskrecja

Nauka online zapewnia ci dyskrecję – nikt przecież nie musi wiedzieć, że właśnie rozpocząłeś kurs języka obcego. Zdarzają się sytuacje, w których nie chcemy, aby całe otoczenie dowiedziało się, że szlifujemy nasze umiejętności językowe.


NAUKA ONLINE – WADY

Dla niektórych wadą zajęć online są wymagania techniczne. Ale tak naprawdę nie potrzebujemy najnowszego modelu laptopa, czy najszybszego internetu, żeby w takich zajęciach brać udział.

Drugą kwestią mogą być ograniczenia wiekowe, ale i ten problem można rozwiązać. Starsze pokolenie może przecież liczyć na pomoc lektorów/dzieci/czy wnucząt, którzy na pewno chętnie wytłumaczą jak korzystać z programu do nauki. Młodsze dzieci, mogą uczyć się w towarzystwie rodziców/opiekunów. Poza tym zajęcia dla dzieci są skonstruowane tak, aby utrzymać zainteresowanie dzieci na odpowiednim poziomie, dostosowane są do ich możliwości.

A więc czy warto uczyć się przez internet? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Jak widać nauka online to ogromna wygoda, brak ograniczeń logistycznych, ale też dużo większe możliwości. Taka nauka ma dużo więcej zalet niż wad. Wszystko co nowe wzbudza w nas opór, ale uważamy, że każdy kto spróbuje przejść na zajęcia online, na pewno nie pożałuje 😊

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Nauka języka, która sprawia przyjemność to nasza filozofia! :) Wierzymy, że każdy może nauczyć się języka obcego! Co więcej, jesteśmy przekonani, że można się go nauczyć w sposób przyjemny :) Royal School a great place to be!

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, aby zamieścić komentarz Login

Zostaw odpowiedź

Więcej w PASJE

Do góry
Skip to content